Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rachunek za rozstanie

(3)
Rozwodowe spory o majątek sprowadzają się dziś zwykle do tego, że sprytniejszy ogrywa słabszego.
 • 2016-01-25 11:36 | bandi

  Sprostowanie

  Szanowna Pani Redaktor, w tekście wkradły się dwa błędy, żeby nie powiedzieć wielbłędy, co w przypadku podawania obowiązujących przepisów prawa nie powinno mieć miejsca.

  1. Pułap wiekowy dot. alimentów dla dzieci już dawno temu został zniesiony. Obecnie dziecku przysługują alimenty do momentu, w którym będzie w stanie się samodzielnie utrzymać i nie ma znaczenia czy osiągnie ono jakikolwiek przypisany wiek.
  2. Skarga kasacyjna przysługuje od kwoty 50 tys. zł w sprawach cywilnych. Podana więc w tekście sprawa za "139 tys. zł" podlega więc zaskarżeniu tym środkiem.
 • 2016-02-07 19:06 | Codex

  Re:Rachunek za rozstanie

  Szanowny bandi

  W sprawach o podział majątku odbywający się w postępowaniu nieprocesowym, skarga kasacyjna przysługuje, jeżeli wartość przedmiotu zaskarżenia jest wyższa niż sto pięćdziesiąt tysięcy złotych.
 • 2016-07-02 23:22 | dewes

  Re:Rachunek za rozstanie

  Opisane w artykule przypadki sądowej "sprawiedliwości" to jest kolejny kamyk do dołu, jaki sobie wykopali sędziowie trybunałów wszelkiej maści: od rejonowych po konstytucyjny. I mogą zapomnieć o tym, że społeczeństwo stanie za nimi murem, gdy minister zero czy jakikolwiek inny dobierze im się do dupska. Ale karnawał procesowy (kopanie pod sobą dołków) trwa w najlepsze...