Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Witold Waszczykowski mówi i prostuje

(24)
Prostować jest co, bo z wywiadu dla agencji Reuters wyciągnięto wnioski, że polski rząd chce przehandlować zasiłki dla Polaków na Wyspach za brytyjskie wsparcie dla baz NATO w naszej części Europy.
 • 2016-01-04 15:57 | jakowalski

  Polski rząd chce przehandlować zasiłki dla Polaków na Wyspach za brytyjskie wsparcie dla baz NATO w naszej części Europy.

  Nic w tym dziwnego. Polski rząd, nie ważne czy spod znaku PiS, PO, „Nowoczesnej”, PSL, SLD czy też „Razem” przehandluje przecież wszystko, dla swych własnych korzyści. Jak to powiedział Mieczysław Rakowski, PRL-owski wicepremier, premier a później nawet ostatni I sekretarz KC PZPR: „rząd się zawsze wyżywi”. Tak więc każdy rząd dba o własne interesy, a nie o interesy tych, którymi on rządzi, a szczególnie zaś polski rząd. :-(
 • 2016-01-04 16:30 | T1000

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Głosowałeś na PiS, przyznaj się. Nie próbuj teraz udawać głupka.
 • 2016-01-04 16:35 | axiom1

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Nie jest wiadome kto jest odpowiedzialny za polska polityke zagranicza. Prezydent czy minister spraw zagranicznych. Tu TK nie wypelnia swych podastawowych obowiazkow bo nalezy to uregulowac.
  Nie ma nawet mechanizmu dla formulacji polskiej polityki zagraniczniej i poddaniu jej pod glossy w votum zaufania. Wobec tego WW i AD nie maja prawa reprezentowac Polski na arenie miedzynarodowej.
  Prezydent Andrzej Duda i WW, osoby bogobojne, nieskazitelnie czyste, uczciwe, i gdyby traktowali religie jako swa prywatna materie, nie wykorzystywali godzin pracy dla prywaty (modlitwy) na koszt podatnika, byliby osobami swietymi. I gdyby nie te kilometrowki, lo-bosze, prezydencie, bog sie za wasznosc wstydzi.
  I wtedy kierujac sie zasadami wiary, dyplomacji, interesami Polski i Europy i zwyklej ludzkiej zyczliwosci opracowali by nowa strategie polskiej polityki zagranicznej po czym poinformowali by o tym polakow i szukali by w Sejmie votum zaufania.
  A oni, zanosi sie na to, mysla ze polityka zagraniczna to ich prywatna sprawa i bedza podazac sladami poprzednikow co przyniesie Polsce i Europie Wschodniej i nawet Swiatu ruine
  Obecna polityka zagraniczna Polski oparta jest na tych trzech filarach;
  1- Na kolanach przez Watykanem
  2- Czolgajac sie przed Washingtonm, Bruksela, Nato i kazda z wiekszych korporacji
  3- A wobec wschodu jest to polityka wscieklego psa i paskudnie podlej swini.
  Realizaujac taka polityke prezydent i WW pomagaja amerykanskiemu imperialiscie w przerzucaniu kosztow utrzymania swej armi na kraje wasalskie w tym Polske. Pomaga to rowniez amerykanskiej zbojeniowce utrzymywac klientele w rzekomo zagrozonych krajach wasalskich. Ale niestety jest to dorga do zaglady dla Polski, Europy Wschodniej z potecjalem zaglady Swiata.
  Z tym trzeba skonczyc. Glownymi celami polskiej polityki zagranicznej winno byc;

  1) Doprowadzic do pokoju na Ukrainie i w Europie Wschodniej. Po bandyckiej interwencji USA w ukrainski zamach stanu przy wspolpracy europejskiego wasala w tym Polski, Europa Wschodnia i Polska i cala Europa sromotnie za to placa. Ale nie amerykanski bandyta. Europa stracila 200 milionowy rynek zbytu na wschodzie. To gigantyczna strata. Ponadto istnieje potecjal wojny co dodatkowo obciazy Europe Wschodnia.
  Teraz nie ma innej mozliwosci, tylko sfederalizowana Ukraina ma szanse i to powinno byc celem polityki polskiego prezydenta. Winnien sie on rowniez domagac by USA poniesli koszty tego kryzysu.

  2) Doprowadzic do pokoju na Bliskim Wschodzie i Polnocnej Afryce. Po bandyckiej interwencji USA i przy wspolpracy europejskiego wasala ekonomie krajow Afryki Polnocnej i bliskiego Wschodu zostaly zniszczone. Europa stracila tam rynki zbytu po czym jest najezdzana przez miliony uchodzcow. Amerykanski bandydta nie poniosl zadnych konsekwencji. Dopoki nie bedzie tam pokoju i odbudowy ekonomi Europa bedzie za to placic. Poska dyplomacja zagraniczna winna sie tym zajac dla dobra Europy i Polski.

  3) Podjac srodki zapobiegawcze przeciwko potecjalnej wojnie na Balkanach. Po bandyckiej interwencji USA przy wspoludziale europejskeigo wasala powstalo tem kilka malych panstewek ktore nie sa w stanie same siebie utrzymac. Z bezrobociem rzadu 40-50% jest to zagrozeniem dla Europy. Znowu amerykanski bandyta nie ponosi zadnych konsekwencji.

  4) Doprowadzic do usprawnienia europejskiej demokracji. W Uni jest balagan. Oficjalne intytucje sa tylko farsa bo wszystkim rzadza Niemcy z za zamknietych dzwi I w swoim tylko interesie. To trzeba naprawic jak najszybciej.

  5) Doprowadzic do reformy europejskiego sektora finansowego. Jest to sector odpowiedzialny za kryzys gospodarczy Europy i jego konsekwencje. Zaden z krajow Europe nie potrafi zbalansowac budzetu.
  A co tu widac ? Bazy Nato w Polsce,….. ty wypowiedzenie traktaty rozbrojeniowego z 1997, na to bedzie rosyjska odpowiedz co doprqawadzi do stanu napiecia, ucieczki kapitalu i zacofania gospodarczego. Wicecej radarowego promieniowania spadnie na polakow co dalej powiekszy zachorowania na bialaczke i nowotwory. Czyli zaglada,..i o to wlasnie WW i AD walcza niezlomnie.
 • 2016-01-04 17:24 | Jolunia

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  sprostowanie : "rząd się sam wyżywi" powiedział Jerzy Urban w odpowiedzi na sankcje gospodarcze nałożone przez Ronalda Reagana na Polskę w 1981.
 • 2016-01-04 17:32 | Aspiryna

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  "Szef polskiego MSZ przeszedł w weekend do medialnej ofensywy. W rozmowie z niemiecką gazetą "Bild", która ukazała się pod tytułem "Polska odpowiada ogniem", Witold Waszczykowski stwierdził:

  - Poprzedni rząd realizował tam (w mediach) określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami."

  Kolejny psychopata w obecnym rzadzie???
 • 2016-01-04 17:34 | Aspiryna

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  "Nie jest wiadome kto jest odpowiedzialny za polska polityke zagranicza."

  To moze nie jest wiadome dla osoby podpisujacej sie "axiom"...
 • 2016-01-04 17:57 | mark21

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Waszczykowski mimo woli ukazał swoją wypowiedzią to, że rewolucja PiS jest w dużym stopniu rewolucją sentymentalną.
  "Jak byliśmy młodzi i piękni, to dzieci chodziły do ośmiolatki, telewizją rządził Szczepański, jadło się mięso, a nie jakieś podejrzane wynalazki, paliło w piecu węglem, a rowerami to jeździły dzieci, bo dorośli marzyli o Polonezie. I komu to przeszkadzało? Wróćmy do tego, co było, a może znowu będziemy mieli 18 lat!"

  To, że nie ma powrotu do lat młodości niby wszyscy wiedzą, ale dalej próbują złapać tęczę.
  To nie jest program na 4 lata rządów. Umiejętnośc antagonizowania przeciwko sobie dużych grup społecznych (bez żadnej dla siebie korzyści) miał Kaczyński i jego podwłądni tak w latach 2005-2007 jak i dziś.
 • 2016-01-04 18:51 | azur

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Waszczykowski powinien pójść na emeryturę, a nie ośmieszać się na stanowisku ministra spraw zagranicznych.
 • 2016-01-04 19:52 | zulu1

  --- verboten !!---

  .

  Ohh, Jest tyle nie patriotycznych sportów
  and activities które należało by natychmiast
  zakazać, poniżej lista którą Pan Witek
  code name "BECK" powinien uwzględnić
  w swoich zakazach:

  - Łyżwiarstwo figurowe
  - Synchronized swimming
  - gimnastyka
  - Tańce na lodzie
  - Tour de France
  - Tour de Pologne
  - Wyscigi rowerowe na torze
  - gardening
  - anal sex
  - gra na flecie
  - uprawa buraków
  - masturbacja
  - komedie filmowe
  - jazda na wrotkach
  - oral sex
  - internet

  itd.

  ..)
 • 2016-01-04 19:57 | zulu1

  ---Humble PISS-man---

  .

  Nie mogę się napatrzeć na zdjęcie
  Pana Witka na tle Becka, dostrzegam
  tu pewien trend, pora na zdjecia Pana
  Andrzeja na tle Paderewskiego i
  Mościckiego a Pana Jarka na tle Mieszka,
  Chrobrego i Piłsudskiego

  Chłopaki nie lenić mi sie tam, ze skromnością
  wam nie do twarzy


  ..)
 • 2016-01-04 20:13 | zulu1

  ---9mm---

  .


  Ehh, gdyby ten palec wskazujący
  Pana Witka na zdjęciu mógł "szczelać"
  wybił by nieprawdziwych Polaków do nogi...


  ..)
 • 2016-01-04 22:52 | volksdeutsch

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Mam pytanie; czy jest ktos, kto uwaza ze tendenziell czlowiek bedzie przez kogokolwiek w EU brany powaznie?
 • 2016-01-05 02:35 | kruk

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Panu Waszczykowskiemu dzisiejszy swiat sie zdecydowanie nie podoba. I obwieszcza to swiatu dyplomatycznie prosto z mostu.
 • 2016-01-05 05:57 | woytek

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego politykę zagraniczną miała robić sama Unia Europejska. Jednak po inwazji 1 miliona cudzoziemców spoza UE ta globalna organizacja przestała się zajmować polityką zagraniczną , a zajęła się przywracaniem demokracji w Polsce.
  Minister Waszczykowski próbuje ponownie chrystianizować Polskę sprowadzając do Polski zakon judeochrześcijan i instalując ten zakon w bazach na Pomorzu opuszczonych przez zakon chrześcijan prawosławnych.
  Co na to powiedzą chrześcijanie rzymsko-katoliccy to zobaczymy za kilka lat .
  Tylko dlaczego oferuje on tak niską cenę za ten niezwykle korzystny dla Polski chrzest, oferując zgodę na obniżenie świadczeń socjalnych dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Czyżby planowany przez Anglików wieloletni post dla emigrantów ekonomicznych miał ich uszlachetnić i nauczyć oczekiwanej pokory wobec nowego zakonu niosącego pokój i dobrobyt?
 • 2016-01-05 10:40 | Slawczan

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Cóż wszystko się zgadza - brytyjscy koledzy PiSu z Europarlamentu twierdzą, że jedynym powodem obecności Polaków na Wyspach jest chęć wyłudzenia wszelkiej maści zasiłków. Pomijają dyskretnie fakt, że Polacy (i inni) wynajmując ichnie trzecie czy czwarte domy pozwolili przewieźć Anglikom ich pseudoekonomię z ,,sukcesem" do 2008r a i teraz podtrzymują ten system. Ale czego sie nie robi dla ,,sojuszników" panie Waszczykowski. Taka postawa będzie miała też przełożenie na ,,rynek krajowy" bo pozbawieni zasiłków (przypominam: jedyny powód ich emigracji) Polacy masowo wrócą do Polski co rząd zapisze sobie jako sukces. Dzięki temu ,,sukcesowi" znów wzrośnie bezrobocie a więc spadnie presja na godziwsze zarobki, dzięki czemu Polska znowu ,,stanie się konkurencyjna". Tak - bezrobocie, jego wzrost, to mógłby być problem ale na szczęście pateigenose Orban wynalazł już rozwiązanie - każdemu bezrobotnemu zaoferuje się pracę w promieniu 120km od miejsca zamieszkania za narzuconą stawkę a odmowa będzie skutkowała skreśleniem z listy bezrobotnych. Zniknie też dysonans dlaczego Polki mieszkające w bezbożnym Londynie uparły się ścigać w dzietności z muzułmankami a gdy tymczasem w katolickiej Polsce koniecznie nie chcą rodzić Polaków w pożądanych ilościach.
  Reasumując: zachowanie Waszczykowskiego (przypominam też wywiad o zagrożeniu odwiecznej polskości przez cyklistów i wegetarian) świadczy o tym, że u owego osobnika nie wszystko w zwojach mózgowych rozwija się prawidłowo. A światopogląd a raczej jednostka chorobowa jaką on prezentuje pozostaje w doskonałej korelacji z mniemaniami Jarka.
  Pryncypia polityczne pana W. zaś - pisowska chęć usłużenia USA lokują go na poziomie na którym ,,murzyńskość" Radka Sikorskiego wydaje się bezczelną hardością, zaś polityka wobec Wschodu i Unii jest takim darem dla Putina, ze sam Surkow by nie potrafił czegoś takiego wymyślić.
  Spełnia się pijany sen chorego idioty.
 • 2016-01-05 11:30 | jakowalski

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  T1000
  Nie głosowałem w ogóle. Nie biorę udziału w parodii wyborów.
 • 2016-01-05 11:31 | jakowalski

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Jolunia
  W „Wikicytatach” jest to przypisane Urbanowi, ale w innych miejscach przypisuje się te same słowa Rakowskiemu, który je miał wypowiedzieć podczas epidemii strajków z lata roku 1980, a więc wczesnej niż Urban, który je miał wypowiedzieć dopiero po nałożeniu przez USA sankcji gospodarczych na Polskę i Polaków.
 • 2016-01-05 11:31 | jakowalski

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Generalnie
  Dla mnie ważniejsze jest to, że <b>obecny rząd RP chce przehandlować zasiłki (a właściwie przywileje podatkowe) dla Polaków na Wyspach za brytyjskie wsparcie dla baz NATO w naszej części Europy.</b>
 • 2016-01-05 11:44 | Claudio

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  W razie wątpliwości można dobie przeczytać w oryginale "Polen-Minister verteidigt Mediengesetz":
  http://www.bild.de/bildlive/2016/14-polen-minister-44000764.bild.html

  Ogólnie retoryka endecka: Polsce nadal zagrażają Żydzi, komuniści, cykliści i masoni (liberałowe i lewacy).
  Mentalnie polska prawica oraz KK tkwią w latach 30ych XX wieku tj w epoce dyktatur, szalejących nacjonalizmów i całkowicie nie pasują do naszych czasów.

  Dla uproszczenia można tłumaczyć ludziom z Zachodu, że rządą u nas ludzie o mentalości Franco i Salazara.

  Z pozdrowieniami
 • 2016-01-05 14:39 | pawel markiewicz

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  W PRL przkro bylo kiedy co i rusz widzialo sie niekompetentnych chamow i burakow ze sloma w butach, na powaznych stanowiskach i czesto wysylanych za granice aby reprezentowac PRL. Co to byl za obciach sluchac historii o polskich dyplomatch czy dyrektorach z wiodoacych resortow lapanych na gotowaniu makaronu w bidetach hotelowych!
  teraz panowie i panie spod znaku PiS podnosza poprzeczke chamstwa i buractwa na niebotyczne wysokosci. I bedzie coraz gorzej. Rubasznosc Walesy czy wpadki Kwasniewskiego to pikus. I znowu trzeba tlumaczyc kolegom z zagranicy, ze Polacy wcale nie sa tacy jak Waszczykowski, Rydzyk, Gorski czy Kempa albo Pawlowiczowa.
 • 2016-01-05 14:52 | Laclos

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  @Claudio

  To nie jest retoryka endecka i ogolnie program i metody PiS odbiegają daleko od postulatów endecji. To jest retoryka "moczarowców" w 1968 r. Czyli komusza w każdym calu, a do tego sprzyjajaca Rosji i Putinowi
 • 2016-01-05 16:07 | Leonidas

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Waszczykowski dalej w formie, uprawia swą radosną twórczość w mediach. Wcześniej przecież tworzył armię z uchodźców politycznych. Miała być asertywna polityka międzynarodowa a tymczasem polski MSZ zajmuje się głównie odkręcaniem tego co Waszczykowski wcześniej naplótł dziennikarzom. w porównaniu do chociażby polityki Ławrowa wygląda to na totalną amatorszczyznę.
 • 2016-01-05 17:57 | Aspiryna

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  Miała być asertywna polityka międzynarodowa a tymczasem polski MSZ zajmuje się głównie odkręcaniem tego co Waszczykowski wcześniej naplótł dziennikarzom. w porównaniu do chociażby polityki Ławrowa wygląda to na totalną amatorszczyznę.
  .....................................................................................................................................................................................................................................

  Za Lawrowem wprawdzie nie przepadam ale... to poziom profesjonalny, o niebo wyzszy od poziomu "dyplomatow" w rodzaju Fotygi i - obecnie - Waszczykowskiego !
 • 2016-01-05 19:06 | Claudio

  Re:Witold Waszczykowski mówi i prostuje

  @Laclos
  Moim zdaniem to najgorszy sort Endecji w aktualnych warunkach. Taki polskiego chowu faszyzm mocno osadzony w ideologii katolickiego integryzmu jak frankizm i salazaryzm.
  Polska przedmurzem przestarzałego katolicyzmu, sarmatyzmu, mesjanizmu, autorytaryzmu, populizmu, zamordyzmu, nacjonalizmu i stu innych plag oraz idiotyzmow !!!