Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wałęsa do uczestników marszu KOD: To my zwalczyliśmy komunizm

(11)
Podczas marszu Komitetu Obrony Demokracji w Warszawie Mateusz Kijowski odczytał poruszający list Lecha Wałęsy. Zobacz jego pełną treść.
  • 2016-02-27 22:51 | Apolityczna

Re: Wałęsa do uczestników marszu KOD: To my zwalczyliśmy komunizm

"My" zamiast "ja" - dobra zmiana (w znaczeniu klasycznym). Wróżę jutro frekwencję na Wybrzeżu!
  • 2016-02-27 23:26 | babaryba2012

Re:Wałęsa do uczestników marszu KOD: To my zwalczyliśmy komunizm

Niepodległość i wolność zdobyliśmy i zagospodarowaliśmy my. My – społeczeństwo. My – Solidarność. My – naród!
    Jakaż to wielka zaszła zmiana skoro nie słyszę ja obaliłem, ja walczyłem, ja prowadziłem grę itd.
    Lechu! Nikt Ci zasług nie odbiera ale w końcu powiedz prawdę bo naprawdę zacznę wierzyć, że nie przeskoczyłeś muru tylko przywieźli cie do stoczni motorówką WOP.
  • 2016-02-28 10:21 | azur

Komuna do dzisiaj odbija się czkawką, Piotrowicz, Kryża, Jasiński - dawni partyjni teraz rządzą.
  • 2016-02-28 12:04 | neospasmin

Czy Walesa zwroci sie do ludzi obciazanych w raportach "Bolka"?

Ciekawe czy gdyby tworcy WZZ wiedzieli o "Bolku" toby Walese do siebie przyjeli?
    Czy gdyby p.Borusewicz wiedzial o Bolku toby poprosil by ten strajk w stoczni poprowadzil?
    Dla mnie jedynym powodem dla ktorego czerwony nie opublikowal teczki Bolka gdy ten siedzial w Arlamowie moglo byc tylko to ze Walesa postepowal wtedy tak jak tego od niego oczekiwano.Jak czerwony od niego oczekiwal.

Az sie prosi by odszukac ludzi ktorzy obciazani w raportach Bolka i ich zapytac o ocene zawartosci teczek. Jesli oczywiscie ktos z nich jeszcze zyje.
    I to jest zadanie dla p. Walesy: prosic o rozgrzeszenie tych ktorych skrzywdzil.
    Jeszcze zanim zwroci sie do KOD czy KOR.

Jesli on tego nie robi to moze jakis dziennikarz sie znajdzie?

marcin lazarowicz
    neospasmin.blox.pl
  • 2016-02-28 13:16 | Obserwer

W roku Miłosierdzia .....

w Kościele Katolickim , chrześcijanie w Polsce w dniach Wielkiego Postu robią szlag polskiej Drogi Krzyżowej w imię miłości bliźniego na sposób tych Hebrajczyków z dawnej Jerozolimy. Jest wiele niekończących się podobieństw do ludności witającej kilka godzin wcześniej Jezusa na ulicach Jerozolimy w niedziele palmową do tej specyficznej i chorej udręki jaką w imię tzw. prawdy, przy pomocy łamania zasad prawa w kwestii stwierdzenia ponad wszelką wątpliwość autentyczności papierów wątpliwego pochodzenia . Nie postępuje się zgodnie ze sztuką i zasadą prawa w Polsce.Przed podaniem do wiadomości nie postępuje się z zasadą chrześcijańską: Nie czyń drugiemu co tobie nie jst miłe, czyli jedynym i najważniejszym przykazaniem miłości. Nie , bo celem jest zniesławienie, obmowa , obrzucanie błotem w imię ich wydumanych zasad, które nic nie mają z autentycznym zamiarem umiłowania prawdy i bliźniego.
    Tak postępują przedstawiciele chrześcijańskiej, katolickiej partii w Roku Miłosierdzia w dniach Wielkiego Postu czyli jałmużny słownej, duchowej i odniesienia się do spraw ziemskich , ludzkich na sposób szczególnie wyważony, skromny oraz skruszony wszak nikt nie jest bez winy. Jedyni ludzie na ziemi bez win , wg. chrześcijańskiej encykliki miłości, 2000 lat temu przenieśli się na łono Abrahama. To były dwie postacie Rabbuni i Jego Matka.

Takie postępowanie nie jest w katolickich ramach podczas Wielkiego Postu i nie rości nadziei na pożyteczne oraz skuteczne przeżycie tego ważnego okresu w życiu zdeklarowanego każdego chrześcijanina. Ubolewam nad Polską z tego powodu.
  • 2016-02-28 15:04 | cccamel

@azur, napisz proszę - masz pochodzenie szlacheckie? Twój pradziad był właścicielem klucza wsi i zamieszkałego w nim chłopstwa? Bo jeśli nie, to choć owszem, "komuna odbija się czkawką" to nie tobie, tylko właścicielom twoich przodków. Dla ciebie była zbawieniem.
  • 2016-02-28 19:54 | jvelzkeyek

"My Naród" i "Cała Polska"
    Chodzimy z KOD-em w obronie "Bolka".
  • 2016-02-29 07:16 | Klopfer

"Fałszywka"

Zamiast komentarza;
    tego listu w żadnym wypadku nie napisał Wałęsa!
    I tylko niech mnie nikt nie pyta, dlaczego tak sądzę.
  • 2016-03-01 13:53 | azur

@cocamel - no właśnie, jak patrzę na dawnych partyjnych, dzisiaj w PiS-ie, odbija mi się czkawką.
  • 2016-03-02 23:11 | Slawomirski

Klopfer ma racje.

Wysluchalem wywiadu Walesy z redaktorem Zakowskim. Wywiad dostepny na YouTube. Walesa nie jest w stanie sklecic jednego logicznego zdania.

Slawomirski
  • 2016-03-03 20:04 | Romen33

Lech Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i jest to miejsce jak najbardziej zaszczytne