Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Aborcja: między etyką a polityką

(5)
Rozmowa z filozofem i bioetykiem prof. Janem Hartmanem.
 • 2016-04-12 18:30 | Jan Bobiński

  Aborcja:między etyką a polityką

  Cakowity zakaz byłby zbyt trudny do utrzymania,spowodowałby nowej kategori przestępstw.Już dzisiaj mamy pełne więzienia.Nawołuję aby tam gdzie tyko można zamienić karę pozbawaienia wolności na inne formy karn np.kary pieniężne.Jak kobieta poronii to zaraz będzie nakaz prokuratora i kobieta zostanie przykłóta do łóżka.Kiedyś pisałem,że Ci którzy uchwalą surowszą ustawę niż ta obecna powinni do końca życia płacić 1/3 swojego dochodu na dzieci upośledzone,księża 1/2 swoich dochodów a katolicy 1% więcej od obowiązującej ich podatku.Przy tej okazji należy podjąć dyskusę nad płaceniem podatku Kościelnego,tak aby Kościół sa się utrzymywał z tychn składek a nie oglądał się na Państwo.
 • 2016-04-12 20:52 | PaulinaE

  Re:Aborcja: między etyką a polityką

  Mardzo madry tekst, szkoda, ze tylko dla abonentow. Wkleilabym Dziewuchom do poczytania i dania madrych argumentow do reki.
  Pozdrawiam
 • 2016-04-13 18:39 | Mintaka

  Re:Aborcja: między etyką a polityką

  Jak na pana Hartmana, bardzo konserwatywny tekst. Dziwie sie
 • 2016-04-15 05:15 | dr_pitcher

  Re:Aborcja: między etyką a polityką

  Jesli takie, konserwatywne, poglady padaja profesora uwazanego przez wielu jako liberala, to zle wroze liberalom
 • 2016-04-15 11:32 | piotrfer

  Re:Aborcja: między etyką a polityką

  Też zdziwił mnie konserwatywny wydźwięk wywiadu. Rozumiem argumenty profesora, lecz ich nie przyjmuję i się z nimi nie zgadzam. Rozsądnym kompromisem jest dostęp aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży. Jeżeli takie poglądy ma człowiek należący do intelektualnej elity środowisk lewicowych, to gdzie znaleźliśmy się po 26 latach zawierania "kompromisów" i przesuwania centrum na prawo?