Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obrońcy życia kontratakują

(10)
Po rewolucji instytucjonalnej nadchodzi czas rewolucji moralnej. A zacznie się od spełnienia postulatów katolickich fundamentalistów.
 • 2016-03-30 11:34 | Jan Bobiński

  Obrońcy życia kontratakują

  Sprawa urodzenia dziecka niepełno sprawnego to nietylko sprawa etyczna ale i ekonomiczna.Proponuję aby posłowie,którzy podniosa rękę za uchwaleniem tej ustawy do końca życia będą przeznaczali 1/3 swoich dochodów na opiekę nad dziećmi niepełno sprawnymi,to samo dotyczyło by księży;katolicy plącili by o 1 % podatku więcej aniżeli niewierzący i to na ten sam cel.Przy okazji możnaby wprowadzić podatek Kościelny.Wiem,że będzie na moją propozycję potworny atak,ale musimy rozwiązać ten problem w sposób humanitarny.Narzucają komuś swoją wolę musimy pomóc mu w wychowaniu tego dziecka i to w ten sposób aby opiekun dziecka też był uważany za człowieka.
 • 2016-03-30 18:36 | jakowalski

  Re:Obrońcy życia kontratakują

  Racja, Panie Janie Bobiński!
 • 2016-03-30 18:53 | Aspiryna

  Re:Obrońcy życia kontratakują

  Kosciol katolicki dzielnie wspieral PiS przed wyborami, a teraz mowi "sprawdzam".
  Cos za cos... Tylko zal Polski i Polakow (a szczegolnie Polek)!!!
 • 2016-03-31 02:07 | Grokorg493urk

  Re:Obrońcy życia kontratakują

  Panowie i Panie z ruchu "Psełdo - Prolaif" przypuszczają kontrofensywę.
  Szkoda tylko, że nikt w tej dyskusji na prawdę nie pochyla się losem tych dzieci. Przecież najwięcej cierpienia, leży po ich stronie.Obydwie ze stron tego psełdo-sporu nigdy nie doznają pełni cierpienia tych małych istot.
  Oczywiście podejście do tej kwestii, zależy u każdego od indywidualnych przemyśleń, przeżyć, poziomu empatii itp.

  Ja pragnął bym na łamach tego forum przedstawić własną opinię "jako, że Polityka przedstawia swą stronę, jako strefę wolną od hejtu".

  Otóż moim zdaniem, sytuację tych dzieci dobrze obrazują dwie postaci literackie, chociaż żadna nie robi tego w pełni, a każda z nich jedynie po trochu.
  Postacią numer jeden jest w tym wypadku, Lord Vader z uniwersum Star Wars.
  Ta postać dobrze obrazuje cierpienia osoby zamkniętej w przenośnym inkubatorze. Zainteresowanych dalej tą tematyką zapraszam do materiału z You Tuba pt. Holocron Jak działa pancerz Vadera? oraz książki Lordowie Sithów autor P. S. Kemp

  Drugą jest potwór Frankensztajna przedstawiony w filmie z 2004 r. pt. Van Helsing - nie pamiętam niestety reżysera, ale podany namiar na You Tube wystarczy oczywiście film w całości polecam do obejrzenia daje dużo innych tematów do refleksji.
  Ta postać z kolei może stanowić zarzewie tego problemu - mianowicie brak akceptacji.
  Albowiem, czy dziecko urodzone za przyczyną gwałtu będzie mogło liczyć na pełną akceptację swej matki. Moim zdaniem, niestety nie. Matka zapytana przez takie dziecko "Mamo skąd się wziąłem" może spotkać się z reakcją nie tylko smutku, ale wprost wręcz agresji. Spowodować to może błędne poczucie winy i krzywdy, co ostatecznie może doprowadzić do patologii.
 • 2016-03-31 04:40 | kruk

  Re:Obrońcy życia kontratakują

  Podatek od katolikow majacy finansowac opieke nad dziecmi ciezko chorymi lub ciezko uposledzonymi, to jeszcze za malo. Kazdy prolajfer a juz zwlaszcza ksiadz czy zakonnik, powinien zostac prawnie zobowiazany do osobistej opieki nad takimi nieszczesnymi istotami, w jakims rocznym wymiarze godzin. Wtedy moze co niektory by zrozumial, ze zmuszanie do zycia dziecka nieodwracalnie chorego to okrucienstwo.
 • 2016-03-31 11:51 | bacz14

  Re:Obrońcy życia kontratakują

  Jedyny "pozytyw" tej paranoi to otwarcie przez piso-komunę nowego frontu w walce ze społeczeństwem, który pis dodatkowo osłabi i zantagonizuje.
 • 2016-03-31 19:01 | Aspiryna

  Re:Obrońcy życia kontratakują

  Podatek od katolikow majacy finansowac opieke nad dziecmi ciezko chorymi lub ciezko uposledzonymi, to jeszcze za malo. Kazdy prolajfer a juz zwlaszcza ksiadz czy zakonnik, powinien zostac prawnie zobowiazany do osobistej opieki nad takimi nieszczesnymi istotami, w jakims rocznym wymiarze godzin.
  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Niektorzy postuluja tez przymusowe pozbawianie meskosci ksiezy kosciola
  rzymsko-katolickiego. Moze to nie jest az taki zly pomysl?
 • 2016-04-01 11:53 | jakowalski

  Re:Obrońcy życia kontratakują

  Niestety, ale z obecną władzą i opozycją (także tą pozaparlamentarną, a więc SLD czy też Razem), nie mamy żadnych szans na wyrwanie się z obecnego „zaklętego” kręgu niskich płac i wysokiego bezrobocia i związanej z tym powszechnej w Polsce biedy (Warszawa, a szczególnie modne jej dzielnice i okolice to NIE jest przecież cała Polska), zacofania (technologicznego i kulturowego) oraz klęski demograficznej, która razem z masową emigracją powoduje depopulację (wyludnienie) Polski. Ani 500 zł miesięcznie na dziecko ani też absolutny zakaz aborcji, nie powstrzymają przecież tej depopulacji, jako że płace robocze i zasiłki na dzieci są znacznie wyższe zagranicą, a aborcję można przecież 100% legalnie wykonać tuż za polską granicą.
 • 2016-04-01 18:19 | Aspiryna

  Re:Obrońcy życia kontratakują

  Calkowity zakaz aborcji moze tez (w koncu) przyczynic sie do tego, iz wiecej mlodych Polek bedzie wyjezdzac z Polski i... nie wracac juz do tego religijno-umyslowego skansenu!
 • 2016-04-02 09:39 | jakowalski

  Re:Obrońcy życia kontratakują

  Aspiryna (2016-04-01 18:19)
  To samo chciałem właśnie napisać: całkowity zakaz aborcji przyczyni się głównie do dalszego rozwoju turystyki aborcyjnej oraz do tego, iż jeszcze więcej młodych Polek będzie wyjeżdżać na stałe z Polski, a więc przyspieszy tylko zapaść demograficzną, której ów zakaz aborcji miał w teorii zapobiec. Nie sądziłem jednakże, iż prezes Kaczyński jest aż tak ograniczony umysłowo, że nie jest tego w stanie pojąć...