Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Logik demaskuje brak logiki w wypowiedziach polityków PiS

(16)
Beata Kempa, zapytana przez Monikę Olejnik m.in. o okoliczności katastrofy smoleńskiej, rzekła z całą mocą swego ministerialnego dostojeństwa, że sprawa smoleńska była wymierzona w... Związek Radziecki.
  • 2016-01-27 15:43 | Rubikoń

logiczna logika

Przeczytałem, chwile się zastanowiłem, logiczne to może i jest ale co z tego jak taką analizę można przeprowadzić w stosunku do każdej partii i dojdziemy do podobnych wniosków, dlatego idę zjeść sobie kaszanki.
    Też mam logiczny przykład KOD protestuje w obronie demokracji, która to demokracja (tak przez nich broniona) pozwoliła wygrać PIsowi, ten według KODu łamie demokrację, dzięki której wygrało, i może to robić właśnie dlatego, że demokracja pozwoliła im wygrać, więc po co bronić demokracji skoro pozwala dojść do władzy tak "strasznej" partii jak PIS.
  • 2016-01-27 17:44 | Aspiryna

Re:Logik demaskuje brak logiki w wypowiedziach polityków PiS

To nie pierwszy i nie ostatni pokaz ignorancji PiS-owskich politykow. Wczesniej mielismy juz "milion uchodzcow z Ukrainy" i sporo innych tego typu wypowiedzi...
  • 2016-01-27 21:57 | gramin

Bardzo mnie cieszy fakt, że Pan prof. Jan Woleński ostatnimi czasy dość często publikuje swoje przemyślenia w Polityce. Czytanie Jego artykułów to czysta przyjemność intelektualna.
    Polityka, mając takich współpracowników, po raz kolejny udowadnia, że jest najlepszym polskim czasopismem.
  • 2016-01-27 22:42 | Zdzich49

W świetnym filmie „Skrzypek na dachu” mleczarz Tevie zwraca się w pewnym momencie do Pana Boga z zapytaniem (cytuję z pamięci - „ Ja wiem, że Nas wybrałeś, ale czy nie mógłbyś czasem spojrzeć w inną stronę?”.
    My też (niestety) zostaliśmy uznani – chociaż nie z aż tak wysoka - za naród wybrany i właśnie przepowiednie zaczynają się sprawdzać. Absurd za absurdem w tym teatrze. Ale do kogo my się mamy zwrócić?
  • 2016-01-28 11:11 | wolenski

Rubikoń
    Jedna mała uwaga. KOD nie protestuje przeciwko temu, że PiS wygrał wybory w sposób demokratyczny, tylko przeciwko temu, co czyni po wyborach. Mam nadzieję, że kaszanka nie zaszkodziła jeszcze bardziej.
    PS. Mimo wszystko, nie znam prominentnego polityka z innej partii, który by pomylił Rosję z ZSRR lub (tego przykładu akurat nie podałem) stwierdził, że Konstytucja z 1997 r. dotyczy PRL.
  • 2016-01-28 17:03 | krebs06

Cóż jakby to powiedzieć żeby nikogo nie obrazić. p. Poseł Kempa jest - moim subiektywnym zdaniem, wyjątkowa mieszanką braku kompetencji i arogancji. Brak logiki w jakiejś jej wypowiedzi to chyba najmniejszy problem
  • 2016-01-28 18:33 | delfin

Pani Minister Beata Kempa kreuje się na modelowy przykład funkcjonariusza PRL'u'pis - nastawionego na nadawanie i budującego przed rozmówcą komunikacyjną, nie do przebicia, barierę ze słowotoku nowomowy. Inny świat, poglądy, myśli i idee, dla niego nie istnieją. Nie zasługują wręcz na chwilę zastanowienia, czy uwagi. Rozbijają je w pył wyrzucane z prędkością ckm'u, nieraz, trochę bez sensu, słowa, słowa, słowa.... Jest to tragicznie anachroniczne, nierozwojowe, zacofane, prowincjonalne i straganiarskie, ale chyba to trzeba przeżyć jak katar. Niepokojące jest jednak to, że już przez rządy PO ustawiona w roli jedynego dla siebie sędziego administracja i biurokracja państwa, otrzyma kolejny negatywny wzorzec:"tylko my mamy rację!". A każdy, kto za PRL'u liznął filozofii marksistowskiej wie, co akurat wydaje się prawdą, że najdłużej i najtrudniej zmienia się nie baza, ale nadbudowa.
  • 2016-01-28 20:30 | Rakoczy

Beatka Kepa, teraz po wizerunkowym retuszu, nawet, jak gada bzdury, vide cytat dot. ZSSR, jest wybrana i potrzebna obywatelowi jarkowi Kaczyskiemu, do sianai populizmu i dezinformacji ...
    To ona zablokowala drukowanie decyzji TK ... ?
    Czy poniosla kare lub pobogoslawil ja Polak i bizniak Kaczynski, kierownik PiS ?
    Rakoczy
  • 2016-01-28 23:53 | Aspiryna

A do tego pani Kempa przedstawia sie jako prawnik, choc prawnikiem wcale nie jest. Faktem jest, ze wiekszosc politykow z PiS-u uwaza sie za tytanow wiedzy prawniczej, nawet jezeli ich wiedza - faktycznie - jest ponizej wiedzy studentow I roku studiow prawniczych !
  • 2016-01-29 10:44 | marekleszeks

Czy można przegadac bazarową przekupkę? Chyba tylko stosując bazarową logikę i bazarowe formy wypowiedzi.
    Myślę że "bazarową damę" lepiej omijać wielkim łukiem, źeby broń Boże nie wdać się w żadną bazarową polemikę.
  • 2016-01-30 07:58 | Jeronimo 7

Rozumiem pani Aspiryno chodzi o takich prawników jak ma PEŁO stanowiących prawo wyprowadzania z Polski milionów złotych przez zachód ten wspaniały zachód Polski rynek jest największym rynkiem dla Niemiec bez Polskiego rynku mocno by Merkel podupadła.
  • 2016-01-30 09:19 | zaprzaniec

"Przepracowana" czy co ??? Ciekawe jak się układa jej życie seksualne ??? Może to jest przyczyna słabej sprawności intelektualnej.
  • 2016-01-30 09:27 | Siwobrody51

Pani Kępa nie bardzo mnie ... Natomiast ciekawiej jest z p. Magierowskim - pierwszy akapit 2 strony. I tutaj nieco wybiegam w przyszłość: co by było gdyby, idąc za myślą p. Magierowskiego, Parlament, czyli Zgromadzenie Narodowe nie przyjęło przysięgi wybranego w wyborach powszechnych Prezydenta RP, bo jest to niezgodne z wolą owego Parlamentu?
  • 2016-01-30 16:14 | BDom

Nadal nie wierzę temu Andrzejowi Sebastianowi Dudzie ani tej Beacie Szydło...! Są oni jedynie kukiełkami w rękach prezesa Jarosława Kaczyńskiego…! Liczę na to, że Unia Europejska pomoże nam rozwiązać problemy w Polsce…! Nadal czekają Nas kolejne poPiS-y manipulantów, arogantów i NIErządu...! KOD to nie jest bój o żadną partię... KOD to walka o Wolność i Demokrację dla Wszystkich Polaków…! Życzę Wszystkim Naszym Rodakom, żeby w roku 2016 otworzyły się im szeroko oczy na demolowanie Naszej Ojczyzny przez PiS...! Niech żyją Wolność i Demokracja...! Prędzej, czy później, dla dobra Wszystkich Polaków naprawimy błędy PiS...!
  • 2016-01-31 15:08 | frugopij

Oj tam. Przecież już w czasach swojego premierowania Jarosław Kaczyński "przywracał normalność, której tu nigdy nie było"... I to jest miara jego szaleństwa.
  • 2016-02-01 10:16 | mwas

Bardzo trafne w komentarzach są porównania zachowań p.Kempy do bazaru i straganu. Albo wypowiedzi p. Jakiego - stalinowcy byliby dumni! A mnie podoba się aforyzm (chyba Leca), adekwatny do wystąpień posłów PIS : " Smród walczy z wentylatorem, myśląc że jest Don Kichotem".