Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polityka zagraniczna według Waszczykowskiego: twarzą w twarz z Putinem, tyłem do UE

(9)
Przemówienie ministra było w tonie „asertywne”, lecz w wymowie umiarkowanie (jeszcze?) eurosceptyczne i umiarkowanie nacjonalistyczne. Za to entuzjastycznie proamerykańskie.
  • 2016-01-29 14:30 | azur

Re:Polityka zagraniczna według Waszczykowskiego: twarzą w twarz z Putinem, tyłem do UE

Waszczykowski popełnia błąd za błędem, a przede wszystkim nie ma własnej osobowości, tylko jest posłusznym wykonawcą poleceń Kaczyńskiego.
  • 2016-01-29 16:37 | bartek_jan

Re:Polityka zagraniczna według Waszczykowskiego: twarzą w twarz z Putinem, tyłem do UE

Niewiem czy wiecie, ale od 1 stycznia 2016 zostaliśmy pełnym członkiem Eurokorpusu i gdyby PiS się choć trochę znał na polityce to mógłby to wykorzystać (Rosja niepodpisywała żadnych umów z UE na temat miejsca stacjonowania wojsk UE)
  • 2016-01-29 21:57 | bartek_jan

Niewiem czy wiecie ale od 1 stycznia 2016 jesteśmy pełnoprawnym członkiem Eurokorpusu. Gdyby PiS miał choć trochę chęci do Europy to mógłby to wykorzystać (Rosja żadnych traktatów o stacjonowaniu armii UE nie podpisywało)
  • 2016-01-30 07:31 | Jeronimo 7

Błąd za błędem jaki??? azur jaki??? Równie dobrze można napisać deszcz pada i nie pada nie wiadomo gdzie?
  • 2016-01-30 13:55 | Claudio

Mogę powtórzyć jeszcze raz, co już napisałem w komentarzu do "Czy PiS ciągnie nas w stronę Rosji".

Zgadzam się, że PRL PiS nie skupi wokół siebie innych państw byłego bloku. 
    Za dużo jest różnic a PRL PiS jest "strukturalnie" zbyt słaba, polegająca mimo wszystko na jałmużnie z EU i NATOwskich muskułach USA. 
    Pozostałe państwa byłego bloku nie są rusofobiczne. Nawet Rumunia, nie mówiąc o reszcie. Poza tym PRL PiS oprócz odwiecznych wrogów czyli sponsorujacych nas do tej pory Niemiec i niechętnej putinowskiej Rosji (bardzo ważny partner handlowy) jeszcze ma w zanadrzu konflikty z wszystkimi członkami byłego bloku. 
    Z Litwą o Wilenszczyzne, z Białorusią o Grodno i okolice, z Ukrainą o Podole i historię (UPA, Chmielnicki), ze Słowacją o Spisz i Orawę a z Czechami o Zaolzie (kawałek Górnego Śląska) oraz o świeckie państwo (polski, fundamentalistyczny KK wysyła tam swoich apostołów, których Czesi sobie po prostu nie życzą.) 
    Ta koncepcja polegnie bardzo szybko na zasadniczych konfliktach ideologicznych. 
    I to bardzo dobrze, bo Nowoczesna Polska nie potrzebuje i zaakceptuje tych archaicznych pomysłów rodem z RP I i II. 
    Świat się po prostu kompletnie zmienił, tylko nie idee PiSlamistów.

I oby narodowa tromtadracja nie skończyła się jak w komedii:
    https://youtu.be/m2Uln_amhsI
  • 2016-01-30 15:29 | Obserwer

Na zdrowy rozum. Oparcie naszej podstawy bezpieczeństwa na USA czyli na drugim odległym kontynencie i na więziach z WB , która ma duże prawdopodobieństwo, że wyjdzie z UE, jest dość zagatkowym i dziwnym widzeniem interesu Polski.
    Zawsze w Polsce mówiono , że sąsiad lepszy niż daleka rodzina.
    Podcinanie gałęzi politycznej z Niemcami i odwrót. Oznacza wątpliwe relacje handlowe z nimi?
    Czy też mamy plany handlowe z USA , aż tak wielkie jak obecnie z największą sąsiedzka gospodarką?
    Brak udziału i chęci Polski we wzmacnianiu wspólnej granicy UE w prostej linii wiedzie nas do wprowadzenia ograniczeń na granicy polsko-niemieckiej. Na skutek niedostatecznie chronionej granicy UE.
    A to oznacza powstanie nowej strefy swobodnego przemieszczania się bez udziału Polski?
    A co z tysiącami polskich firm transportowych?
    Co z tysiącami przedsiębiorstw handlowo związanych z krajami UE nie tylko z Niemcami?
    Co z polską emigracja zarobkową w UE?
    Dziwność i wiele znaków zapytania w takiej konstrukcji oraz dedukcji polityki zagranicznej na 2016 rok. Oby w tym specyficznym przesunięciu wektorów był racjonalny cel.
  • 2016-01-30 19:58 | lubat

"...w interesie Polski leżą jak najlepsze stosunki z Waszyngtonem, ale nigdy kosztem naszych stosunków z Niemcami i Unią Europejską jako całością."

Z prakseologicznego punktu widzenia jest to słuszne podejście. Dlaczego Polska ma się układać z pomagierami, jeśli może dogadywać się bezpośrednio z PANEM, pomijając - to fakt - trochę ważniejszych od niej, ale jednak pomagierów:)
  • 2016-01-31 03:59 | Aspiryna

PiS usiluje polityke zagraniczna opierac na (przedwojennej) regule "dwoch wrogow" (Niemcy i Rosja). Dobrze wiadomo do czego taka polityka zagraniczna doprowadzila!
  • 2016-01-31 11:40 | steve118

PIS prowadzi polską politykę w stronę nieszczęścia, ale to jest polska specjalność. Jest tylko w tym nieco lepszy od poprzedników. Im sojusznicy dalej od naszych granic tym lepsi. Najbliżsi sąsiedzi mają z góry przypisaną funkcję wrogów a jak nimi nie są, to należy robić wszystko żeby nimi się stali. Dopiero przy takim scenariuszu świetnie się czujemy: my naród wspaniały otoczony przez podłych sąsiadów i od razu słodko robi się na sercu.
    A sąsiedzi jak zwykle, nawet nas podziwiają ale za rozmiar naszej głupoty.