Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Politycy PiS znowu ruszyli do ofensywy w swojej wojnie o ubezwłasnowolnienie TK

(9)
Jedynym wyjściem z tej sytuacji może być poszanowanie werdyktu samego Trybunału.
 • 2016-03-07 14:01 | azur

  Zupełnie niezrozumiałe

  Zupełnie niezrozumiała i bezużyteczna jest gorączkowa krzątanina PiS-u wokół TK. Chyba rzeczywiście Kaczyński powinien dać sobie spokój z polityką i pójść na emeryturę. Wszyscy w Polsce odetchną, także ci z PiS-u.
 • 2016-03-07 14:05 | Jacek, NH

  Re:Politycy PiS znowu ruszyli do ofensywy w swojej wojnie o ubezwłasnowolnienie TK

  "W sporze o wybór nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego przekonał mnie pan profesor Rzepliński. Przekonał mnie, mianowicie, że jeśli nawet PiS nie ma w tym sporze całej racji, to w każdym razie był zmuszony całą tę hucpę urządzić. Inaczej pan przewodniczący, który nawet nie próbuje ukryć swych powiązań z odstawianym od władzy układem, tak by kombinował, dobierając składy orzekające i terminy, żeby maksymalnie utrudnić wprowadzanie w Polsce zmian. Niekoniecznie, żeby - jak twierdzi PiS - uwalić rozdawanie po pięćset złotych na dziecko. Wystarczy, że aprobując tę akurat ustawę, zakwestionowałby TK podatek od banków i hipermarketów - i PiS wyleciałby w powietrze. Tu zawsze znalazłoby się miejsce na jakąś pokrętną wykładnię, a w każdym razie umieliby ją znaleźć sędziowie, którzy w sprawie OFE potrafili prawniczym kruczkiem rozgrzeszyć oczywistą kradzież.
 • 2016-03-07 14:41 | Withold

  Re:Politycy PiS znowu ruszyli do ofensywy w swojej wojnie o ubezwłasnowolnienie TK

  Im się wydaje, że sędziów TK, prezes może tak samo traktować jak ich samych razem z Dudą i Szydło. Dlatego tak ważne jest, żeby TK się nie ugiął. To jest już ostatni bastion wolnej Polski, który PiS jak widzimy w chytry i cyniczny sposób chce przejąć. Miejmy nadzieję, że sędzia Rzepliński i reszta TK nie podda się. To jest ich najważniejszy egzamin w życiu prawnika i obywatela Polski. Piszą historię.
 • 2016-03-07 15:56 | jasna0

  Re:Politycy PiS znowu ruszyli do ofensywy w swojej wojnie o ubezwłasnowolnienie TK

  Jeszcze raz pokazany jest fakt, jak bardzo obecny rząd lekceważy sobie nie tylko prawo, nie tylko demokracje i Polaków, ale także i decyzje Komisji Weneckiej i polecenia płynące z Białego Domu.
  Żeby to Kaczyńskiemu czkawką się nie odbiło, bo on uważa, że est najmądrzejsi, ale są jeszcze mądrzejsi niż on i potrafią wyciągnąć konsekwencje, które niestety poniosą głownie zwyczajni Polacy
 • 2016-03-07 18:29 | azur

  Re:Politycy PiS znowu ruszyli do ofensywy w swojej wojnie o ubezwłasnowolnienie TK

  Kaczyński jak zwykle kręci odwraca kota do góry ogonem. Chyba już inaczej nie potrafi.
 • 2016-03-07 22:17 | Aspiryna

  Re:Politycy PiS znowu ruszyli do ofensywy w swojej wojnie o ubezwłasnowolnienie TK

  Niejaki Ziobro juz zapowiedzial, ze i tak rzad nie opublikuje orzeczenia TK.
  To jest juz otwarte przyznanie, ze PiS-owski rzad i prezydent beda nadal
  lamac Konstytucje RP i - prawdopodobnie - dazyc do wprowadzenia
  dyktatury!
 • 2016-03-08 09:04 | MMK

  Pisowska baśń, jak to TK blokuje ich reformy ;)

  " żeby maksymalnie utrudnić wprowadzanie w Polsce zmian. "
  Kolejny mit propagandy Pisowkiej na mierę Kaczyńskich prawdziwych założycieli Solidarności.

  Która z "reformatorskich" ustaw PiSu została zakwestionowana w TK?
  500+ - wchodzi w życie (na kredyt dzieci)
  podatek od banków - jest, razem z podwyżkami opłat
  podatek od handlu - sam PiS nie potrafi wyciągnąć ustawy z teczki Szydło
  podwyższenie kwoty wolnej od podatku - sam PiS głosował przeciw projektowi, gdy sam TK stwierdził że kwota wolna od podatku poniżej progu ubustwa nie jest zgodna z Konstytucją.
  przewalutowanie kredytów w frankach - ustawa Dudy czaka na klepnięcie, tylko kasy brak.

  I po co wklejać te propagandowe kity?
 • 2016-03-08 13:30 | aps1968

  Re:Politycy PiS znowu ruszyli do ofensywy w swojej wojnie o ubezwłasnowolnienie TK

  Trybunał Konstytucyjny ma w zasadzie nieograniczoną władzę na wąskim poletku zwanym badaniem zgodności ustaw z Konstytucją. Sam nic nie może wprowadzić, żadnego prawa, może jedynie decydować bez ograniczeń o prawie, wprowadzonym przez uprawnione organa. Jego decyzje są ostateczne i nic też nie może mu przeszkodzić w podjęciu decyzji, żaden termin, kolejka, liczba sędziów, etc. Przypuśćmy, że rząd zechce wejść w spór z Trybunałem, nie uznać jego orzeczenia i nie wydrukować go w dzienniku urzędowym. Na mocy Art. 189 Konstytucji, Trybunał rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa, a więc w tym wypadku może rozstrzygnąć spór pomiędzy sobą samym a rządem - oczywiście na swoją korzyść. Jak rząd dalej będzie szedł w zaparte, to będzie to de facto oznaczać rządy bezprawia.
 • 2016-03-09 00:50 | Apolityczna

  Re:Politycy PiS znowu ruszyli do ofensywy w swojej wojnie o ubezwłasnowolnienie TK

  Wg min. na B obecne posiedzenie TK jest cyt. "niezgodne z prawem", a cały spór - czysto polityczny.
  Ale że wypowiedź ustna, brak pewnego detalu:
  niezgodne z prawem = spór prawny; niezgodne z Prawem (i Sprawiedliwością) = spór polit.
  W razie rabanu, jak z łapaniem za słówka przy akcji 500+ czy darmowe leki 75+, to min. myślał przez wielkie "pe". Ot, cała filozofia (i językoznawstwo). Tęgie głowy, a język giętki!