Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rząd planuje odzyskać Kasprowy Wierch

(5)
Perturbacje i spory wokół Kasprowego Wierzchu oznaczają dalszą zwłokę w ustaleniu, czym ma być „święta góra polskiego narciarstwa”. Niczego dobrego to nie wróży.
  • 2015-12-31 09:13 | aussie

Kolejka na kasprowy wierch

Sprawe kolejki na Kasprowy mozna zalatwi w bardzo prosty sposob , juz nie raz tak bywalo sie ze demokratycznie kogos rozkulaczz i po krzyku
  • 2015-12-31 14:54 | delfin

Re:Rząd planuje odzyskać Kasprowy Wierch

Wejście międzynarodowych koncernów do Zakopanego wiązało się dla mnie z nadzieją na wprowadzenie, znanym milionom polskich narciarzy i turystów, alpejskich standardów. Niestety wpływy góralskich klanów i ich niezbędna PIS,owi spolegliwość ugruntuje w Tatrach prowincjonalizm, nepotyzm, partykularyzm interesów i przede wszystkim "strzyżenie cepra" jak tylko się da!
    Kojarzy mi się to z postawieniem płotu w poprzek Gubałówki, przez (!!!!) byłego dyrektora TPN i zamknięcie jej dla narciarzy. Przy okazji unieruchomiło to również kolejkę na tę górę (czy z tą na Kasprowy będzie podobnie?). Pan ten zasłynął również takim dbaniem o park, że o 9km dalej przeniósł przystanek PKS od Morskiego Oka, nabijając kabzy wozakom i dobijając "ekologicznie" ich konie. W swoim czasie musiałem zapłacić tym podpitym palantom 200zł za moją Babcię, która jeszcze raz chciała przejść dookoła stawu, ale nie miała ochoty ani siły zasuwać ponad 10km równie "ekologicznym" asfaltem. Powrót znaczenia klanów oznacza dla mnie omijanie, tego obrzydliwego dla mnie (ze względu na wszech obecne poczucie chęci wydymania mnie przez autochtonów), miejsca. Co ciekawe uwielbiam Bieszczady i panująca tam "socjalną" atmosferę. Mam przyjemne poczucie wygody i bezpieczeństwa na zadbanych, strzeżonych parkingach na początku szlaków, z miłymi Panami kasującymi normalne pieniądze. Mam tam wrażenie, że ktoś chce o mnie dbać i służyć mi pomocą, a nie wydymać, no, ale tam nie ma wszechmocnych klanów. Są właśnie przyjezdni ze wszelkich stron Polski gościnnie i z szacunkiem traktujący swoich gości. Żyłem nadzieją, że taki styl narzucą Zakopanemu międzynarodowe koncerny, ale chyba będzie po staremu.
  • 2015-12-31 17:56 | andrzej52

2015-12-31 14:54 | delfin
    Celem działalności każdego funduszu inwestycyjnego jest osiągnięcie zysku ze sprzedaży uprzednio nabytego prawa do majatku. Oczywiście po uprzednim zrestrukturyzowaniu przedmiotu sprzedaży.
    Co nie znaczy, że popieram nacjonalizacje kolejki. Ale należalo ja sprzedać Slowakom z TMR.
    W Zakopanem można by ukrócić "ciągotę do dutków" poprzez wprowadzenie takich standardów jak w Alpach, a mianowicie płacisz "klimatyczne", ale na tej podstawie korzystasz z transportu miejscowego za darmo, masz zniżke na wyciągi, baseny, czy nawet darmowe usługi.
    Ale w polskich górach (nie tylko w Zakopanem) to nie przejdzie, większość noclegów jest nieopodatkowanych, co nie znaczy że tańszych.
    Kiedy w Alpbach zapytalem gospodarza, jakim cudem latem za 1,5 EUR dziennie opłaty klimatycznej mam darmowe kolejki, autobus, aquapark (Worgl), odpowiedzial, że jak to wprowadzono, to ilość legalnie sprzedanych noclegów wzrosla o 70%.
  • 2016-01-02 17:48 | xpawelek

andrzej52:znowu jakies pajace z warszawy upanstwowia.......Pieronie;nawet w 21 wieku warszawa zyje w 19!!!!""
  • 2016-01-03 14:55 | c.bukowski

Mid Europa Partners sprzedalo Lux Med w 2013, czyli w sumie tak ostatnio nie bylo jego wlascicielem;)