Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

(20)
Akcja „Wyślij wieszak Pani Premier” to odpowiedź na propozycję zaostrzenia ustawy aborcyjnej. I zarazem jeszcze jedna forma protestu przeciw naruszaniu tzw. kompromisu zawartego w tej sprawie przed laty.
 • 2016-04-02 12:54 | slawek

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  Wieszak sluzyl kiedys do chalupniczej aborcji.Episkopat I Kaczynski zapominaja Polska to nie kraj wyzanionowy.
 • 2016-04-02 13:07 | Gurren Lagann

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  A może by tak spróbować zebrać 500 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie zaostrzenia aborcji? Oczywiście Sejm może ten wniosek odrzucić, ale byłaby to akcja o większym wydźwięku niż wysyłanie wieszaków. Widzę tu szansę dla partii Pana Petru - po niechlubnym "światełku w tunelu" byłaby to jakaś poprawa wizerunku. Czekamy na ruch Nowoczesnej...
 • 2016-04-02 13:28 | gaboe

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  Od 1956 r. do 1993 r. obowiazywala ustawa dopuszczajaca aborcje ze wzgledu na trudne warunki zyciowe kobiety - i w prawie calej Unii Europejskiej (czyli w krajach jak najbardziej chrzescijanskich) dzisiaj obowiazuje ten STANDARD.
  Akcja z wieszakami (szydlo chyba jeszcze lepsze) choc inteligentnie zabawna jest tylko reakcja na zamiary PiS, lepiej zbierac podpisy pod obywatelskim projektem prawa do aborcji na zyczenie co jest STANDARDEM EUROPEJSKIM. Robmy tak jak PiS dzialajmy a nie reagujmy na ich dzialanie.
 • 2016-04-02 14:41 | tomahawk

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  Na jaki adres nalezy przesłać taki wieszak?
 • 2016-04-02 15:07 | Gama

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  Ona jak zwykle uśmiechnięta. Zycie jej odkąd Kaczor zrobił z niej premiera, tp jedno pasmo sukcesów. Lawiruje między podłością, a kłamstewkami jak stary żongler. Co my o niej sądzimy, nie ma dla niej żadne3go znaczenia. Suweren ją wybrał. Nas wybierał elektorat u Szydła suweren to coś wyższego. Boże co my jako naród ci zrobiliśmy, że nas każesz Szydłem i Dudą, że nie wymienię Kaczyńskiego.
 • 2016-04-02 16:50 | maleńkie_sioło

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  Redakcjo, przemyśl stosowanie określenia "pro-life". Ci ludzie wcale nie są pro-life. Pod rządami nowej ustawy nie będą prowadzone badania śródciążowe, nie będzie więc żadnego ratowania życia w łonie matki. Określenie "pro-life" to propaganda, która ma budzić pozytywne konotacje. Niekt przecież nie chce być anty-life?

  Tak naprawdę to są postawy anty-choice. Tego określenia, albo anti-abortion, używają dziś cywilizowane zachodnie media, które opowiadają się za prawami kobiet.
 • 2016-04-02 17:57 | agatkam

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  No swietnie, swietnie, juz juz prawie gotowa bylabym sie zgodzic w tej calej szerokiej rozwiezlo… sory… rozciaglosci, POwalona gemboka susznoscia arguMENTOW, zeby nie jedno malutkie ”ale”… ot taki pikus maly… No wiec ale… a jak to zwykl byl mawiac jeden z naszych wieszczow, bez tego ”ale” swiat bylby smutny wcale… – a niektorzy jeszcze zwykli byli dodawac tak prosto z serca od siebie - ale jaja! No wiec to, ze w sposob gwaltowny, PO kryjomu i czesto PO ciemku, a bywa, ze w jakichs obskurnych bramach tePO-ostrymi zardzewialymi narzedziami, POzbawiajac zycia – dajmy na to - kogos, kto uprzykrza nam zycie, mozemy skaleczyc sie w reke, narazajac sie na POwiklania tezcowe i na gangrene, mozemy POtknac sie i zlamac noge badz upasc na glowe i to tak nieszczesliwie, ze narazimy sie na smiertelny uPOdek, albo tez nasza przyszla niedoszla ofiara odwinie sie i da nam niesPOdziewanie (i wcale nie z liscia) PO obliczu tak siarczyscie, iz to rowniez moze sie skonczyc tragicznie (dla obu POdmiotow)… a to niezbity fakt, ze moze… Czyzby wiec taki fakt oznaczal, ze kara za morderstwo powinna byc zniesiona, a obowiazkiem sPOleczenstwa (oj! takze i moim?!) jest zapewnic i sfinansowac ukatrupienie uCIAZliwego delikwenta w sposob bezpieczny dla zdrowia i zycia zabojcy???
 • 2016-04-02 18:50 | azur

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  Na zakazie aborcji w Polsce skorzystają tylko kliniki aborcyjne w Czechach i innych krajach.
 • 2016-04-02 19:35 | zulu1

  ---Hanged to dry---

  .

  Parę PISSu sejmowych projektów ustaw o których
  Suveren jeszcze nic nie wie:

  .

  - zakazal sprzedaży wieszaków
  - trzy lata za posiadanie i nielegalny handel wieszakami
  - delegalizacja wyrobu i sprzedaży drutu
  - delegalzacja wyrobu i obrotu śrubokrętami
  - delegalzacja wyrobu i obrotu szydłami
  - delegalzacja wyrobu i obrotu odkużaczami
  - delegalzacja wyrobu i obrotu dildo
  - delegalzacja wyrobu i obrotu prezerwatywami
  - delegalzacja masturbacji - życie prawie poczęte
  - delegalzacja miesiączki - życie prawie poczęte

  .

  O, and one more thing, bunt klaczy w Janowie,
  kolejna powiedziała że ma dość PISSu, polskie
  mamuśki nie są tak odważne, wycofanie pigułki po,
  a tu cisza

  Moje szczere i nieustające gratulacje dla Suverena

  .

  ..)
 • 2016-04-02 23:32 | Slawomirski

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  Wieszak to symbol tych metod, „najprostsze, najstraszniejsze narzędzie, którym »w podziemiu« dokonuje się aborcji. Najczęściej ze skutkiem śmiertelnym i dla kobiety i dla płodu” – wyjaśniają organizatorzy akcji.


  To jest nieprawda. Druciane wieszaki sa popularne w Ameryce a nie w Polsce. To z Ameryki pochodzi to powiedzenie wylansowane przez sufrazystki. Polacy tego hasla nie rozumieja. Wzorowac sie na Zachodzie mozna natomiast doslowne tlumaczenie angielskiego na polski szkodzi w przekazie informacji.

  Juz bardziej zrozumiale dla polskiego ucha brzmi zawolanie "kobieto przerwij niechciana ciaze szydelkiem". Albo szydelko lepsze od Szydlo.

  Teraz na powaznie. Restrykcyjnosc panstwa w stosunku do kobiet jest nie do akceptacji w rozwinietym spoleczenstwie. Kobiety i mezczyzni maja te same prawa do dysponowania swoim cialem. Nie moze byc tak aby jedna plec byla wykorzystywana przez druga. Nie moze byc tak aby religia o tym decydowala. Nie wszyscy Polacy sa wierzacy. Sa oni mniejszoscia wsrod katolikow ale obowiazkiem wiekszosci obywateli jest otoczenie opieka i tolerancja niewierzacej mniejszosci Polakow. Na tym polega demokracja.

  Slawomirski
 • 2016-04-03 00:14 | Zdzich49

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  W Polsce - pod przewodnictwem partii i przy wsparciu hierarchów - tyłem do przodu! Takie to swojskie.
  Na zgniłym Zachodzie, który jak powszechnie wiadomo wali się (i ta wiedza trwa już dobre 70 lat!)- jak w komunikacie CBC sprzed kilku dni (wybrane fragmenty - poniżej):
  "P.E.I. Premier Wade MacLauchlan announced Thursday the province would move to provide local abortion services on the Island. The P.E.I. government announced today it's moving to provide abortion services on the Island for the first time in almost 35 years.
  The plan is expected to be in place by the end of 2016.
  P.E.I. is the only province or territory (w Kanadzie - przypisek mój) that does not provide surgical abortions, although it will pay for the service, in Moncton, N.B., and Halifax."
 • 2016-04-03 05:45 | Kölner Jeck

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  Azur 18:50
  Akcja 500+ tym wyjazdom pomoze.
 • 2016-04-03 10:16 | jakowalski

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  maleńkie_sioło(2016-04-02 16:50)
  Racja! Tak naprawdę to są postawy anti-choice, a nie pro-life.
 • 2016-04-03 10:23 | jakowalski

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  agatkam 2016-04-02 17:57
  Raz jeszcze: płód a tym bardziej embrion jest tak samo człowiekiem, jak człowiekiem jest plemnik, czyli życie ludzkie, tyle że nawet jeszcze nie poczęte. A więc idąc za twym okiem myślenia, to należy karać mężczyznę za każdy wytrysk plemników, który nie kończy się zajściem w ciążę partnerki tegoż mężczyzny.
 • 2016-04-03 11:11 | jakowalski

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  Agatkam 2016-04-02 17:57
  Przypominam Ci też, że zarówno plemniki jak też i jajeczka są żywymi organizmami zawierającymi to, co jest esencją człowieczeństwa, czyli nasze DNA, a więc bardzo dokładne „plany” i instrukcje „budowy” przyszłego potomstwa, które „spłodzą” wspólnie nośnicy owych jajeczek i plemników, czyli przyszli rodzice jeszcze nawet nie poczętego dziecka. A więc z punktu widzenia tzw. obrońców życia, to owym plemnikom i jajeczkom należy się ochrona prawna a więc też i zakaz ich marnowania zarówno przez mężczyznę, czyli nosiciela oraz producenta plemników, jak też i przez kobietę, czyli nosiciela jajeczek.
  Pozdrawiam
  LK
 • 2016-04-03 22:30 | Mintaka

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  onanizm powinien calkowicie byc zabroniony, jak rowniez mycie sie, bo przeciez przez nieuwage, czy dotkniecie mozna spowodowac doznania bardzo zlego sortu, wzwodu, wytrysku i zabic miliony bezdomnych, zawiedzonych plemnikow i troche mniej ale niemniej zawiedzonych jajnikow; a co z tymi plemnikami, ktore juz sa w pochwie i tez im sie nie uda? Panowie zdrada....
  Mizoginizm kosciola, rzadu i Polski. Pro-life - czekam kiedy zainteresuja sie tymi narodzonymi w biedzie, nedzy, patologii, tymi co czekaja na milosc w domach dziecka; co za kraj, co za koszmar
 • 2016-04-04 00:00 | jakowalski

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  Mintaka
  Jeśli kościół twierdzi, że zdobycze nauki, głównie w zakresie medycyny, biologii i genetyki przekonują dobitnie, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia, to znaczy, że należy prawnie chronić także plemniki i jajeczka, które są przecież jak najbardziej żywymi organizmami, na dodatek zawierającymi to, co jest w rzeczy samej samą esencją albo też kwintesencją człowieczeństwa, czyli nasze DNA, a więc bardzo dokładne „plany” i „instrukcje budowy” przyszłego naszego (czyli ludzkiego) potomstwa, które to potomstwo „spłodzą” wspólnie nośnicy owych jajeczek i plemników, czyli przyszli rodzice jeszcze nawet nie poczętego dziecka. A więc z punktu widzenia tzw. obrońców życia (a więc i kościoła), to owym plemnikom i jajeczkom należy się pełna ochrona prawna a więc też i zakaz ich marnowania zarówno przez mężczyznę, czyli nosiciela oraz producenta plemników, jak też i przez kobietę, czyli nosiciela jajeczek. I co kościół na to? Nie uważa on, że kobieta powinna być karana za każde poronienie oraz wydalenie martwych jajeczek w cyklu miesięcznym? Przypominam tu hierarchom kościelnym, że jeśli nie dojdzie do zapłodnienia, to komórka jajowa, uwolniona podczas miesiączki z jajnika, obumiera i zostaje wydalona z organizmu kobiety oraz że mężczyźni często mają erekcje podczas snu, podczas których wydzielają oni plemniki, które jednak szybko giną poza ludzkim organizmem. Czy te naturalne zachowania też chce kościół karać? Pamiętajmy, że jeśli kościół nie chce ich karać, to nie jest on prawdziwym obrońcą życia ludzkiego!
 • 2016-04-10 13:20 | taka_ja

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  "40% to ciąże niechciane" - znaczy antykoncepcja ma skuteczność na poziomie 60%? Bo tak twierdzą feministki, że kobiety masowo stosują antykocepcję, a aborcji potrzebują na wypadek kiedy antykoncepcja zawiedzie. I sama ta statystyka zaświadcza, że kłamią. Gdyby mówiły prawdę, niechcianych ciąż byłoby 2-3%. Ok, doliczmy gwałty, będzie może z 5%, naprawdę nie wszystkie gwałty kończą się ciążami. Feministki potrzebują aborcji żeby pozbywać się niechcianych konsekwencji niezabezpieczonego seksu.
 • 2016-04-10 17:39 | jakowalski

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  taka_ja (2016-04-10 13:20)
  Dlaczego uważasz, że każdy stosunek płciowy powinien automatycznie prowadzić do urodzenia się dziecka? Nie słyszałaś o świadomym macierzyństwie? Czy naprawdę uważasz, że ideałem Polki ma być samica królika?
 • 2016-04-11 00:48 | agatkam

  Re:Dlaczego przeciwnicy zakazu aborcji wysyłają premier Szydło wieszaki?

  No i coz z tego, jako-walski, ze cos sie w czyms zawiera, skoro nic z tego nie wynika, wiec zamiast usilnie probowac kombinowac jako-kon pod gorke i plesc androny, skoncentruj sie na wlasciwym przedmiocie dyskusji. Gwoli przypomnienia – chodzi o zycie dziecka poczetego.