Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

1050 lat chrztu Polski

(2)
2016-02-14 17:37 | Mam_swoje_lata
Jako wprowadzenie do dyskusji, która na razie nieśmiało, tu i ówdzie kiełkuje, a która z pewnością się rozwinie, proponuję lekturę najnowszego numeru „Kwartalnika Historycznego”. Właśnie z lekkim tylko opóźnieniem ukazał się nr 4(2015), poświęcony procesom chrystianizacji i dechrystianizacji w kontekście rocznicy chrztu Mieszka I, a w nim teksty wielu wybitnych historyków.

„Kwartalnik Historyczny” to najstarsze polskie czasopismo humanistyczne. Zostało założone przez Xawerego Liskego w 1887 roku we Lwowie. Dotychczas ukazałó się łącznie 112 pełnych roczników (w okresie wojen światowych były przerwy). Obecni wydawcy to Instytut Historii PAN i Polskie Towarzystwo Historyczne, a nakładcą od dwudziestu lat jest Wydawnictwo Naukowe Semper z Warszawy.

Oto link ze szczegółowym opisem i spisem treści polecanego numeru:
link