Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

10 lat temu zawalił się dach hali MTK. Winnych nadal trudno wskazać

(5)
28 stycznia 2006 r. wydarzyła się największa w dziejach Polski katastrofa budowlana. Wszystko w tej sprawie poszło nie tak.
 • 2016-01-28 07:16 | kaesjot

  Re:10 lat temu zawalił się dach hali MTK. Winnych nadal trudno wskazać

  Przypomina mi się początek lat 90-tych, gdy każdy, kto miał piłę i młotek brał się za produkcję euro palet. Jedyne, w czym mogli wzajemnie rywalizować to cena. Doszło już do takiej sytuacji, że jeśli drzewa nie ukradł, to dokładał do interesu.
  Podobnie w innych branżach - najpierw na przetargach maksymalnie obniża sie cenę by dostać zlecenie a potem zaczyna się kombinowanie, co zrobić, bo wyjść "na swoje". Zaczyna się od projektu - presja na projektantów by maksymalnie " odchudzili " konstrukcję - na granicy wytrzymałości. Dalej kupuje sie stal o nizszej wytrzymałości bo tańsza a do tego mało doswiadczeni, bo tani pracownicy.
  No i mamy takie wypadki .
 • 2016-01-28 17:15 | jakowalski

  Re:10 lat temu zawalił się dach hali MTK. Winnych nadal trudno wskazać

  Czyli ze wina sięga szczebla prezydenta, premiera i ministrów.:-(
 • 2016-01-28 23:33 | ziomekp.1

  Re:10 lat temu zawalił się dach hali MTK. Winnych nadal trudno wskazać

  Zobaczymy czy post przejdzie:
  Pan Jan Dziadul pisze: "Z niecierpliwością oczekiwany jest ostateczny werdykt – to już przecież tyle lat… Pojawiają się zapowiedzi, że być może wyrok zapadnie jeszcze z początkiem tej wiosny. Byłby to nawet dobry sądowy wynik jak na tak skomplikowaną sprawę." DZIESIĘĆ LAT!!!! Brejwik zabił więcej osób niż "hala" i dziesięć miesięcy po zbrodni usłyszał wyrok (po niespełna dwumiesięcznym procesie", u nas DZIESIĘĆ LAT. Jeżeli droga redakcjo POLITYKI weżmiesz jeszcze raz w obronę TK, Rzeplińskiego czy innych bossów wymiaru sprawiedliwości zadaj im jedno pytanie -- dlaczego dziesięć lat? Ode mnie zadajcie drugie -- w 2009 pozwałem pracodawcę o zaległą pensję i wygrałem!!!!!! w listopadzie 2015 -- dlaczego sześć lat? Dlaczego w naszym kraju sprawiedliwość ma na imię DEKADA? Pozdrawiam panie Janie.
 • 2016-01-31 05:41 | sopociak

  Re:10 lat temu zawalił się dach hali MTK. Winnych nadal trudno wskazać

  Hala zawalila sie poniewaz nie byla zaprojektowana na obciazenie ktore wystapilo. Kratownice dachowe byly zaprojektowane na obciazenie sniegiem wedlug obowiazujacej normy, ktora byla nieralna dla rejonu, i obciazenie bylo duzo wieksze niz przewidziane przez norme.
  Dodatkowo, ta sama norma nie wymagala sprawdzenia dzwigarow na obciazenie lawinowe (plaski dach uginajacy sie powodujacy zsuwanie sie sniegu i wody do srodka ugiecia i narastajace obciazenie i dodatkowe ugiecie).
  Wiec wnni sa:
  1. Projektant -zaprojektowanie wedlug obowiazujacych norm nie zwalnia projektanta od przewidzenia realnyych warunkow pracy struktury. Lawinowe obciazenie uginajacego sie dachu bylo przewidywalne i wymagane wedlug innych norm uzywanych w innych krajach.
  2. Polski Komitet Normalizacyjny - zanizone obciazenie sniegiem dla Katowic..
  3. Lokane wladze budowlane i inwestor - jak osoba bez uprawien projektowych mogla zaprojektowac tak duzy obiekt ktory zostal zbudowany????
  4. Nadal lokany Inspektorat budowlany - przeciazenie i odksztalcenie kratownic dachowych, ktore wystapilo wczesniej bylo wystarczajacym powodem do nakazu ewakuacji hali do czasu wykonania wzmocnienia .
  Ale w istniejacych realiach Polski, gdzie rozwaza sie bomby barowe, i nne idiotyzmy napedzane wiara, a nie prawdziwa wiedza, wszystko jet mozliwe.
 • 2016-01-31 07:05 | Aspiryna

  Re:10 lat temu zawalił się dach hali MTK. Winnych nadal trudno wskazać

  Wina Brejwika nie podlegala dyskusji, a sprawa hali jest duzo, duzo bardziej skomplikowana. Tego nie mozna ze soba porownywac!