Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

(14)
Decyzja dyrekcji Lasów Państwowych pokazuje, że warto głośno bronić swoich racji.
 • 2016-04-07 17:06 | azur

  Dobra zmiana w Białowieży

  Najpierw się ogłasza cięcie puszczy, a potem łaskawie się z tego rezygnuje. Wszystko razem to strata czasu i papieru gazetowego, a do konkretnej roboty nie ma chętnych.
 • 2016-04-07 17:40 | snakeinweb

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  Kilka dni temu w radiu TOKFM jakiś dość wiarygodnie brzmiący ekspert leśnictwa twierdził, że walka z kornikami poprzez wycinkę drzew może mieć tylko sens i pozytywny skutek, gdy usunie się co najmniej 80% chorego drzewostanu. Wynika to z jakiś mechanizmów biologicznych, które mi laikowi oczywiście trudno ocenić.

  Tenże ekspert twierdził, że właśnie z tego powodu pozostawianie nienaruszalnych enklaw w puszczy stawia pod znakiem zapytania szczerość motywacji i argumentów ministerstwa odnośnie walki z kornikami, bo ministerstwo i leśnicy muszą wiedzieć o tym biologicznym mechanizmie i albo daliby sobie spokój pozostawiając korniki i drzewa naturze, albo nie bawiliby się w strefowe "kompromisy" i cięliby jak jest przewidziane w leśniczej sztuce.

  Ja oczywiście nie jestem w stanie tego ocenić, ale tak słyszałem i być może warto by było ten aspekt uwzględnić w ocenie "ustępstw i kompromisów" ze strony ministerstwa.
 • 2016-04-07 18:05 | mickor

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  Plaga wycinki drzew w ostatnich latach konsekwentnie pomijana jest milczeniem. Wyrzyna się drzewa w lasach podmiejskich, drzewa w centrach miast, szpalery wzdłuż dróg, drzewa w parkach, dopiero próba wyrżnięcia unikatowej puszczy wywołuje jakąś tam reakcję, ale i tak pod topór pójdzie blisko połowa drzewostanu/ I to nazywa się zwycięstwem ? To ma być krok na przód ? Pewnego dnia podejdę do okna i nie zobaczę w nim ani jednego drzewka, krzaku, skrawka zieleni... i w tym dniu zwyczajnie zostawię ten smutny kraj za plecami i poszukam sobie lepszego miejsca do życia, tak jak zrobił to już milion moich rówieśników.
 • 2016-04-07 18:49 | slawek52

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  Mała rzecz a cieszy. PiS stopniowo będzie się wycofywał z głupot, ale ile nam krwi napsuje to jego.
 • 2016-04-07 18:53 | freebird

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  O święta naiwności! To kolejna manipulacja i kłamstwo wylewające się z rządowego pisuaru - proszę poczytać co pisze o tym Wajrak na fb:
  "Uwielbiam gdy ministerstwo środowiska plus ich wierne leśniki wpadają we własne sidła. Właśnie NGOsy dotarły do zarządzanie Dyrektora Generalnego LP z uroczą mapką na której widać, co obejmą te słynne "pow. referencyjne ministra Szyszk gdzie będzie ochrona" i ile drzewostanów mających ponad sto lat czyli jak najbardziej naturalnych znajduje się poza jakąkolwiek ochroną (dotychczas chronione były na podstawie Planu Urządzania Lasu). To o nie toczy się gra i do w nie chcą wejść chłopcy z piłami. Mam nadzieję, że na podstawie takich materiałów Komisja Europejska ich wypatroszy, bo na otrzeźwienie rządzących nie liczę. I jeszcze mały edit. Na stronach LP jest podobna mapka, ale już nie zobaczycie na niej gdzie są drzewostany mające ponad 100 lat."
  Tekst i owa mapka do znalezienia na jego profilu na fb.
 • 2016-04-08 07:41 | azur

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  Nie każdą "dobrą zmianę" da się cofnąć. Konie zabrane ze stadniny w Janowie przez ich właścicieli już tam nie powrócą, a fatalna opinia jest praktycznie nie do odrobienia.
 • 2016-04-08 08:11 | Obywatel PG

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  To dobrze, że dyrektor może posejmować inne decyzje, niż minister. Świadczy to o elastyczności partii rządzącej. Poza tym społeczne protesty mniejszych przedsiębiorców też zmieniły decyzje PiS w sprawie podatków od sklepów wielkopowierzchniowych. Więc to nie pierwszy taki przypadek.
 • 2016-04-08 10:24 | bacz14

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  Obywatel PG

  "To dobrze, że dyrektor może posejmować inne decyzje, niż minister. Świadczy to o elastyczności partii rządzącej."

  Ty to na poważnie czy sarkastycznie?
 • 2016-04-08 14:49 | mirmil

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  Dobrze, dobrze ! My, partyzanci potrzebujemy puszczy !
 • 2016-04-08 19:33 | Patagon

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  Prowadzone sa prace genetyczne nad komarami, ktore po takim zmianie kodu nie beda potrafily zapladniac samic, robia to w Brazylii i Afryce. Mozna bylo skupic sie nad kornikiem, polskim kleszczem i komarem, mucha konska czy owocowka lub zwykla mucha a problem bylby rozwiazany. No ale w PL nawet nowa wladza w ktorej tyle zaufania pokladalem odzegnuje sie od badan genetycznych, ale chce reindustrializowac. Zamiast uciekac wprzod, patrzymy wstecz. Gdyby Polska byla jedynym krajem na swiecie to postep naukowo-techniczny nigdy by nie nastapil. Zylibysmy jak dawniej: chlopi ze szlachta i kropidlami.
 • 2016-04-09 10:05 | frugopij

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  Powiedz, jak z takimi poglądami mogłeś pokładać jakiekolwiek nadzieje w nowej władzy, o której od zawsze wiadomo, że jest zaprzeczeniem nowoczesności i postępu, a jej marzeniem jest reindustrializacja, uwęglowienie i generalnie powrót do świetlanych czasów towarzysza Gomułki?
 • 2016-04-09 19:58 | Patagon

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  Jest wiele rzeczy ktore nie podobaja mi sie i ktore zostana zmienione. Na to potrzeba czasu i zmiany myslenia, co mlodziez juz ma. Nie chce chodzic do niemieckiego sklepu i kupowac niemieckie gwozdzie zrobione w niemieckiej bylej polskiej fabryce rekami polskich robotnikow. Jestes chyba urzedas wiec nie dostrzegasz tego? Stad nasz import jest wiekszy niz export i stad Niemcy maja pieniadze, zeby udomawiac nowych syryjskich aryjczykow.
 • 2016-04-09 23:27 | Andrzej Falicz

  Czyzby?

  A ja pamietam jak minister Szyszko wyraznie powiedzial, ze ostateczna decyzja co do zakresu wycinki zapadnie dopiero gdy ukonczy sie szczegolowa inwentaryzacje i rozwazy rozne opcje.

  Opozycja totalna polega na tworzeniu fikcyjnych faktow medialnych kryzysow by pozniej wokol nich tygodniami bic piane.
 • 2016-04-10 11:16 | azur

  Re:PiS cofa „dobrą zmianę” w Puszczy Białowieskiej

  @Patagon - za pozwoleniem, w 2015 r. polski eksport przewyższył import o całe 3 miliardy dolarów, po raz pierwszy od wielu lat. Jest to zasługa poprzedniego rządu.