Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

(13)
Członkowie Fundacji Pro – prawo do życia, z Kają Godek na czele, próbowali przeforsować swój projekt już trzy razy. Ale teraz może im się udać.
 • 2016-02-15 22:24 | rzm

  nie da się wiele gorzej - więc może to lepiej?

  Mam nadzieję, że „Polityka” tylko ironicznie nazywa „obrońcami życia” ludzi, którzy chcą nam zatruwać życie, a dyktat Kościoła „kompromisem”. Ale sama ustawa ma małe znaczenie praktyczne, bo to mała różnica czy zakazanych jest 99% czy 100% aborcji, za to wielkie ideologiczne.
 • 2016-02-15 23:46 | Aspiryna

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  W koncu PiS musi sie czyms odwdzieczyc "ojcu" Rydzykowi i innym polskim "ajatollahom"!
  A Polska i tak jest na drodze do stania sie czyms w rodzaju umyslowego skansenu
  na dalekich krancach Europy.
 • 2016-02-16 09:18 | mwas

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  Czekam na przeciwną inicjatywę - może w końcu rozsądnie myślący ludzie zliberalizowali by obecną ustawę - jedną z najbardziej restrykcyjnych w Europie ! POZOSTAWMY LUDZIOM PRAWO DECYDOWANIA O SWOIM ŻYCIU !!!
 • 2016-02-16 10:10 | jacusek

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  Tak się zastanawiam. Jeżeli kobieta zajdzie w ciążę i jest katoliczką to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, zeby słuchała kościoła. Nie chce usuwać ciąży, mimo że dziecko jest chore i nie ma szans na normalną egzystencję - prosze bardzo jej problem.
  Niestety "obrońcy życia" nie biorą pod uwagę, że niektórzy mogą myśleć inaczej. Każdemu tłumaczę - chcesz żyć zgodnie z naukami kościała proszę bardzo, ale ja - jako osoba niewierząca - nie muszę. Bardzo podobałą mi się kiedyś akcja - "nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę". W naszym kraju ludziom się w głowie nie mieści (większości przynajmniej), że można nie wierzyć w siły nadprzyrodzone.
  Wracając do tematu - nie sadzę żeby PiS tak ochoczo chciałby się tym zajmować. Raczej zrobią wszystko, zeby ten ciężki temat ominąć jak się da. A że chcą w każdym przypadku kiedy jest zebrane 100 tys. podpisów procedować od razu w parlamencie to czekam na naprwdę idiotyczne pomysły ustaw: minilmalna pensja 3000 PLN - kto się nie podpisze. Kara śmierci - też duże poparcie (ciekawe czy "obrońcy życia" byliby konsekwetni i jeszcze pewnie kilka innych "wspaniałych" pomysłów
 • 2016-02-16 10:14 | jsg

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  To już chyba najwyższy czas zacząć zbierać podpisy w sprawie zarządzenia referendum w sprawie umożliwienia aborcji na życzenie.
 • 2016-02-16 10:53 | qfu qfu

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  No nie mogę. Tylko w Polsce?! Zakaz w całej Europie! Jeszcze lepiej na świecie.
 • 2016-02-16 11:10 | Kostia

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  Przepisy przepisami, a życie życiem. Społeczeństwo nie z takimi rzeczami sobie radziło. Dotychczasowe przepisy były skutecznie obchodzonymi i te nie wnoszące jakiejś nowej jakości też obchodzonymi będą. Taki mamy tu klimat, połączenie katolika z narodowcem a wszystko okraszone dużą dozą hipokryzji i ślepoty.
 • 2016-02-16 16:44 | Aspiryna

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  "Czekam na przeciwną inicjatywę - może w końcu rozsądnie myślący ludzie zliberalizowali by obecną ustawę"

  Przy obecnym skladzie sejmu oraz senatu? Popieram ale... nie ma na to praktycznie zadnej szansy!

 • 2016-02-16 20:31 | jakowalski

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  Polki w wieku rozrodczym będą więc wykonywać aborcję zagranicą albo też z Polski wyjadą, zostawiając w niej tylko dziewczynki w wieku poniżej 10 lat, zakonnice i emerytki.
 • 2016-02-16 23:59 | gramin

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  Tak jak rzm chciałbym uprzejmie zwrócić uwagę na dziwną terminologię użytą w artykule.
  Jak w lewicowym tygodniku można pisać o ludziach robiących wszystko, aby zatruć bliźniemu życie "obrońcy życia" i nie wziąć tego określenia w cudzysłów?
  Poza tym nie ma takiego bytu jak dziecko "poczęte". Istnieje albo dziecko, albo - na wcześniejszych etapach rozwoju - płód. Owo katolickie "poczęcie" to jakiś lingwistyczny potworek, który z zupełnie niewiadomych dla mnie przyczyn jest powszechnie dzisiaj używany. Nawet przez przeciwników zakazu aborcji.
  No i na koniec, nazywanie kompromisem najbardziej nieludzkiej i restrykcyjnej europejskiej ustawy antyaborcyjnej zakrawa na ponury żart.
  Proszę, nazywajmy rzeczy po imieniu. Nie używajmy katolickiej nowomowy. Inaczej cały czas będziemy umysłowym i moralnym skansenem Europy.

  Co do meritum, to podejrzewam, że decyzja o głosowaniu wniosku o całkowitym zakazie aborcji będzie maksymalnie odwlekana. Niezależnie od tego, jak w tej sprawie zagłosuje PiS narazi się jakiejś grupie wyborców. Jeżeli odrzuci wniosek, narazi się na ataki tzw. twardego katolickiego elektoratu. Jeżeli zaś go przegłosuje, straci znaczną część elektoratu centrowo-prawicowego.
  Dla Kaczyńskiego najlepiej byłoby, gdyby wniosek nigdy pod obrady Sejmu nie wpłynął.
 • 2016-02-17 02:36 | maleńkie_sioło

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  Nazwijmy rzeczy po imieniu: to jest towarzystwo BDSM, nie żadni "obrońcy życia". Gdyby komukolwiek z nich faktycznie chodziło o życie ludzkie, walczyliby także o zwiększnie liczby przeszczepów, byliby krwiodawcami itd. Pani Godek perorowałaby wręcz za nakazem pobierania organów od zmarłych itd. Nic z tych rzeczy nie ma miejsca, ponieważ nie chodzi o "życie", tylko o pozbawienie połowy społeczeństwa prawa własności w stosunku do własnego ciała. Konkretnie chodzi o kontrolę kobiet oczywiście. Krótko mówiąc są to zwykli gwałciciele.

  W Kentucky przeszło właśnie nowe, upokarzające kobiety, utrudniające dostęp do aborcji i medycznie bezsensowne prawo: obowiązek konsultacji lekarskiej 24h przed. Taka jest aktualna amerykańska moda wśród republikańskich freaków - utrudnić dostęp. U nas ta taktyka jest póki co zbędna, bo jesteśmy tak głupie, że można zakazywać wprost. Jedna z demokratycznych legislatorek błyskotliwie zaproponowała ustawę reglamentującą viagrę, nakładającą na mężczyzn analogiczne obowiązki, zakazującą sprzedaży nieżonatym itd. To jest znak zmiany narracji.

  Myślę, że najwyższy czas zacząć batalię o język. W ciągu ćwierćwiecza dałyśmy sobie narzucić paternalistyczne kłamstwa o "obronie życia", dobrym i z trudem osiągniętym "kompromisie" etc. Może pora przestać z nimi rozmawiać jak z ludźmi uczciwymi, którymi nigdy nie byli, i bardziej zdecydowanie demaskować te patrialchalne pohukiwania?

 • 2016-02-17 09:00 | manjaa

  A niech to wreszcie zrobią!

  Niech kobiety umierają w tym kraju, niech rodzą się kadłuby i żyją dzień, niech rodzą się nieuleczalnie chore, niezdolne do samodzielnego życia dzieci, niech wszyscy za to płacą, niech matki przeżywają większe traumy i dramaty, ale będzie po katolicku! Ciekawe czy to też wytrzyma nasz naród, podobno tak nawykły i potrzebujący wolności? G... nie wolności potrzebujemy! Po co nam wolność? Czym różnimy się od homosovieticusa? Tak nam komuna weszła w krew, że już nie potrzebujemy wolności, a nawet nie zdajemy sobie sprawy, że jej nie mamy. A śmieliśmy sie z Ruskich, że cara muszą mieć. My też musimy mieć cara i zgięty kark, daleko nam do zachodu, a może nawet zgniłego zachodu? Może ten termin stanie się znowu popularny?
 • 2016-02-20 22:31 | barnaba

  Re:Obrońcy życia chcą wrócić do Sejmu z ustawą całkowicie zakazującą aborcji

  Ideałem będzie następujące prawo

  Po pierwsze: Jeśli płód jest człowiekiem, to przerwanie ciąży jest zabójstwem (i to dokonanym z okrucieństwem i z niskich pobudek- bo ochrona zdrowia i życia kobiety jest czymś kompletnie nieistotnym w porównaniu z grzechem śmiertelnym). Logiczna jest zatem kara pozbawienia wolności od 15 lat do dożywocia dla każdego, kto wykonuje ten zabieg lub jego wykonanie popiera.

  Po drugie: Niestety, w obecnej chwili, jest możliwe przerwanie ciąży poza granicą naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Istnieje również grzeszne podziemie aborcyjne. Ustawa będzie martwa bez wprowadzenia następujących regulacji:
  1. Każda kobieta w wieku od 10 do 65 lat musi być co miesiąc poddawana przymusowemu badaniu ginekologicznemu w obecności dwóch ginekologów z certyfikatem wydanym przez biskupa oraz w obecności odpowiednio przeszkolonego księdza.
  2. Należy natychmiast opuścić Unię Europejską i wprowadzić kontrole graniczne. Na każdym przejściu granicznym musi dyżurować przez 24 godziny na dobę wspomniana komisja, a każda kobieta w wieku 10-65 lat musi być obowiązkowo przebadana ginekologicznie.
  3. Na wszelki wypadek paszporty mają być z zasady dostępne jedynie dla mężczyzn oraz kobiet poniżej 10 i powyżej 65 roku życia. Pozostałe kobiety mogą otrzymać paszport jedynie po przedstawieniu aktualnego wyniku testu ciążowego oraz zaświadczenia z parafii.
  4. Przemyt, a także samo posiadanie środków antykoncepcyjnych należy uznać za przygotowanie ataku terrorystycznego na najwyższe dobro narodowe. Jedyną dopuszczalną karą za to przestępstwo jest kara śmierci

  Po trzecie: każda kobieta u której stwierdzono ciążę powinna być obowiązkowo internowana w specjalnych ośrodkach, aby nie mogła dokonać zabiegu jej przerwania.

  Po czwarte każdy przypadek poronienia powinien być szczegółowo badany przez wspomnianą komisję. W przypadku podejrzenia zaniedbań ze strony kobiety lub jej bliskich powinni oni zostać skazani za zabójstwo. W przypadku, gdy poronienie zostanie uznane za niezawinione, kobieta powinna zostać pozbawiona praw publicznych za 5 lat w przypadku pierwszego poronienia. Recydywa powinna być traktowana jako zabójstwo dziecka.

  Po piąte każdy przypadek urodzenia dziecka z wadą wrodzoną powinien być szczegółowo badany przez wspomnianą komisję- czy wada wrodzona nie jest efektem nieudanego zabiegu przerwania ciąży. Jeśli kobieta nie potrafi udowodnić swojej niewinności powinna być osądzona za spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała u dziecka. Dotyczy to też urodzenia dziecka z zespołem Downa i innymi wadami uważanymi przez libertyńsko-komunistycznych pseudonaukowców za genetyczne.

  Po szóste każda policjantka w stanie błogosławionym ma obowiązek przynajmniej dwukrotnie wziąć udział w prowokacji w gabinecie ginekologicznym polegającej na zgłoszeniu się celem rzekomego usunięcia ciąży. Policjantka ma być chroniona przez specjalny oddział składający się z pięciu antyterrorystów i dwóch księży.

  I wtedy nareszcie będzie po Bożemu, a miłość bliźniego będzie kwitła.