Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

(18)
Towarzystwo Dziennikarskie uhonorowało lidera KOD za obywatelską aktywność i organizację pokojowych demonstracji.
 • 2015-12-23 12:03 | axiom1

  Gdzie byl wojownik o demokracje gdy rzadzila PO ?

  Polityka powinna wziasc pelna odpowiedzialnosc za upadek umilowanego Donka i PO. Bo przez 8 lat go ochraniala, odwracala uwage od nieudolnosci i niekompetencji.
  Teraz nie ma sensu plakac i narzekac ze PiS rzadzi. PiS wygral bo Polska przez 8 lat nie miala ani rzadu ani nie-rzadu. Bylo 8 lat donkowego lajdactwa na koszt polskich dzieci, niemowlat i pokolen jeszcze nie urodzonych.

  Gdzie byl wojownik o demokracje gdy rzadzila PO ?

  Donek rowniez wyjalowil Platforme. Swa osoba Donek ustalal dozwolony poziom intleligencj w Platformie i w Polsce. W kim widzial potecjane zagrozenie – wyrzucal z Platatformy, z rzadu i administracji. Ci co przetrwali nie byli zagrozeniem dla Donka a to oznacza ze teraz po dezercji Donka Platforma sie cofnela.

  Gdzie byl wojownik o demokracje gdy rzadzila PO ?

  Nie ma wiec sensu ludzic sie ze w Platformie sa jakies osoby zdolne do przywodztwa i walki o wladze. Nie. takich Platforma nie ma dzieki Donkowi.
  Platforma aby przetrwac musi zwabic ludzi wysokiej klasy, z kwalifikacjami i doswiadczonych. Gdzie takich znalezdz ? W Chinach, Bangladesz i Afryce. Bo wiadomo w Polsce Donek ustalal dozwolony poziom intelektu na kazdym szczeblu zarzadzania krajem. Zdolni polacy musieli szukac perspektyw poza granicami Polski. Ci ktorym sie udalo nie wroca.

  Gdzie byl wojownik o demokracje gdy rzadzila PO ?
 • 2015-12-23 13:19 | Thasunke Witko

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Po prostu nie czuł, żeby to było potrzebne?

  Znacznie ważniejsze jest pytanie, gdzie Ty byłeś gdy rządziła PO? Dlaczego nie demonstrowałeś etc.? Dlaczego nikt z uciemiężonych "prawdziwych Polaków" nie pomyślał o utworzeniu ruchu obywatelskiego w kształcie KOD? Wiesz dlaczego? Bo nie było to potrzebne, bo prawo było przestrzegane i konstytucja była bezpieczna...

  Głupie pytanie... Był tam gdzie uważał za stosowne być... To Tobie coś się nie podobało i z uporem maniaka nam tu spamujesz...
 • 2015-12-23 15:04 | Jacek, NH

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  "Mężczyzna, który zostawia swoje dzieci i przestaje na nie płacić alimenty, wywołuje we mnie obrzydzenie. Ten kandydat na przestępcę staje się kompletnie niewiarygodny jako obrońca państwa prawa. Lider Komitetu Obrony Demokracji zalega z alimentami na dzieci na ponad 80 tysięcy złotych. Oto cała prawda o liderze Komitetu Obrony Demokracji Mateuszu Kijowskim... organizator wielotysięcznych manifestacji wymierzonych w Prawo i Sprawiedliwość zalega z alimentami na dzieci na ponad 80 tys. zł. Zaległe świadczenia próbuje ściągnąć komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Pruszkowie."
 • 2015-12-23 15:26 | 4vvard

  ----- Mężczyzna, który nie płaci alimentów to ZŁODZIEJ ---

  taki był jeszcze dziś wpis Partii Kobiet

  ciekawe jak długo powisi po tym kiedy się okazało, że 'Laureat Nagrody Wolności' nie płaci alimentów (już 80 tys zaległości) od kilku lat utrzymuje go jego nowa partnerka.
 • 2015-12-23 15:33 | 4vvard

  --> Thasunke Witko

  "Po prostu nie czuł, żeby to było potrzebne?"

  - wprowadzenie ustawy znacznie ograniczającej prawa do demonstracji
  - pałowanie i strzelanie do demonstrantów
  - rekordowa liczba podsłuchów
  - nalot służb na redakcję publikującą nagrania niewygodne dla władzy
  - aresztowania i wyroki dla ludzi z transparentem o Toli
  - aresztowanie i wyrok dla gościa z krzesłem na wiecu Komorowskiego
  - przetrzymywanie przez ponad 3 lata kibica bez formalnego postawienia zarzutów
  - itd itp

  to że o czymś nie nadają na okrągło w TVN, TokFM, GW to nie znaczy że tego nie ma ;-)
 • 2015-12-23 16:00 | piotr3005

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Cóż jaki KOD taki obrońca demokracji zwykły złodziej niepłacący alimentów na swoje dzieci, dodać trzeba też bezrobotny na utrzymaniu żony, niezły jest jak cały KOD i PO.
 • 2015-12-23 16:08 | takei-butei

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Dobrze, że go uhonorowano za usunięcie Miszta.
 • 2015-12-24 06:48 | Slawomirski

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Propaganda jak z Trybuny Ludu. Ciekawe ilu glupich to kupi.

  Slawomirski
 • 2015-12-24 10:21 | AHa!

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Gratulacje dla towarzystwa! Niech zgadnę: Michnik, Olejnik, Żakowski, ktoś jeszcze? Długowłosy lider protestujący przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości wcale nie ma kryształowej przeszłości. Okazuje się, że nie płacił alimentów na dzieci! Jak się tłumaczy? – Nie jest tak, że mam kłopoty z płaceniem. Płacę, ile mogę – twierdzi Kijowski. Być może rzeczywiście tak jest, ale gdyby sprzedał swoje drogie ubrania, na pewno miałby nieco więcej i pomógł dzieciom w potrzebie.

  Okazuje się, że Mateusz Kijowski jest winny swojej pierwszej żonie wychowującej jego dzieci co najmniej 83,3 tysiące złotych. Sam Kijowski tłumaczy, że nie jest tak, że w ogóle nie płaci. Żali się jednak, że ma bardzo wysokie alimenty i nie zawsze mu wystarcza na ich zapłacenie - powiedział w rozmowie z „Super Expressem".
 • 2015-12-25 13:18 | rAzor

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  To ten co nie płaci alimentów?
 • 2015-12-25 13:48 | slima11

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Apel do drugiego sortu Wsp omagać KOD ,w różnych formach NP.Bojkot towarzyski i medialny gwardii przybocznej wodza.Aktorzy po stanie wojennym wiedzieli jak to się czyniło.A bojkot medialny ma sens głęboki i zapobiegawczy.Bo jeżeli redaktor rozmawiający z faszystą czy nazistą ,nie bierze udziału w łamaniu paragrafu 13 Konstytucji./
 • 2015-12-25 17:23 | stok

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Jaka nagroda taki laureat!
 • 2015-12-25 21:31 | rosomak

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Sprawiedliwi, którzy zabieracie głos na temat prywatnych spraw Mateusza, jak opiekujecie się swoimi dziećmi, co im zapewniliście? Chodziliście dwa księżyce w jego mokasynach, żeby oceniać?
 • 2015-12-25 23:37 | taka_ja

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Myślę że mój syn nie ma na co narzekać. Ma pełną rodzinę, zapewniamy mu przyzwoite warunki materialne. Kochamy, nie bijemy, nie krzywdzimy złym słowem. To teraz już wolno mi oceniać? Tak? No więc uważam że facet który zostawił dwójkę dzieci na barkach kobiety i odmawia nawet wkładu w ich utrzymanie, jest złamanym chujem. Jak nie ma pracy, to powinien poświęcac czas na jej szukanie, a nie wydzieranie się na ulicy. Dziękuję.
 • 2015-12-26 09:15 | Nexus

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Do KODu mam wiele zastrzeżeń, głównie dlatego że nie było ruch ludzi gdy masowo łamano przez neoliberalne porządku prawo ludzi do godnej pracy i ochrony ich praw wobec biznesu. To też kwestie wolności a protestów nie było.

  Jednak czytając obecne popisy PiSowskiej żulerni (mocne słowo ale adekwatne) tak pełne chamstwa i nienawiści, odnoszące się nie do meritum a do prywatnych spraw jednego człowieka, czuję do niego współczucie.

  KS. ALFRED WIERZBICKI m. in. o takich pseudokatolikach napisał :

  "Ludowi trzeba pokazać wroga, aby chciał z nim walczyć. Obrońcy niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego muszą być "najgorszym sortem Polaków", uczestnicy alternatywnej manifestacji w obronie demokracji to "komuniści i złodzieje". W bolszewickim stylu można piętnować "komunistów", nieważna jest bowiem semantyczna ścisłość, gdy chodzi o podnoszenie temperatury walki..."

  Nie można znaleźć racjonalnych argumentów to trzeba się posunąć do tak żałosnych. Bardzo to podobne do działań PRLowskich bojówkarzy. Wyraźnie widać że to do PiSu przeszła ich większość.
 • 2015-12-26 11:06 | jakowalski

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Nexus
  1. Zgoda - ani PO ani też SLD a tym bardziej ludzi Palikota czy też Petru nie było słychać, kiedy to za (nie)rządów PO czy też SLD masowo łamano w Polsce prawo ludzi do godnej pracy i ochrony ich praw wobec biznesu. To też są przecież kwestie wolności a protestów ze strony obecnych aktywistów tzw. KOD jakoś wtedy nie było.
  2. Ale ktoś, kto jest winien swoim dzieciom prawie 100 tys. zł w zaległych alimentach, tym bardziej nie jest osobą godną zaufania. Przecież obecny szef tzw. KOD de facto okrada swoje własne dzieci!
 • 2015-12-26 14:27 | Gama

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  Widzicie złe strony twórcy KOD bo nie płaci alimentów. Temat to nie nowy. Kobiety alimenciary też nie płacą.. Poza wyrzutkami społeczeństwa to nie płacą z rodzin, ci którzy nie u,ieli się rozstać po ludzku. Takie przypadki znane są u byłych pisowcvów, peowców i lewicowców. Jeżeli nawet sędzia rodzinny stara się rozwikłać problemy rodziny. Miłość się kończy zaczyna się nienawiść. Na śmierć i życie. Nie sądziłbym alimenciarzy ich ma osądzić sąd, a nie my.
 • 2015-12-26 18:59 | jakowalski

  Re:Mateusz Kijowski pierwszym laureatem Nagrody Wolności

  gama
  Skąd u ciebie ta tolerancja dla wręcz kryminalnych, aspołecznych zachowań? Tylko dla tego, że twój idol nie płaci alimentów, to usprawiedliwiasz okradanie jego dzieci przez niego samego?