Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

(31)
W samej Warszawie ponad 80 tys. osób wzięło udział w marszu KOD wyrażającym sprzeciw wobec rządów PiS oraz poparcie dla Lecha Wałęsy.
 • 2016-02-27 18:17 | remm

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego Wałęsa stał się przedmiotem kultu dla „salonowej” inteligencji. Gdy był prezydentem, nie darzył tego środowiska sympatią, a później wiele razy potwierdzał, że osobowościowo pasuje raczej do najgorszych wzorców PiS-owca: prymityw, ignorant i wyznawca najbardziej plugawej, w każdym innym przypadku potępianej przez „salon” odmiany polskiego katolicyzmu, w dodatku bardzo z siebie dumny. „Salon” zadziwiająco łatwo mu to wszystko wybacza. Co więcej, kreuje go na autorytet. Na przykład od lat wysyła do niego najlepszych dziennikarzy z prośbą o łaskawe wyrażenie opinii na różne ważne tematy. Przy każdej takiej okazji Wałęsa ośmiesza się swoim bełkotem, ale „salon” dalej przed nim klęczy. Nie wiem, dlaczego.

  Bo na przykład innemu „natural born” liderowi z nizin, Andrzejowi Lepperowi, chamstwa i prostactwa „salon” nie wybaczył nigdy, choć Lepper, w odróżnieniu od Wałęsy, znalazł w sobie na tyle pokory, żeby nad sobą pracować i w ciągu kilku lat zrobił duże postępy w „ucywilizowaniu się”. „Salon” jednak do końca traktował go z największą pogardą.

  Niezależnie od tego, czy i w jakim zakresie Wałęsa współpracował z SB, jego pokrętne zachowanie w sprawie teczek – i w ostatnich dniach, i przez całe 25 lat – potwierdzają, że jest on małym, prymitywnym człowiekiem, który karierę zrobił przez przypadek i absolutnie nie zasługuje ani na kult „salonu”, ani, z drugiej strony, na dyskredytujące go prace naukowe i pseudonaukowe „antysalonu”. Nie wiem też, co opowiada na tych słynnych wykładach, za które Amerykanie mu tak dobrze płacą. Jego działalność publiczna nie trwała długo i zakończyła się 20 lat temu, więc wszystko, co miał do powiedzenia, już chyba dawno powiedział. Ten kult go krzywdzi. W pewnym momencie Wałęsa zaczął wierzyć, że sam, jednoosobowo, obalił w Polsce komunizm. Czasem zachowuje się jak paranoik. Dzisiejsze wydarzenia pewnie pogłębią u niego ten stan.
 • 2016-02-27 18:24 | woytek

  Re:„My, naród” – na marszu KOD w Warszawie

  Potwierdza się bardzo niebezpieczne zjawisko . Warszawa staje się "Polską A" , odzielnym księstwem żyjącym kosztem reszty "Polski B". Ten nowotwór powstawał juz wczasie PRL-u , kiedy sztucznie dofinansowano miasto mające być wizytówką I reklamą ludowego socjalizmu. Po transformacji ustrojowej to się jeszcze bardziej nasiliło. Tę dramatyczna różnicę widać najlepiej jadąc z Łodzi do Warszawy. Teraz politycy dokładaja do tego różnice polityczne w ocenie problemów społecznych między Warszawą , a resztą Polski. Politycy i media doprowadzą do tego , że trzeba będzie zdobyć tę "Bastylię" , która się staje sztuczną wyspą w Polsce . Na naszych oczach powstaje "Targowica warszawska".
 • 2016-02-27 19:31 | jakowalski

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Jaki to jest % ludności Polski?
  (80 tys./38000 tys.)*100 = 0,2%
  Poza tym, to w Warszawie jest ponad 20 tys. osób, które utraciły synekurki bądź tez inne przywileje w wyniku zmiany rządu, a wiec przemnożymy te 20 tys, przez 4 (rodziny owych osób) aby znaleźć owe 80 tys.
 • 2016-02-27 20:31 | jvelzkeyek

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  "My Naród"- jak żaden podzielony!
  W połowie wściekły , w połowie szalony.
  Mieszanka niezwykle wybuchowa!
  A może tylko nasza cecha narodowa.
  Opozycja z KOD-em po władzę maszeruje.
  Wolną, sprawiedliwą, Polskę proponuje.
  W te propozycje, aż trudno uwierzyć.
  Trzeba to samemu koniecznie przeżyć!
  Wielokrotnie przeżywałem różne obietnice.
  I zawsze zawiodłem się na polityce!
 • 2016-02-27 21:07 | AHa!

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Pięćset, dziewięćset tysięcy! Po co się szczypać?!
 • 2016-02-27 23:12 | AOlsztynski

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Apel do zwolenników KOD-u

  Proponuję nie odmieniać na wszelkie sposoby pojęć takich jak „wolność, „demokracja”. A raczej skupić się na mniej abstrakcyjnych, a bardziej konkretnych pojęciach, takich jak „poczucie bezpieczeństwa” i „jakość życia” (tu mieści się też poczucie sprawiedliwości – lub jego brak). Bo te kategorie dzisiaj zajmują przeciętnego obywatela. Czy po ćwierć wieku wolności, jako Polacy żądamy zbyt wiele? Państwo opiekuńcze dla bogatych właśnie się skończyło. Nie ma czego żałować.

  Ps. Do piewców minionej Złotej Dekady:
  1) A wiecie, iż w naszym kraju 3 mln osób żyje poniżej granicy ubóstwa, a 700 tys. dzieci codziennie nie dojada?
  2) Do niedawna tez byliśmy na 24 miejscu na 28 europejskich krajów pod względem ulg prorodzinnych. Dziwne, nie? Przecież poprzednia ekipa rządząca prorodzinną polityką się wprost chełpiła (mimo, iż mało która polska rodzina się z jakąkolwiek „opieką” na przestrzeni lat w ogóle spotkała).
  Rozumiem, co innego Was zajmuje…
 • 2016-02-27 23:33 | tkw

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Policja podaje 15.000 uczestników.
 • 2016-02-28 02:47 | mr.off

  To MY, Europejczycy znad Wisly, jestesmy POLSKIM NARODEM

  Majacym za soba 13 mln glosow w referendum akcesyjnym do UE (2003), a dzis poparcie 81 % Polakow.

  A nie baranki i owieczki kaczyzmu/poddani/wyznawcy wlasciciela feudalnego folwarku politycznego pt. IV RP Jaroslawa Kaczynskiego.

  Tylko MY mozemy zbudowac Rzeczpospolita XXI wieku na miare marzen naszych dzieci i wnukow, gdyz zyjemy w europejskiej Polsce. Kaczysci nie moga, gdyz zyja w swiecie idei i wartosci XIX wieku, w ktorym zyje wlasciciel ich wyobrazni, Pan Prezes.


  Robmy swoje ku chwale Rzeczpospolitej.


 • 2016-02-28 03:14 | woytek

  Re:„My, naród” – na transparentach KOD w Warszawie

  "My , naród" - czy "My , Bolki" . Taki transparent mogliby nieść kombatanci SB. W niektórych polskich mediach już wykreślono istnienie tej formacji w służbach PRL. Wygląda na to , że ta SB to sama brała kasę , a tylko rozpisywała ja na Bolków.
 • 2016-02-28 10:07 | azur

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Ludzie pomału przecierają oczy. To jeszcze trochę potrwa.
 • 2016-02-28 11:11 | jakowalski

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Mirosłav
  To nie jest tak, że dla KODu, naród to jest społeczeństwo wolnych obywateli zaangażowanych we wspólny projekt polityczny. Dla neoliberałów z KODu nie istnieje przecież ani coś takiego jak społeczeństwo, a tylko (za Panią Thatcher) indywidualni ludzie i indywidualne rodziny ani też coś takiego jak naród, a tylko zbiorowisko indywidualnych konsumentów i producentów.
 • 2016-02-28 11:22 | jakowalski

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  azur
  Te kilkanaście tysięcy „oburzonych” utratą synekurek z powodu zmiany rządu to nie jest cała Polska.
 • 2016-02-28 13:36 | Art63

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Było fajnie, 80-100 tys osób odpowiada rzeczywistości.

  Na razie odpowiedzią są ordynarne obelgi, insynuacje i kłamstwa. Np. portal republika.pl informuje o 5tys osób. Widziałem ich gdy na moście Poniatowskiego filmowali tłum, więc kłamią świadomie.

  Przeciwnicy z ordynarnym plakatem w liczbie dwóch panów, dwóch innych przebranych za jakieś króliczki i jedna para wykonująca obelżywe gesty z okien to cała "kont-manifa".
 • 2016-02-28 14:28 | kaesjot

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  azur - ta straszna komuna tylko wskutek reformy rolnej kosztem ok. 10 tyś. rodzin ziemiańskich polepszyła życie prawie 750 tys. rodzin parobków i chłopów małorolnych, dała szanse awansu społecznego tym. dla których wcześniej realnym było pozostać parobkiem jak ojciec i dziad. Czy ci ludzie i ich potomkowie obiektywnie mają za co nienawidzić komuny ? Czy mają podstawę czcić pamięć " żołnierzy wykletych" bo przyszli nocą i zamordowali ojca lub dziadka, gdyż "ośmielił się wziąc pańską ziemię ".
  Podzielam opinię jakowalskiego, że głównym powodem protestów jest to, że Teraz, Kurde to ONI a nie MY.
 • 2016-02-28 15:41 | azur

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  @jakowalski - no to może Kaczyński z kotem to jest Polska?
 • 2016-02-28 16:26 | xpawelek

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  remm:jestes zapewne mlody,zmiany w 1981 nie przezyles!Nie wiesz takze o czym piszesz!Zaden polski tzw.inteligent nie byl w stanie obalic rzadow UB czy PZPR.Takze zaden warszawiak.On temu dowodzil :i to sprawnie.Tj. fakt i tylko zawisc nie pozwala czesci >Polakow temu przytaknac!""""
 • 2016-02-28 16:57 | snakeinweb

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Dzisiejszy problem Polski polega na tym, że miłośnicy nazizmu, bolszewizmu i ubecji mają dyktaturę, którą mogą wybierać i to jest PiS, natomiast prawdziwi demokraci i wolnościowcy (do których siebie zaliczam) nie mają absolutnie na kogo głosować i muszą bojkotować farsę wyborczą w Polsce. Bo żaden demokrata nie pójdzie na wybory, w których odmawia mu się biernego i czynnego prawa wyborczego i musi "głosować" na dyktaturę mafii partyjnych dzierżących jak w PRL-u monopol.

  Dlatego PiS jest dzisiaj niemal jedyną sprawną siłą polityczną. Bo ci co chcę głosować na partyjną dyktaturę mają w PiS-ie wręcz idealny wybór. A ci co nie chcą głosować na dyktaturę partyjnych świń nie mają na kogo głosować i muszą opuszczać kraj albo wybory całkiem bojkotować.
 • 2016-02-28 17:35 | Caramba

  Niech stanie w prawdzie ...

  mówi Morawiecki senior o Wałęsie. W czyjej prawdzie ? Waszej?
  Takiej samej jak wasza "prawda" o katastrofie w Smoleńsku?
  Morawiecki ma boga na ustach. Niech wezwie kler do "stania w prawdzie". Teczki kleru zostały zniszczone. Nie przeszkadza to
  pisowskim "moralistom"?
  Tak, Wałęsa jest jaki jest, przaśny, prosty ... Tak, to przypadek, że był przywódcą Solidarności i później prezydentem,
  i co to zmienia? O każdym można powiedzieć, jest tym kim jest ... przez przypadek.
  Kler czeka aż Kaczyński zrobi w Polsce to co Pinochet. Nie opłaca się popierać ludzi, którzy chcą transparentnych finansów, demokracji, wolności ... na takich się nie zarobi.

  Wałęsa jeszcze raz wygra i wraz z narodem wyrzuci kaczystów na śmietnik historii.

 • 2016-02-28 20:13 | Jan Bohynski

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  jakowalski ty chyba nie mieszkasz w Polsce, albo nie wychodzisz na ulice. Ogarnij sie i wyjdz, to nie bedziesz snul domyslow. JB.
 • 2016-02-28 20:22 | Jan Bohynski

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Rzadzacemu obecnie w Polsce " ukladowi " zabraklo rozsadku i dobrze. Atak na symbol polskiej wolnosci - Lecha Walese - byl aktem wrecz samobojczym. Nastapieniem na mine. Juz wydawalo sie, ze zwykla solidarnosc miedzyludzka wyczerpala sie. Nie. Nie zabraklo jej dzisiaj, kiedy z osobistych i politycznych powodow Jaroslaw Kaczynski, poslugujac sie stworzonym przez siebie, marionetkowym rzadem, stra sie zgnoic czlowieka, ktroemu w istocie zawdziecza swoja pozycje. Jest cos w ludziach takiego, jak " przyzwoitosc " i przekraczanie granicy przyzwoitosci, jest w Polsce czyms, jak nastapieniem na grabie. Kij zawsze odbija w czolo. Moje wyrazy solidarnosci z Lechem Walesa i wyrazy pogardy dla manipulujacych historia. JB.
 • 2016-02-28 20:24 | Jan Bohynski

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  remm - Ty wielu rzeczy nie rozumiesz, nie tylko tego. Gratuluje odwagi cywilnej, ze sie do tego przyznajesz. Masz jeszcze szanse zrozumiec, a zroumiec znaczy pokochac. Pozdrawiam. JB.
 • 2016-02-29 02:23 | Aspiryna

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Proponuję nie odmieniać na wszelkie sposoby pojęć takich jak „wolność, „demokracja”. A raczej skupić się na mniej abstrakcyjnych, a bardziej konkretnych pojęciach, takich jak „poczucie bezpieczeństwa” i „jakość życia” (tu mieści się też poczucie sprawiedliwości – lub jego brak). Bo te kategorie dzisiaj zajmują przeciętnego obywatela
  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Coz, "poczucie bezpieczenstwa" oraz poprawe jakosci zycia obiecywal niejaki Hitler Niemcom w roku 1933.
  Faktem jest, ze nie obiecal im wolnosci, ani tez demokracji!!!
 • 2016-02-29 02:26 | Aspiryna

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  "Te kilkanaście tysięcy „oburzonych” utratą synekurek z powodu zmiany rządu to nie jest cała Polska."

  I po co te klamstwa panie Keller? Po co??

  P.S. A moze rodziny, krewni i kuzyni PiS-owcow, ktorzy obsadzaja teraz wszelkie mozliwe stanowiska
  w calym kraju zorganizuja jakas kontr-manifestacje? Zobaczymy ilu ich sie uzbiera!
 • 2016-02-29 14:07 | slima11

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Czas na powołanie związku -nazwa do wyboru-wyklętych z pracy ,poszkodowanych przez kaczyzm,szkalowanych przez reżim,obrońców solidarności,obrońców ojczyzny,i konstytucjiitp.
 • 2016-02-29 16:19 | b1234

  @jakowalski

  Byłem, widziałem. Myślę że 80 tys to jest właściwa ocena. W sieci jest filmik z drona, można oszacować.
  I nie są to ludzie ani z SB, ani tracący synekury. Tylko głównie ci, którzy pamiętają jak śmierdzi PRL. I czują powrót tego smrodu -insynuacji, podejrzeń, manipulacji, fałszywych oskarżeń, samowoli władzy, łamania prawa, nepotyzmu...
  I BARDZO, ale to BARDZO nie chcą powrotu tamtych czasów.
 • 2016-02-29 18:18 | AOlsztynski

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  @Aspiryna

  "Coz, "poczucie bezpieczenstwa" oraz poprawe jakosci zycia obiecywal niejaki Hitler Niemcom w roku 1933"

  A czy to o czymś przesądza?
  Byli też tacy, co obiecywali „wolności i demokrację” – a wyszło jak zawsze :)
 • 2016-02-29 19:52 | remm

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  2016-02-28 16:26 | xpawelek

  „jestes zapewne mlody, zmiany w 1981 nie przezyles!”

  W 1980 roku byłem rzeczywiście bardzo młody, ale pamiętam te czasy. Zasług z lat 80. nikt Wałęsie nie odbierze, nawet jeśli wcześniej naprawdę współpracował on z SB. Później jednak, w wolnej Polsce, Wałęsa nie tylko nie sprawdził się jako polityk, co można usprawiedliwić (rola pierwszego prezydenta III RP nie była łatwa), ale wielokrotnie udowodnił, że jest prymitywnym, zadufanym w sobie człowiekiem. Fatalnie zachował się po przegranej z Kwaśniewskim, i brak wykształcenia nie ma z tym nic wspólnego, bo pokora i szacunek do innych to cechy wrodzone, które się ma albo nie. Potem było już tylko gorzej.

  Gdyby od tamtej pory media i inne środowiska opiniotwórcze traktowały go wyłącznie jako weterana, którego pyta się o wspomnienia z lat chwały i zaprasza jako „element uświetniający” na uroczystości rocznicowe, pozostałby w ludzkiej pamięci jako legenda Solidarności. Ale „salon” postanowił kreować go na mędrca, który w godzinach największej oglądalności powinien wypowiadać się na ważne bieżące tematy.

  No to się wypowiadał. Na przykład kiedyś objaśnił, „o jake” demokrację walczył:

  „Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam, wychodziła na ulice i moje dzieci i wnuki bałamuciła (…) Mniejszość nie może przeszkadzać większości (…) W polskim Sejmie homoseksualiści powinni siedzieć nie z przodu, ale w ostatniej ławie sali plenarnej. A nawet dalej, za murem” .

  Albo kiedy indziej, przy okazji demonstracji antyrządowych:

  - Gdybym był na miejscu Tuska, dałbym polecenie: spałować, oddać za to. Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek! Ktoś ich wybrał, to są przedstawiciele narodu.

  Oczywiście chodziło o demonstracje przeciwko rządowi, który Wałęsa popierał.
 • 2016-02-29 19:55 | remm

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  2016-02-28 20:24 | Jan Bohynski
  „masz jeszcze szanse zrozumiec, a zroumiec znaczy pokochać”

  Gdy zapytałem kiedyś znajomych z KOD, dlaczego demonstrują w obronie Trybunału Konstytucyjnego i mediów, choć Platforma traktowała te instytucje nie lepiej niż PiS, a oni sami też narzekali na Tuska, doszli do wniosku, że tak naprawdę chodzi im nie tyle o konkretne posunięcia PiS-owców, co o ich styl uprawiania polityki, język, brak szacunku do osób o innych poglądach. Że ten Kaczyński to taki obrzydliwy typ, mieszanka kompleksów i przekonania o własnej wielkości.

  Po wczorajszym wystąpieniu Henryki Krzywonos niezawodni, jak zwykle, internauci przypomnieli reakcję „autorytetu” na wywiad, w którym ta sama pani Krzywonos nazwała Bogdana Borusewicza „mózgiem” sierpniowych strajków. Nie umniejszała zasług Wałęsy, chciała tylko podkreślić rolę Borusewicza, który zawsze pozostawał w cieniu:

  Dopytywany, czy to do Henryki Krzywonos ma pretensje stwierdził: "Ona była bez mózgu. Nie rozumiała, co się dzieje i nadal nie rozumie".. – Polska jest zbudowana na kłamstwie i na cwaniactwie. Nie potrzebna mi żadna kariera. Wiem, co zrobiłem i Pan Bóg mnie oceni. Chcę Was wyciągnąć z manipulacji – zaznaczył stanowczo i dopytywany potwierdził, że to Bogdan Borusewicz "jest manipulatorem".

  'http://natemat.pl/62065,lech-walesa-mam-gdzies-moja-legende

  Muszę podesłać tego linka moim znajomym z KOD. Jeśli takie zachowanie nie przeszkadza im u Wałęsy, to może Kaczyńskiego też postarają się zrozumieć. I pokochać.
 • 2016-02-29 20:21 | jakowalski

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Azur
  Polska to nie jest ani PiS, ani też PO czy tym bardziej PSL. Polska to są głównie ci Polacy, którzy widząc, że demokracja w jej obecnym, (neo)liberalnym wydaniu jest tylko parodią demokracji, nie biorą od lat udziału w parodii wyborów, a więc niczego nie zawdzięczają oni ani PiS, a ni też koalicji PO-PSL.
 • 2016-02-29 21:25 | SAXOFON

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  @B1234.
  (.)I czują powrót tego smrodu -insynuacji, podejrzeń, manipulacji, fałszywych oskarżeń, samowoli władzy, łamania prawa, nepotyzmu...
  Początek może dobry,jednak koniec żałosny.Dlaczego lub dlatego też przedmówca @Woytek dobrze ujął perspektywę Polski A i B.Głównie z tym kojarzy się Warszawa. A'propos Warszawa czuła kiedyś smród w dosłowności i przenośni?
  Może istotnie ten cały KOD chce coś przekazać i udowodnić.Jednak robi to nieudolnie i do d... (moja ocena)myślę,że to należy poprawić: Otóż: jeśli wierzyć słowu ludu(demos)to najczęściej pojawiają się teksty,domagające się rozliczenia grabarzy polskiej gospodarki i przedsiębiorczości,słychać głosy pracowników PGR-ów,którzy nie tęsknią za utraconymi luksusami w postaci ośmiorniczek,lecz mają żal(słuszny)o to ,że pozbawiono ich swobód do życia!Wedle konstytucji(chyba,to coś znaczy)mamy mieć zagwarantowany dostęp do służby zdrowia i Państwo przeciwdziała przejawom biedy,bezrobocia...zatem zapewnia świadczenia emerytalno-rentowe(to jest tożsame)Pomijając to należy zadać kilka pytań do organizatorów tych pikników.Dlaczego w pierwszym szeregu nie idą Ci,którzy naprawdę walczyli o wolną Polskę.z transparentami w dłoni,typu-Rozliczyć grabarzy polskiej gospodarki i kreatorów biedy,nędzy,nałogów(bowiem depresje mają wyłącznie celebrowani).Gdyby każdy z nas miał odpowiedzieć w 1989-90r. na pytanie czy wierzysz?!że:za 20-25 lat.
  -mimo ciężkiej pracy nie będziesz mieć zagwarantowanej emerytury?o rencie nie wspomnę.
  -będzie trzeba czekać na wizytę/przyjęcie do lekarzy specjalistów miesiącami?
  -będzie trzeba wygnać własne dzieci(świadomie na wygnanie)
  -będziemy bezkarnie oszukiwani przez firmy windykacyjne i innych oszustów?
  -nasze wynagrodzenia będą stanowić (zawsze)z bazy brutto podstawę do kolejnych,niekończących się podatków?
  -gdzie mimo przepracowanych lat i doświadczenia zawodowego zawsze będziemy niepewni jutra?
  -gdzie nasze oszczedności bedą niższe od inflacji?
  -gdzie z dziecmi i wnukami będziemy mieć kontakt wyłacznie przez telefon i skypa?
  -gdzie uczciwy obywatel bedzie musiał obawiać się prawa,które go nie chroni?
  -gdzie starość przyjdzie spędzić w hospicjach i na oddziałach paliatywnych?
  -gdzie szczaw i mirabelki będą podstawą żywienia człowieka(Polaka)?
  -gdzie sasiad,sasiadowi wilkiem pozostanie?(kiedys się odwiedzało,a dyżurne ogórki furrorę robiły,pamiętacie?)
  -gdzie zdobycie wykształcenia nie zapewni zatrudnienia?
  -gdzie wszystkie służby państwowe,w tym armia zaopatrywana będzie z obcej technologii?
  -gdzie żywność-babuni,swojska,tradycyjna lub prawdziwa-bedzie tylko z nazwy?
  -gdzie zakup leków i leczenie oraz rehabilitacja doprowadzi Was do ruiny lub śmierci?
  -gdzie wolontariat i charytatywność,będzie najbardziej proponowanym zajęciem/ofertą pracy?(coś jak czyn społeczny,ale inaczej się nazywa)
  -gdzie Wasz głos protestu,żalu,gniewu i rozpaczy głuch pozostanie?
  -gdzie bogatych zmusi sie do kosztów w postaci:ochrony,monitoringów,ubezpieczeń i zabezpieczeń?
  -gdzie biednych,pokrzywdzonych i jakże bliskich(czasem) nam osób nazwie się menelami i odeśle w nicość?
  -gdzie nasze dzieci,wnuki chłonne i (niestety)skutecznie poddane,ulegną nałogom i modom tzw.zachodu?
  -gdzie Polska już nigdy nie będzie taka jaka pamiętamy i chcemy pamiętać z lat młodości?
  -gdzie pycha,buta(ośmiorniczki itp,)oraz udowodnienie winy(podsłuchy) pozostanie bezkarne?
  -gdzie policja będzie bać się przestępcy?
  -gdzie w więzieniach skazańcy będą mieć lepsze warunki do życia od ludzi wolnych?
  -...
  Pisanie,wyłącznie o pustych półkach i occie,o kolejkach,paszportach i czymś tam...z perspektywy czasu jest śmieszne,bowiem,gdyby NAM napisano i powiedziano,że:(to wszystko j/w i resztę możecie dopisać)to nie równa się z tym,co by było gdyby nadal był komunizm i socjalizm.a to,co mogło by być jest przypuszczalne,a nawet wątpliwe(tyle lat).Natomiast,to co mamy ,to mamy...a o zadłużeniu wspomniałem?
  Swoja drogą.P.Wałesa wypowiedziała się na wiecu,na temat tego,że ludzie nie powinni pracowac dłużej!!!Czego,to dotyczyło?Dlaczego,przez minione lata (na pewno,z chwilą podniesienia wieku emerytalnego)te słowa nie padły.Teraz?do czego do dokleić,a z drugiej strony.Czy KOD-owcy też tak myślą.KOD-owcy,ruszać w Polskę,tak.gdzie pozostała bieda i wygnanie.Z transparentami w dłoni!
 • 2016-03-01 13:55 | azur

  Re:„My, naród” – ponad 80 tys. ludzi na marszu KOD w Warszawie

  Myślę, że Pani Szydło jest niepocieszona, bo sądziła, że ona to Polska.