Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak Marzena Paczuska steruje „Wiadomościami”

(5)
Do TVP Marzena Paczuska trafiła na początku lat 90., wraz z zaciągiem tzw. pampersów, czyli młodych mocno konserwatywnych dziennikarzy, których na Woronicza ściągnął Wiesław Walendziak.
 • 2016-02-18 14:58 | stok

  Żołnierz dobrej zmiany

  Proszę przypomnieć, co pisała POLITYKA, kiedy pana Jarubasa pokazywano w telewizji kilka razy częściej, niż Andrzeja Dudę. Niestety, staliście się żołnierzami jednej opcji.
 • 2016-02-18 15:17 | Pokorny82

  Re:Jak Marzena Paczuska steruje „Wiadomościami”

  No cóż... boję się, że niedługo w żadnej stacji tv nie będzie można powiedzieć tego, co się myśli i tylko towarzysz jarosław będzie miał rację...
 • 2016-02-18 19:33 | Aspiryna

  Re:Jak Marzena Paczuska steruje „Wiadomościami”

  "Niestety, staliście się żołnierzami jednej opcji."

  Rozumiem, iz pan jest zolnierzem tej drugiej opcji?
 • 2017-01-17 20:32 | Tamira Pol

  trauma a zaślepienie

  Wnioski, jakie nasuwają się po przeczytaniu tekstu, są dość przygnębiające…

  Czy to znaczy, że ludzie „Solidarności”, poddani długotrwałej opresji, nie potrafią się wyzwolić z tamtego świata? Znają tylko czarno-biały sposób myślenia o otaczającej rzeczywistości - po jednej stronie „my”, a po drugiej „oni” = autorytarna partia i zdolna do wszystkiego bezpieka i nawet po niemal 30 latach wszystko wpychają w ten schemat? Kiedyś PRL-owska propaganda robiła ze zwolenników "Solidarności" ekstremistów i terrorystów; Jak to jest, że dzisiaj ci sami ludzie, którzy byli ofiarami PRL-owskich manipulacji, bezrefleksyjnie sięgają po te same narzędzia? Kreują wszystkich, których zidentyfikują, jako stojących po innej stronie na "śmiertelnych wrogów"?

  Czy to wszystko to skutki bagażu doświadczeń (więzienia, obozy internowania, prześladowania ze strony bezpieki) i straumatyzowania? Przecież tu ujawniają się także efekty przyswojenia sobie metod stosowanych w PRL-u, a do tego nieprzyjmowanie do wiadomości, że jesteśmy już od dawna gdzie indziej, a manipulacje, paszkwile, prymitywna propaganda nimi pozostają, nawet gdyby założyć, że ktoś posługuje się nimi – swoim mniemaniu – w zbożnym celu…

  Nie chce mi się wierzyć w to, że „nowa kadra” TVP to w 100 procentach tzw. „ideowcy”… tak stanąć przed kamerą, dostać regularną państwową pensję, a za przysłużenie się „słusznej sprawie” premię…

  Przecież w PRL-u w identyczny sposób korumpowano ludzi…

  Ludzie, których zwalczał i niszczył PRL, teraz ... go reanimują? I to w dobrej wierze?!
 • 2017-08-16 13:55 | Stanisława

  Re:Jak Marzena Paczuska steruje „Wiadomościami”

  Wszędzie te znajomości, układy,podchody, gęby pełne bogoojczyżnianego styropianu. Rzygać się chce.
  Zaorać tą Polskę i zza granicy wynajmować fachowców.