Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

(12)
Zbudowanie lotniska w Radomiu powierzono specjaliście do spraw nieruchomości. Wygląda na to, że Port Lotniczy w Radomiu to wzorcowa nieruchomość.
 • 2016-01-27 11:28 | and.wegrzyn

  A nie mówiłem... niestety

  W 2013 roku popełniłem mały tekst dla strony mojeopinie.pl (http://www.mojeopinie.pl/lotnisko_w_kazdym_miescie,3,1378209644)
  Lotnisko w każdym mieście. Przedstawiłem wszystkie głupie lokalizacje lotnisk i nieudane inwestycje w Hiszpanii i Irlandii, pisałem to jako przestrogę przed podobnymi w polsce...
  (Na zachodzie Irlandii jest 5 lotnisk co 90km: Kerry, Shannon, Galway, Sligo, Donegal - Galway i Sligo stoją puste bo nie ma po co z nich latać.) Nikt z decydentów nie odrobił lekcji z Hiszpanii i dalej budujemy bezsensowne lotniska - a jeszcze Kielce i Nowy Targ marzą o lotniskach.
  Wiec niestety miałem rację popełniane są te same błędy co w Hiszpanii i w Irlandii. A powinno być wpisane w prawo, że nowe lotnisko może być wybudowane tylko jeśli jest duża szansa na to, że lotnisko w ciągu 3 lat może dobić do 1 mln pasażerów rocznie - tylko wtedy ma szanse się utrzymac! Ale to wymaga sporej niezależnej analizy danych zanim się zacznie coś budować i wymaga rozwazenia czy to ma sens a nie jak w Radomiu, że zamawia się opinie oparte na pobożnych życzeniach.
 • 2016-01-31 15:42 | jakowalski

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  and.wegrzyn
  Racja, racja i raz jeszcze racja!
 • 2016-02-01 11:11 | Pablo_Morales

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  Oto jedyny powód, dla którego "lotnisko" w Radomiu powstało i dlaczego wciąż nie jest jeszcze zamknięte:

  http://namzalezy.pl/wynagrodzenia-zarzadu-i-rady-nadzorczej-radomskiego-portu-lotniczego/

 • 2016-02-13 18:59 | jakowalski

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  Pablo
  Za te pieniądze, to można by dawno temu zmodernizować linię kolejową z Warszawy do Radomia. To jest dokładnie 100 km z Warszawy Zachodniej do Radomia. Zakładając Vmax=160km/h bardzo realny jest czas całej podróży poniżej 1 godziny.
 • 2016-02-13 20:33 | barnaba

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  Modlin-Okęcie, Kraków-Katowice, Wrocław, Rzeszów, Gdańsk i Szczecin. Reszta portów lotniczych nie masz szans ani sensu.
 • 2016-02-14 08:39 | Pablo_Morales

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  @ Dr KK

  Dwa pytania retoryczne - czy zdajecie sobie sprawę z:
  - jaki był koszt powstania "lotniska" w Radomiu
  - jaki jest koszt modernizacji odcinka kolejowego Radom-Warszawa aby spełniał takie parametry?
  Pomijam tu fakt, że są to tak różne od siebie inwestycje pod tyloma względami, że nawet przez ich zestawianie po prostu po raz kolejny udowodniliście, że nie macie zielonego pojęcia o czym piszecie.

  Szalom!

 • 2016-02-14 23:44 | Patagon

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  U nas chyba nie ma prawa, ktore ocenia skutki ekonomiczne decydentow politycznych i ich odpowiedzialnosc finansowa za nietrafne decyzje ekonomiczne. Zamiast lotniska mozna bylo wybudowac kompleks sportowy z basenami, boiskiem, kryta hala do gry i treningow, lodowiskiem etc przy jakiejs wiekszej szkole i otwarte dla mieszkancow, nawet z wstepem wolnym. Mozna bylo wybudowac kompleks, maly oczywista, podobny do centrum nauki im Kopernika jak w Wawa dla uczniow i studentow i wiele innych rzeczy. Ktore moze wydalyby jakiegos przedsiebiorce, odkrywce, dobrych inzynierow i naukowcow. Tez byloby kosztowne w budowie i utrzymaniu i tez daloby prace wieluset osobom. Pieniadze moze by procentowaly w przyszlosci. A tak widac ze juz nikt nie lata do Anglii czy na Zachod, juz wszyscy wylecieli z kraju glupcow.
 • 2016-02-15 12:15 | Pablo_Morales

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  @ Patagon: "U nas chyba nie ma prawa, ktore ocenia skutki ekonomiczne decydentow politycznych i ich odpowiedzialnosc finansowa za nietrafne decyzje ekonomiczne"

  Miejmy nadzieję, ze u zachodnich sąsiadów Polski będzie inaczej - pomijając nawet bardzo poważne konsekwencje społeczne (!) efekty groteskowej niekompetencji Angeli M. idą w setki miliardów € :)

  Czy zdajesz sobie sprawę, jakie były efekty ekonomiczne dla USA dwóch inwazji na Irak? Jakim cudem nikt w Argentynie nie odpowiedział choćby za ostatnie bankructwo? Kiedy Tony "teflon" Blair odpowie za otwarcie WB dla każdego amatora ichniego socjalu ... itp. itd. etc.

 • 2016-02-15 13:17 | swonew

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  Kto lata do Rygi, albo do Pragi - turyści, może gdyby były tam połączenia z Londynem lub Rotterdamem czyli tam gdzie większość Radomian emigruje to może by coś z tego było ?
 • 2016-02-15 15:59 | Pablo_Morales

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  @ swonew

  Kto lata do Rygi? Radomska wierchuszka - to nie szmonces!

  http://radom.wyborcza.pl/radom/1,48201,18656856,pierwszy-lot-z-radomia-port-lotniczy-organizuje-wycieczke-do.html

 • 2016-02-16 13:18 | azur

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  W przypadku Radomia zmodernizowano dawne wojskowe lotnisko i dodano infrastrukturę cywilną. Różnie bywa, może w przyszłości lotnisko się przyda, niekoniecznie jako cywilne.
 • 2016-02-16 21:22 | Pablo_Morales

  Re:Radomskie lotnisko: fiasko roku 2015?

  @ Azur: "zmodernizowano dawne wojskowe lotnisko"

  Jesteś pewien, że zmodernizowano? Na czym konkretnie ta "modernizacja" polegała?