Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

(24)
W niedzielnym przemówieniu na Krakowskim Przedmieściu J. Kaczyński ogłosił początek wielkiego dzieła popularyzowania prawdy smoleńskiej.
 • 2016-04-11 20:28 | zulu1

  ---mądrość dziejowa---

  .

  Mój szczery i nieustający podziw
  dla dziejowej mądrości Suverena

  .

  ..)
 • 2016-04-11 20:30 | snakeinweb

  Oczyszczanie

  Po okresie PiSizmu czaka nas okres depisyzacji. Tak jak po Stalinie trzeba będzie polskie ulice i przestrzeń publiczną czyścić.
 • 2016-04-11 22:08 | ostjan

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Kiedyś był wszędzie w przestrzeni publicznej Marks, Engel, Lenin i PZPR, a także wiodąca siła narodu - klasa robotnicza. Sytuacja się powtarza. Z dobra zmianą dostaliśmy stary system i nowych idoli.
 • 2016-04-11 22:32 | KrzySztof58

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Czy ktoś ma pomysł jaki będzie dalszy ciąg "wielkiego dzieła..."?
 • 2016-04-12 00:49 | mfw59

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Bo Lech Kaczyński im. Lecha Kaczyńskiego musi zostać uczczony. I tak, przy każdym wjeździe do miasta lub wsi będzie rondo im. Lecha Kaczyńskiego, zaś przy każdym wyjeździe z tychże, rondo im.Kaczyńskkiego Lecha. Na każdym skrzyżowaniu figura Lecha Kaczyńskiego im. Lecha Kaczyńskiego pokazywać będzie kierunek jazdy, a mandaty wystawiać bedzie gen. An-to-ni Macierewicz im. Lecha Kaczyńskiego. Nazwy ulic można jedynie uzupełnić, np. Kopiec Kościuszki im. Lecha Kaczyńskiego, Aleja Lenina im. Lecha Kaczyńskiego lub po prostu nazwać wszystkie ulice im. Lecha Kaczyńskiego i zaopatrzyć w kolejne numery. Np. 157 Aleja im. Lecha Kaczyńskiego. A jakby kto pytał, to Babińskiego 3.
 • 2016-04-12 08:11 | zulu1

  ---Dobre Zmiany w DOBREJ ZMIANIE---

  .


  Parę planowanych zmian w nazewnictwie
  o których SUVEREN jeszcze nic nie wie:

  - Liceum Batorego na -- Liceum L. Kaczyńskiego
  - Sopot ul. Monter Cassino - na -- ul. L. Kaczyńskiego
  - Rondo Washingtona -- na -- Rondo L. Kaczyńskiego
  - Most Poniatowskiego -- na -- Most L. Kaczyńskiego
  - Jeziora Śniardwy -- na -- Jezioro L. Kaczyńskiego
  - Szczyt Giewont -- na -- Szczyt L. Kaczyńskiego
  - Rzeka Wisła -- na -- Rzeka L. Kaczyńskiego
  - Morze Marmara -- na -- Morze L. Kaczyńskiego
  - Ocean Atlantycki -- na -- Ocean L. Kaczyńskiego
  - Planeta Mars -- na -- Planeta L. Kaczyńskiego
  - Obłok Magellana -- na -- Obłok L. Kaczyńskiego

  .

  W mikro świecie cząstek elementarnych natomiast:

  .

  - Bozon Higgsa --na -- Bozon L. Kaczyńskiego
  - Qwark Powabny - na -- Qwark L. Kaczyńskiego
  itd.

  .

  SUVERENIE we just scratched the surface,
  potencjalna ilość dobrych zmian w DOBREJ
  ZMIANIE is endless !, nie zawiedziemy cię
  just wait !

  .

  ..)
 • 2016-04-12 08:11 | znafca in spe

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Powinno byc smolenska "prawda"...
 • 2016-04-12 08:37 | takei-butei

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Nazwy ulic, placów i rond ustalają rady, samorządowcy, te zaś są w rękach PO-PSL. No, to ci dopiero heca: PO i PSL będą mieć przypływ smoleńskiej prawdy... Prawda, panie autorze?
 • 2016-04-12 10:12 | jakowalski

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Za katastrofę smoleńską odpowiedzialny jest przede wszystkim były prezydent RP Lech Kaczyński, który przecież poleciał do Katynia via Smoleńsk aby jeszcze bardziej popsuć stosunki polsko-rosyjskie, a tym samym działał on wbrew polskiej racji stanu, która przecież nakazuje abyśmy mieli jak najlepsze stosunki polityczne z naszymi sąsiadami, jako że stosunki polityczne przekładają się na handlowe, a te ostatnie na stan polskiej gospodarki a więc i na dobrobyt Polaków, albo też jego brak, co od dawna w Polsce pod (nie)rządami POPiS-u obserwujemy. Oczywiście odpowiedzialni za tę katastrofę są także ówczesny premier czyli Donald Tusk, ówczesny minister obrony czyli Bogdan Klich, ówczesny dowódca lotnictwa wojskowego czyli Andrzej Błasik i wreszcie załoga samolotu, która poza mechanikiem pokładowym, nie miała przecież uprawnień do kierowania prezydenckiego samolotu. Tymczasem jako najważniejsze przyczyny tej katastrofy podaje się:
  - Brak decyzji załogi o udaniu się na zapasowe miejsce lądowania, pomimo że wielokrotnie i z różnych źródeł była ona informowana o złych warunkach pogodowych panujących na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku, gdzie warunki meteorologiczne były zdecydowanie gorsze niż minimalne pozwalające na lądowanie;
  - Zejście poniżej minimalnej wysokości nalotu (100 m) mimo braku kontaktu wzrokowego z naziemnymi punktami odniesienia;
  - Brak reakcji i wymaganych działań na kolejne ostrzeżenia systemu TAWS;
  - Obecność w kokpicie maszyny dowódcy Sił Powietrznych RP (czyli Błasika), co w opinii psychologów i ekspertów lotniczych wywierało presję psychiczną na pilotów i podjęcie przez nich niewłaściwej decyzji lądowania „za wszelką cenę” w warunkach nieuzasadnionego ryzyka.
  Oficjalny raport ekspertyzy biegłych powołanych przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie stwierdza przecież, iż dnia 10 kwietnia 2010 roku, w dniu feralnego lotu do Smoleńska, dowódca załogi Tu-154M, kapitan Arkadiusz Protasiuk miał tylko minimalne doświadczenie jako pierwszy pilot. Drugi pilot, major Robert Grzywna, wykonał w tej roli tylko trzy loty tupolewem, a nalot na Tu-154M nawigatora Artura Ziętka, wykonany z uprawnieniami - wynosił dokładnie zero godzin i zero minut. Ponadto w procesie szkoleń kapitana Protasiuka wykryto szereg fałszerstw, które pozwoliły mu zdobyć wyższe uprawnienia. Kapitan nie odbył na przykład ćwiczeń z lądowania przy wykorzystaniu nieprecyzyjnych urządzeń, z czym miał do czynienia dopiero w czasie rejsu do Smoleńska. Biegli odkryli również, że sfałszowano wpis dotyczący lotu egzaminującego dowódcy załogi tupolewa, przeprowadzonego w 2008 roku. Zdaniem biegłych, drugi pilot major Robert Grzywna przeszedł podobną ścieżkę szkoleń. Z kolei porucznik Artur Ziętek nigdy nie uzyskał uprawnień nawigatora. Choć w 2009 roku dowódca 36tego pułku stwierdzał, że porucznik Ziętek pomyślnie przeszedł cykl szkoleń na ziemi i skierował go do ćwiczeń powietrznych, nawigator nawet ich nie rozpoczął, tylko od razu zaczął pełnić służbę lotniczą. Wystarczy?
 • 2016-04-12 10:54 | Banita

  lotniska

  Nie zapominajcie o lotniskach na pierwszy ogień polecałbym Gdańsk
 • 2016-04-12 17:14 | stanislawmariarochowicz

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Najpierw brak internowania w stanie wojennym teraz "meczenska smierc"brata,coz ta zlosc trzeba gdzies wyladowac.Szkoda tylko,ze kosztem narodu.

  "Zanim wyruszysz na zemstę, wykop dwa groby"-Konfucjusz.
 • 2016-04-12 17:33 | Aspiryna

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Nazwy ulic, placów i rond ustalają rady, samorządowcy, te zaś są w rękach PO-PSL. No, to ci dopiero heca: PO i PSL będą mieć przypływ smoleńskiej prawdy... Prawda, panie autorze?

  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Nie wszedzie, nie wszedzie... Poza tym, kolejny "skok" PiSowcow, to moze byc skok na samorzady. Prawda panie "takei-butei"?
 • 2016-04-12 17:34 | Aspiryna

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  "Najpierw brak internowania w stanie wojennym teraz "meczenska smierc"brata,coz ta zlosc trzeba gdzies wyladowac.Szkoda tylko,ze kosztem narodu."

  Jedyne co do tego (J.K.) czlowieka teraz czuje to zwykle obrzydzenie...
 • 2016-04-12 18:30 | takei-butei

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  2016-04-12 17:33 | Aspiryna

  No, to się staraj, staraj, wygrywaj, demokracja. A ja ci nie zabronię i ja nie będę protestować, gdy wygrasz i nazwiesz sobie ulice, ronda, place, jak zechcesz, np. Kima, Mao, Kiszczaka, Tuska, Mazowieckiego Wprowadzającego Chyłkiem Religię do Szkół, Savonaroli...
 • 2016-04-12 20:04 | sprint

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Niech buduja pomniki i zmieniaja nazwy ulic, rond, placow na L. Kaczynskiego. Bedzie kiedys po latach znowu co usuwac i zmieniac, jak po komunistach, ktorzy tez sadzili, ze beda rzadzic wiecznie i nic sie nie zmieni. Jak Niedawno znienawidzone pomniki Lenina czy zolnierzy radzieckich tak po latach wladzy narodowychsocjalistow Kaczynskiego usuwac sie bedzie pomniki i nazwy po ich rzadach i postaciach. Jaroslaw sam swoim szalenstwem wynagrodzenia bratu smierci i zagluszenia wlasnego sumienia o winie smierci brata sprawi, ze te pomniki i tablice stana sie znienawidzone przez spoleczenstwo, jak wczesniej te leninowskie czy generalow radzieckich. Moze i sobie za zycia zacznie - jak wielu dyktatorow - stawiac pomniki na wieczna chwale...
 • 2016-04-12 20:14 | azur

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Prawda nas wyzwoli, ale nie kłamstwo smoleńskie głoszone przez Kaczyńskiego.
 • 2016-04-12 21:29 | trip

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Zgodnie z filozofia goralska(takze wg ks.Tischnera),sa co najmniej 4 rodzaje prawdy:CYSTO PROWDA,PROWDA,TYZ PROWDA ORAZ GOWNO PROWDA.
  Teraz kwestia nie tylko gustu ale zdrowego rozsadku niezmaconego propaganda jest wybor prawdy.
 • 2016-04-13 08:37 | azur

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Bardzo fajne nazwy ulic i placów: "Zdradzonych o świcie", "Bomby helowej", "Wybuchu w samolocie", "Trzech wybuchów", "Sztucznej mgły", itd.
 • 2016-04-13 10:04 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ mamy ZMOWĘ MILCZENIA SMOLEŃSK.
  Samolot TU 154M był na stanie Wojska Polskiego,a Polska jest w ponadnarodowych strukturach NATO i UE.Z FR obowiązywała umowa wojskowa,która w takich warunkach atmosferycznych i przy takim wyposażeniu lotniska obligowała do jego zamknięcia.
  Tuż przed organizacją wylotu prezydent Lech Kaczyński odznaczył Davida Petraeusa!!!Z jakimi wiadomościami wyjechał amerykański generał z Polski?!
 • 2016-04-13 15:50 | kuradomowa1

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  to naprawde nie jest smieszne, oni to zrobia i to w ekspresowym tempie; czy na to jest jakas kontrodpowiedz? z przykroscia stwierdzam ze nie; opozycja chyba wyjechala na wyspy hula gula
 • 2016-04-13 16:40 | Kropkozjad

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Panie M. S. Kazimierzak (2016-04-13, 10:04)!
  Znowuż wypisuje Pan bzdury. Zgodnie z prawem lotniczym, międzynarodowym, rosyjskim i polskim także, lotnisko nie może być zamknięte z powodu mgły i niskiej podstawy chmur, ponieważ te zjawiska występują w przestrzeni powietrznej, a nie na lotnisku.
  Zgodnie z prawem międzynarodowym lotnisko jest to powierzchnia na ziemi lub wodzie (włącznie z budynkami, urządzeniami i innym wyposażeniem) przeznaczona w całości lub w części do dla potrzeb przylotów, odlotów i naziemnego ruchu statków powietrznych.
  Dlatego też lotnisko, a najczęściej niektóre jego elementy (drogi startowe, drogi kołowania, płyty postojowe) zamyka się w razie ich niesprawności lub zablokowania.
  W odniesieniu do lotu samolotu PL101 na całej jego trasie lotu w przestrzeniach powietrznych Polski, Białorusi i Rosji obowiązywały przepisy ruchu lotniczego zgodne w wymaganiami ICAO, z ewentualnymi krajowymi odstępstwami ogłoszonymi w krajowych AIP - Aeronautical Information Publication (nazwa polska: Zbiór Informacji Lotniczych), wydawanych pod nadzorem państwowym, przez zarządzającego ruchem lotniczym. W rosyjskim AIP nie zamieszczono odstępstwa od międzynarodowej definicji lotniska.
  Jedyna "zmowa milczenia" obu komisji: rosyjskiej MAK i polskiej PKBWLLP, pod przewodnictwem min. Millera, dotyczyła przemilczenia faktu, że Rosjanie odradzali Polakom korzystanie z lotniska Smoleńsk Północny, ale wygodnictwo naszych dygnitarzy przeważyło nad rozsądkiem.
  PS. Wiele prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej publikuje w swym komentarzu jakowalski (2016-04-12,10:12).
 • 2016-04-13 18:51 | przedostatni

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  Lot Wraka

  Natychmiast po niewykryciu zamachu podkomisja min.Wiecznej Wojny przejęła nowe zadanie. Wszystkim tym, przeróżnym inżynierom Dr Kaczyński zlecił w ramach ostatniej szansy przywrócenie lotności tupolewa zaraz po oddaniu go przez Rosjan. Nie patrząc podkomisji w oczy prezes warknął; wrak ma latać i wyszedł.
  Udało się jak wszystko inne i jak zawsze na czas. W dziesiątą rocznicę zbiegającą się z ok. siedemdziesiątą drugą miesięcznicą św.Tragedii Smoleńskiej nad głowami świętujących pojawił się dymiący wrak samolotu z uśmiechniętym jak zawsze prof. Bieniendą za sterami. Kiedy świętującym już zdawało się, że cudem posklejane resztki maszyny siądą na Krakowskim Przedmieściu i to nie zawadzając o kilka sporej wielkości spiżowych pomników przewodniczący komisji, bodaj Beczyński zamachał radośnie do tłumów, posłał całusy prezesowi i pani Marcie i zgodnie z przyjętym od dawna zwyczajem zignorował osowiałego od lat prezydenta, a w tym samym czasie prof. Bienięda eleganckim manewrem, jedna zaledwie ręką, odprowadził wraka na drugi krąg. Owacjom nie było końca i tak wkoło Macieju , aż do momentu , który bezbłędnie kalecząc łacinę opisała prof. Pawłowicz.


  P.S. Pisownia nazwisk uczonych od wraka, których zarówno tytuły jak i sława znacznie przekraczają wiedzę nie jest tak powszechnie znana jak się niektórym w Polsce wydaje.
 • 2016-04-13 22:46 | Aspiryna

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  No, to się staraj, staraj, wygrywaj, demokracja. A ja ci nie zabronię i ja nie będę protestować, gdy wygrasz i nazwiesz sobie ulice, ronda, place, jak zechcesz, np. Kima, Mao, Kiszczaka, Tuska, Mazowieckiego Wprowadzającego Chyłkiem Religię do Szkół, Savonaroli...

  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Mao, Kiszczak, czy Kim to nie moja parafia, szanowny propagandzisto "takei-butei"!
  Poza tym, ja w przeciwienstwie do zacietrzewionych PiS-owcow nie mam zadnych
  ambicji lub/i checi do masowego przerabiania nazw ulic, placow, czy szkol.
  Nie mam tez zadnych ambicji do tworzenia nowej "religii"!
 • 2016-04-13 22:49 | Aspiryna

  Re:Przypływ smoleńskiej prawdy. Na ulicach, placach, rondach...

  "Z FR obowiązywała umowa wojskowa,która w takich warunkach atmosferycznych i przy takim wyposażeniu lotniska obligowała do jego zamknięcia."

  Jak umowa? Czy znow pan cos zmysla? A jezeli nie, to prosze podac dokladne dane dotyczace takowej umowy.