Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja filmu: „Gwiezdne Wojny. Przebudzenie Mocy”, reż. J.J. Abrams

(7)
Siódma odsłona „Gwiezdnych Wojne” nie ma w sobie nic z radosnego nastroju młodzieżowych filmów, do jakich przyzwyczaiła nas nowa trylogia.
 • 2015-12-17 15:39 | Bolanda Paletowa

  artykul sponsorowany

  Jar Jar Binks też się nie pojawia, ani jako irytujący safanduła, ani jako Lord Sithów..................JJBinks nie byl nigdy lordem sithow ...........panie redahtur
 • 2015-12-18 09:56 | K.Z.Jamroż

  Rasizm w związku z SW to nieporozumienie i brak wiedzy

  "Skoro jesteśmy przy aktorach, warto wspomnieć, że czarujący John Boyega powinien spodobać się nawet protestującym przeciwko jego udziałowi w filmie rasistom..."
  Sprawa czarnoskórego jako szturmowca imperium jest po prostu nieporozumieniem, które zostało rozdmuchane przez nadmiernie poprawne politycznie kręgi.
  Wszystko wzięło się od stwierdzenia, że czarnoskóry NIE MOŻE być imperialnym szturmowcem, co jest CZĘŚCIOWO prawdą. Początkowo imperialni szturmowcy byli KLONAMI Jango Fett'a, który BYŁ BIAŁY, WIĘC WSZYSTKIE JEGO KLONY BYŁY BIAŁE. Rzecz w tym Imperium w pewnym momencie zrezygnowało z klonów i rozpoczęło normalny zaciąg i murzyn spokojnie może zostać szturmowcem, podobnie jak azjata, czy indianin, ale tej informacji w filmach nie znajdziecie.

  Kilka osób próbowało spokojnie wyjaśnić tę kwestię , która wynikała raczej z niewiedzy niż ze złej woli. Niestety banda internetowych pieniaczy zaczęła wszędzie krzyczeć o rasizmie, a pismaki (celowo nie używam słowa dziennikarze) podchwycili tego "wspaniałego" newsa i tak już zostało.

  Ot, kolejna nauczka aby nie wierzyć każdemu słowu z internetu.
 • 2015-12-18 10:03 | dlugosz

  Re:Recenzja filmu: „Gwiezdne Wojny. Przebudzenie Mocy”, reż. J.J. Abrams

  Pani/Panie Bolanda
  Zdanie o Jar Jar Binksie odnosi się do jednej z wielu fanowskich legend, dotyczącej ukrytej roli tej postaci.
  @K.Z.Jamroż
  Kampania sprzeciwu wobec zatrudnienia Boyegi nie dotyczyła kwestii szturmowca, bowiem każdy fan wie, ze szturmowcy nie byli klonami, lecz oddania jednej z głównych ról czarnoskóremu aktorowi. Proszę przejrzeć fanowskie fora.
  JMD
 • 2015-12-18 11:51 | marioandluigi

  dobra recenzja

  Bardzo dobra recenzja - widać, że autor zna świat GW i wszystko, co się wokół niego dzieje - w przeciwieństwie do Bolanda.

  A teza Jamroża, że aferę z Boyegą rozpętali "politycznie poprawni", jest kuriozalna. Czy wszyscy ci ludzie, którzy pisali, że nie pasuje im "małpia morda" Boyegi, naprawdę byli powodowani błędnym założeniem, że szturmowcy są klonami? Swoją droga przeglądałem fora IGN i tam raczej nikt nie miał problemów z czarnoskórym bohaterem. To w Polsce niektórzy internauci zaczęli się doszukiwać nie wiadomo czego.
 • 2015-12-18 18:14 | Sleepwalker

  Re:Recenzja filmu: „Gwiezdne Wojny. Przebudzenie Mocy”, reż. J.J. Abrams

  Z 10-latkami bym nie przesadzał. Moja, właśnie 10 letnia ,córka - zaprawiona weteranka klasycznej trylogii, jak i nieszczęsnych epizodów 1-3, byla filmem absolutnie zachwycona. Wybierzemy się wspólnie jeszcze raz (co najmniej).
 • 2015-12-23 12:39 | jdd10

  Re:Recenzja filmu: „Gwiezdne Wojny. Przebudzenie Mocy”, reż. J.J. Abrams

  hm, bylam z 6sciolatkiem i 9ciolatkiem, apewniam, ze nie bylo placzu, wyszli zachwyceni filmem. Mielismy calkiem spora pozniej dyskusje na tematy moralno-etyczne, zainicjowane przez 6sciolatka. Decyzja: za tydzien idziemy poraz kolejny.
 • 2015-12-24 17:00 | jakowalski

  Re:Recenzja filmu: „Gwiezdne Wojny. Przebudzenie Mocy”, reż. J.J. Abrams

  Sleepwalker, dd10 etc.
  No tak, to jest film dla dzieci w wieku 7-11 lat.