Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Naukowcy alarmują: Polska jest wenerycznym skansenem

(10)
W Europie problem prawie zniknął, a w Polsce HIV i HPV zbiera coraz większe żniwo. Dlaczego?
  • 2016-01-23 08:38 | _sens

No tak...

...obwiniajcie teraz PiS za wszelakie zło dziejące sie w Polsce. Tanie, śmieszne i żałosne zarazem zagranie.
  • 2016-01-23 13:08 | kawal

Re:Naukowcy alarmują: Polska jest wenerycznym skansenem

@Sens, człowieku My, Wy, Oni naprawdę tylko tyle zrozumiałeś z tego teksu?? żałosne.
  • 2016-01-23 16:47 | Tanaka

Wzorowi katolicy nie zgadzają się na szczepienia zapobiegające rakowi szyjki macicy. Niejacy Terlikowscy bardzo głośno dają temu wyraz. Polka najlepszego sortu ma raka szyjki macicy, Polka najgorszego sortu - nie ma.
  • 2016-01-23 21:58 | T1000

Po raz kolejny wychodzi ta polska hipokryzja. Polacy są wyjątkowymi hipokrytami Świętoszkowaci katolicy mający dekalog w głębokim poważaniu. Najgorliwsi są na prowincji i, co potwierdziły jakiś czas temu badania, jednocześnie najbardziej zdemoralizowani.
  • 2016-01-23 23:39 | Aspiryna

Napisze raz jeszcze - dulszczyzna, swietoszkowatosc, hipokryzja, ksenofobia i ultra-nacjonalizm... to sa cechy pozwalajace na szybka kariere polityczna w PiSie!!!
  • 2016-01-24 15:31 | eingana

według mnie powinno się zacząć od zmiany mentalności lekarzy. Nie tylko sami nie wspominają o badaniach ale wręcz próbują zniechęcić do nich pacjentów którzy o nie proszą!

Miesiąc po rozstaniu mój były partner poinformował mnie, że stwierdzono u niego chlamydiozę, nie wie kiedy ją "złapał" i w związku z tym powinnam sie przebadać. Moja firma zapewnia prywatne ubezpieczenie medyczne, poszłam więc do ginekologa przekonana, że z wykonaniem badania nie będzie problemu. Niestety, lekarz poinformował mnie że on nie widzi żadnych wskazań do wykonania testu. Zbaraniałam i zapytałam jakim cudem stosunek z zarażona osobą nie jest wskazaniem do badania? Pan doktor oznajmił że on nie wierzy w moją 'bajeczkę' (bo jaki facet przyznalby sie byłej do choroby), że te badania nie są refundowane i muszę sama za nie zapłacić a w ogole chlamydioza "jest przereklamowana i nie ma żadnych skutków ubocznych". Na moje pytanie czy nie jest tak, ze nie leczona prowadzi do bezpłodności odparł, że gdyby miał leczyć wszystkie choroby weneryczne świata to nie mialby czasu na nic innego a ja i tak jestem już za stara na rodzenie dzieci (30 lat) więc co mnie obchodzi moja płodność? Więc drodzy lekarze, dlaczego dziwicie się, że w Polsce przybywa chorych skoro sami prezentujecie taką postawę???

PS. Po tej wizycie poszłam do drugiego lekarza ktory również nie dał mi skierowania stwierdzając, że ryzyko zakażenia istniałoby tylko gdybym sie "puszczała" a skoro to był mój stały partner to na pewno wszystko jest ok. Skierowanie na badania które kosztowaly mnie ponad 200 zł (bezpłatne są tylko badania na HIV, kiłę i rzeżączkę) dostalam dopiero u trzeciego ginekologa (nota bene kobiety, poprzedni dwaj to byli panowie) i to bez problemu. Postanowiłam profilaktycznie przebadać się na te 3 choroby. Z HIV nie bylo problemu, ale testu na kiłę i rzeżączke też mi odmówiono, gdyż rzekomo nie robi sie ich na żądanie, muszę albo mieć już objawy albo udowodnić, że w ostatnim czasie doszło do sytuacji ryzyka. A potem się dziwić, ze ludzie sie nie badają...
  • 2016-01-24 18:24 | turpin

for the record

'bo w ich kraju został on skutecznie wyeliminowany szczepionkami przeciw HPV.'

Niezupełnie. Szczepionki - w zestawieniu z czasem mijającym od zakażenia HPV do powstania raka - są zbyt nowym wynalazkiem, by poskutkować istotną zmianą _obecnej_ epidemiologii raka szyjki. Ich skutki są dopiero przed nami.

W Rzeczpospolitej o Wszelkich Kolejnych Numerach leżał po prostu i cienko kwiczał program badań cytologicznych. Większość kobiet nie robiła cytologii, jeśli któreś robiły, to przeważnie nie były to kobiety z grup wysokiego ryzyka, a preparaty cytologiczne były nagminnie oceniane przez patałachów. W krajach północnej i zachodniej Europy ten jedyny rzeczywiście skuteczny program badań przesiewowych działa zaś przeważnie sprawnie od kilku dekad.

Ale i Polska zmienia się pod tym względem na lepsze.

• 2016-01-24 20:16 | abchaz

"Piekło Kobiet."
    Pisał sto lat temu niejaki BOY ,literat i lekarz światły.
    Od stu lat nic się nie zmieniło.
    "Nasi okupanci" rosną w siłę.
    Psychopatia króluje.
  • 2016-01-26 03:02 | Andrzej Falicz

Po osmiu latach rzadu europejskiej postepowej platformy?...
    Nie moze byc.
  • 2016-02-08 23:14 | Aspiryna

"Po osmiu latach rzadu europejskiej postepowej platformy?...
    Nie moze byc."

Zapomniales o PSL-u... platforma nie rzadzila samodzielnie.