Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krystian Legierski o tym, dlaczego zaufał Andrzejowi Dudzie

(8)
Rozmowa z Krystianem Legierskim, działaczem gejowskim, o głosie oddanym na prezydenta Andrzeja Dudę i o budowaniu przez burzenie.
 • 2016-03-15 17:30 | bsssss

  Re:Krystian Legierski o tym, dlaczego zaufał Andrzejowi Dudzie

  ten wywiad pokazuje dlaczego PiS ma ciagle ponad 30% poparcia. Siła racjonalizacji jest ogromna, wytłumaczyć przed soba można wszystko byle tylko nie przyznać się do błędu.
 • 2016-03-16 08:29 | mordenga

  Re:Krystian Legierski o tym, dlaczego zaufał Andrzejowi Dudzie

  O ile można się z panem Legierskim zgodzić lub chociaż dyskutować o ocenie rządów Platformy, o tyle jego uzasadnienie głosowania na PiS jest kuriozalne. Równie dobrze mógłby powiedzieć, że w łazience u niego w domu pojawił się grzyb, więc oblał dom benzyną, podpalił i patrzy, jak płonie licząc, że się do szczętu nie spali. Grunt, że grzyb się przestał rozwijać.
 • 2016-03-16 18:42 | jpkx1984

  Re:Krystian Legierski o tym, dlaczego zaufał Andrzejowi Dudzie

  "Wiele osób z Zielonych do nich przeszło. Boję się jednak, że są straszliwie radykalni, formułują program wyłącznie z perspektywy prekariatu." - a czym innym wg dobrze odżywionego Legierskiego ma się zajmować autentycznie lewicowa formacja? I gdzie ta radykalność "Razem"? Program "Razem" to typowa socjaldemokracja, żaden radykalizm.
 • 2016-03-16 23:40 | Aspiryna

  Re:Krystian Legierski o tym, dlaczego zaufał Andrzejowi Dudzie

  Pan Legierski dal sie nabrac... jak i wielu innych. Pozostaje tylko pytanie - czy beda uparcie udawac, ze zrobili dobry wybor (tzw. "dobra zmiane")?
 • 2016-03-17 22:59 | gramin

  Re:Krystian Legierski o tym, dlaczego zaufał Andrzejowi Dudzie

  Oj, chyba większość dyskutantów zupełnie nie zrozumiała intencji Pana Legierskiego.
  On wcale nie dał się nabrać, on zagłosował na PiS bo to była według niego jedyna szansa na odsunięcie PO od władzy. Przykład z podpaleniem domu jest nietrafny, bo ciągle mam nadzieję, że PiS nie jest aż tak szalony, aby doprowadzić kraj do totalnej ruiny.
  Pomyślmy jednak, co realnie dałaby Polsce wygrana PO? Dalsze lata dreptania w miejscu, brak woli do podjęcia jakiejkolwiek decyzji mającej nas realnie zbliżyć do Europy. Media głównego nurtu dalej tłumaczyłyby Polakom, że wszystkie - najbardziej nawet głupie - decyzje PO są jak najbardziej słuszne, bo przecież zawsze może przyjść PiS i będzie tylko gorzej. Dla wyborcy o lewicowych poglądach ten klincz i sztuczny podział między prawicowym PO i prawicowym PiS (jeżeli chodzi o sferę tzw. wartości) był po prostu nieznośny i całkowicie jałowy.
  Dlatego rozumiem Pana Legierskiego i jego sposób myślenia. Pozwolenie PiS na wygranie ostatnich wyborów to był jedyny sposób, aby odsunąć od władzy nijaką PO. W medycynie czasami stosuje się terapię szokową, bo wyłącznie w ten sposób można efektywnie pokonać chorobę.
  Poczekajmy, być może rzeczywiście szok po rządach PiS pozwoli na powstanie jakiejś nowoczesnej formacji, której będzie zależało na czymś więcej, niż uporczywe trwanie u władzy. Media dotychczas bezrefleksyjnie pro-PO-wskie już zaczęły inaczej i krytycznie pisać o swoich niedawnych ulubieńcach, więc jakieś pozytywy w rządów PiS jednak są.
  Przed wyborami myślałem podobnie do Pan Krystiana, chociaż ostatecznie zabrakło mi determinacji, aby zagłosować na PiS i Dudę. Chciałem odsunąć od władzy PO i jednocześnie zdawałem sobie sprawę, że rządy PiS to jednak będzie dość traumatyczne doświadczenie. Szczerze powiem, że zupełnie nie przypuszczałem, że będzie aż tak traumatyczne. Myślę, że prawie nikt tego nie przewidział.
 • 2016-03-17 23:06 | jerzy.n19

  Re:Krystian Legierski zaufał Andrzejowi D.

  Następny, któremu znudziła się ciepła woda w kranie, bo niby jaka mogłaby być?
  A no, proszę Pana Legierskiego, może jej nie być, jak i żadnej innej, albo też może być kierowana wyłącznie do właściwych mieszkań, w których mieszkają Prawdziwi Polacy - Katolicy, a tych niespełniających kryteriów przeniesie się do miejsc zaopatrywanych w wodę na zasadach sprawiedliwych wg partii rządzącej.
  Obawiam się, że jeszcze nie zrozumiał, nawet nie zauważył, że popełnił gruby błąd.
 • 2016-03-18 17:54 | Aspiryna

  Re:Krystian Legierski o tym, dlaczego zaufał Andrzejowi Dudzie

  "W medycynie czasami stosuje się terapię szokową, bo wyłącznie w ten sposób można efektywnie pokonać chorobę."

  Coraz rzadziej, szanowny panie, coraz rzadziej... Ta tzw. "terapia szokowa" zazwyczaj przynosila szkody i nowe problemy, a nie jakas zanaczaca poprawe stanu zdrowia pacjenta.

  P.S. Oby tylko "szokowa terapia" w wydaniu nad-prezesa Jaroslawa K. i jego pierwszego zastepcy Antoniego M. nie zabila
  "pacjenta"!
 • 2016-03-28 19:08 | Claudio

  Re:Krystian Legierski o tym, dlaczego zaufał Andrzejowi Dudzie

  PiS szuka kolejnych naiwniaków, którzy uwierzą w Kaczyńskiego lub Morawieckiego! Głupota do potęgi N!