Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim [TRANSMISJA I KOMENTARZ NA ŻYWO]

(9)
Oto o czym mówili w Strasburgu premier Beata Szydło, unijni komisarze i europosłowie.
 • 2016-01-19 17:11 | czaro

  debata

  Szydlo ma przygotowany tekst i zatwierdzony przez "naczelnika". Coz ta nieszczesna kobieta ma powiedziec aby nie sklamac?
  Ot kilka wybiorczych sloganow i polprawd. Mysle, ze deputowani sa zapoznani juz ze szczegolami ustaw. Co za wstyd.
 • 2016-01-19 17:44 | azur

  Re:Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim [TRANSMISJA I KOMENTARZ NA ŻYWO]

  Szydło chce "zagadać" Parlament Europejski, podobnie jak to czyni w polskim Sejmie. Jest uporczywa w swojej ograniczoności i obłudzie.
 • 2016-01-19 18:14 | lukalek4

  Re:Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim [TRANSMISJA I KOMENTARZ NA ŻYWO]

  Wstyd! I oczywiście zaraz PIS-unie "odwrócą kota ogonem", że nagonka, że PO się skarży w Brukseli, że zdrada, że plują dumnemu Narodowi w oczy, itd. Jaki to jest przykład dla młodzieży i czego my możemy od nich w takich warunkach wymagać?!
 • 2016-01-19 18:57 | lusia24

  Re:Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim [TRANSMISJA I KOMENTARZ NA ŻYWO]

  Przerażają mnie ci europosłowie, którzy nic nie rozumieją z tego co się w Polsce dzieje. Wszyscy tak łatwo łykają kłamstwa Szydło. Europa nam nie pomoże , tylko wielotysięczne manifestacje może mogą coś zmienić. Ze strony polskiej występują Korwin-Mikke i Legutko. Wstyd. Nie rozumiem dlaczego ze strony PO nie wystąpił nikt, który by zdemaskował kłamstwa rządu polskiego.
 • 2016-01-19 20:29 | malpa-z-paryza

  Re:Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim [TRANSMISJA I KOMENTARZ NA ŻYWO]

  i znowu PO sie skompromitowala!

  i oni marza byc opozycja, to nie ciepla woda nas uratuje od Pis tylko trzeba wrzatku!
 • 2016-01-19 21:09 | robko

  Re:Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim [TRANSMISJA I KOMENTARZ NA ŻYWO]

  @lusia24

  Dlaczego PO siedzi cicho? To proste - sami mają sporo za uszami i mają świadomość, że ich wystąpienie nie byłoby ani wiarygodne, ani obiektywne. To oni dali pretekst PIS w sporze o TK, to PO jest posądzana o to, że media w okresie ich rządów sprzyjały rządzącej koalicji itd. PIS może zatem uprawiać narrację, że jedynie sprząta po poprzednikach. Nie bronię oczywiście PIS-u, ale rozumiem powody zachowań Platformy.

  Drugi powód, ważniejszy, jest taki, że nikt nie chce być posądzany o "zdradę" narodu, stąd jedyne głosy polskich Europarlamentarzystów to głosy aprobaty dla działań rządu. W konsekwencji można wyciągnąć absurdalny wniosek, że tak naprawdę cała ta afera z łamaniem prawa w Polsce przez PIS jest grubym nieporozumieniem (rozdmuchanym przez niechętnym nam kilku komisarzom i niemieckich polityków), skoro - przynajmniej podczas dyskusji - nikt z polskich posłów nie krytykował działań rządu.
  Mimo bijącego po oczach wciskania kitu przez BS i jawnych manipulacji (zwłaszcza w przypadku TK), obawiam się, że sporo parlamentarzystów "kupiło" te wyjaśnienia. Zaskakująca była również duża liczba wystąpień posłów broniących decyzji PIS-u. W związku z tym, dostrzegam duże ryzyko, że po powrocie do kraju nastąpi intensyfikacja "naprawiania" kraju i wprowadzania "dobrej zmiany". UE z dużym prawdopodobieństwem nie ruszy palcem w obronie demokracji w Polsce.
 • 2016-01-19 21:19 | jakowalski

  Re:Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim [TRANSMISJA I KOMENTARZ NA ŻYWO]

  Lusia
  PO nie ma nic dziś do POwiedzenia. I dobrze!
 • 2016-01-19 21:42 | wrona.2015

  Re:Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim [TRANSMISJA I KOMENTARZ NA ŻYWO]

  Powiem za panem Korwinem, którego specjalnie nie popieram, bo jeszcze jego czasy nie nadeszły, że chcieliście DEMOKRACJI to ją macie... i trzeba to zaakceptować... Przeciętni ludzie nie chodzą na manifestacje, żadne KODy i inne, a rząd i tak wie co myślimy... Niektórzy tak się oddali Unii, że zapomnieli jakiej są narodowości. Ja osobiście nie glosowałam za wejściem do UE, ponieważ już byliśmy w orbicie ZSRR i w RWPG, i wiedziałam, że nie będziemy samodzielni całkowicie... Pani Szydło dobrze powiedziała o co nam chodzi, żeby UE była wspólnotą odrębnych państw... Tu jest pies pogrzebany... i te słowa: dajcie nam rządzić..... I od razu mi się przypomina płaczliwy głos pewnej pani przed wyborami do Sejmu: nie głosujcie na PIS, Błagam was....
  Tych dwóch głosów nie można porównywać... PO wybory przegrała i musi przejść do opozycji i współpracy, ponieważ opozycja jest potrzebna i jeśli jest mądra to też może dokonywać pewnych korekt... Dla mnie jako Polki to było upokarzające, że wezwano polskiego premiera na dywanik... i że dwie panie komisarki się wyżywały na niej, na oczach całej Europy, jakby Polsce groziło zarządzanie komisaryczne w zagrażającym czasie bankructwa...Wszyscy zarzucają pani Szydło kłamstwa. To co, weźcie papier i dalej kablować do parlamentu UE... Mamy opozycję, która nie umie dyskutować. Ktoś powiedział, że państwa polskiego nie ma, że jest teoretycznie ale nie ma praktycznie, i o to niektórym chodzi.... chyba.
 • 2016-01-19 22:15 | Mimi79

  Re:Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim [TRANSMISJA I KOMENTARZ NA ŻYWO]

  Dobre! Polska pod przewodnictwem pani premier bedzie uczyc Europe o rownosci....
  Polecam oryginal na stronie parlamentu EU dla zainteresowanych