Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

(21)
Zapowiedź ministra trzeba rozumieć jako apel o podwyższenie wydatków na armię powyżej 2 proc. PKB. Ale trudno podejrzewać, żeby pieniądze nagle się znalazły.
 • 2016-04-20 18:21 | Slawomirski

  Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Popieram ministra Macierewicza.

  Slawomirski
 • 2016-04-20 21:58 | jakowalski

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Pieniądze zabierze się szkołom i szpitalom.
 • 2016-04-20 22:15 | azur

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Jak nie wystarczy pieniędzy, to Macierewicz dodrukuje.
 • 2016-04-20 22:39 | Aspiryna

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Kolejne bajeczki pana wice-prezesa PiS-u? On, faktycznie, nadaje sie tylko do niszczenia i rozwalania!
 • 2016-04-21 05:20 | mfw59

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Złociutki, rezerwy tkwią w Ochotniczych Strażach Pożarnych (trzeba się porozumieć z PSL, a zwłaszcza z Generałem Pawlakiem), problem tylko w bezczynności, albowiem wielu z tych strazaków wywołuje na wsiach pożary, aby móc się w końcu wykazać i je zgasić, choć nie zawsze (to drugie) się udaje. Więc trzeba by rozbudować WSW (tj. Żandarmerię), żeby pilnowała, czy nowym siłom (OTK) nie przychodzi na myśl podszywanie się pod hybrydowe oddziały naszych wschodnich braci i w ten sposób nie chędożą i zniewalają naszych patriotycznie nastawionych dziewic (nie tylko z ONR, ale także z Białegostoku) ?!
 • 2016-04-21 08:24 | rationalist-from-bloodlands

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Jest takie pwoiedzenie ze w Polsce zawsze stacjonuje silna armia. Jak nie polska to obca.

  Polityka w swoich komentarzach powtarza od lat ten sam blad kardynalny: to ze czegos chce PIS nie oznacza ze to jest zle. Program 500+, sensowna rozbudowa armii czy koniec gimnazjalnego obledu moge miec sens. Tyle tylko ze diabel spi w szczegolach - gdyby opozycja sensownie o tym porozmawiala to moze udaloby sie np zawrzec polityczny sojusz dla demografii nad podzialami albo takowy sojusz dla oswiaty czy armii. Ale jak traktuje przeciwnika jak scierke do buta to on to zrobi gdy bedzie mogl i trudno sie dziwic - taka jest ludzka natura. Od 10 lat o PISie mowi sie ze to idioci i prostaki wiec szanse na dialog sa nikle. Zeby zmarginalizowac Antoniego czy Pawlowicz nalezy sie postarac a nie tluc wierszowek na wklejaniu "PIS jest zly" w Wordzie.
 • 2016-04-21 08:44 | Slawczan

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Tacy rozmiłowani w historii ale widać czytają bez zrozumienia. Jedną z przyczyn zacofania armii II RP oprócz słabości własnego przemysłu, wręcz rachityczności, była jej liczebność. Pomimo, że II RP przeznaczała ogromne środki na armię, armia ta je przejadała. Z tego co pamiętam II RP miała trzecią lub czwartą co do liczebności w Europie armię na stopie pokojowej. Być może wynikało to ze słabości sieci komunikacyjnej i związanego z tym stresu co do skuteczności mobilizacji. Być może...Tak czy owak na zakupy nowoczesnego uzbrojenia czy to w kraju czy z importu wiele nie pozostawało.
  Być może Macierewicz chce po przez powiększenie armii zwyczajnie stworzyć stanowiska dla SWOICH INDIAN. Analogicznie jak z CBA, gdzie zatrudnili ,,swoich" policjantów. Przypominam dokument jednego z ludzi PiSu w MON gdzie oprócz ,,chrześcijańskiego profilu" armii, ujeto jej zastosowanie do tłumienia wystąpień antyrządowych. To zapewne na wypadek gdyby kibole zawiedli w rozganianiu KODu.
 • 2016-04-21 14:10 | Slawczan

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  @2016-04-21 08:24 | rationalist-from-bloodlands
  Częściowo masz racje - powstaje pytanie - jaki ma sens ta rozbudowa? Możemy mieć i 300tyś żołnierzy ale powstaje pytanie ilu z nich realnie będzie się nadawało do użycia na współczesnym polu walki a ilu do zjadania racji i wcześniejszych emerytur?
  Pomimo 100tyś żołnierzy gdy chodziło o wysłanie sił na misje ,,pokojowe", które de facto były bojowymi okazało się, że jednostki trzeba improwizować, dokompletowywać. Chyba poza GROMem żadnej większej jednostki nie dało się po prostu wysłać z koszar na pole walki.
  Wydaje mi się, że myślenie PiSu tak anachroniczne, że jest zgoła z 1914r - wielkie bataliony i wielkie armaty. Może zamiast 50tyś żołnierzy stworzyć 500 osobowy oddział hakerów? Bo tych dodatkowych 50 tyś ,,kozaków" Macierewicza może zostać złapane w koszarach na wypadek ,,W" i uśmierconych weśnie bo wrodzy hakerzy zhakują polski system ostrzegania.
  Zdecydowanie bardziej potrzebujemy nowoczesnych systemów wczesnego ostrzegania i rozpoznania pola walki, obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Niestety pieniądze na to w wypadku powiększenia armii zostaną ,,zjedzone" a poza tym rekonstruktorzy i harcerze oraz OSP mogli by mieć problem z obsługą takiego sprzętu.
  Przypominam, że ,,dobra zmiana" kosztuje: 500+, zasponsorować robotę górnikom, teraz dodatkowych 50tyś żołnierzy. Samo uszczelnienie systemu podatkowego (co mnie jako intencja cieszy ale w czego skuteczność wątpię) nie wystarczy.
  Mam też problem z tym pomysłem taki, że zwyczajnie PiSowi nie ufam. Zwykle jego zmiany jakoś tak były robione by były potem siedliskiem raka - czy to CBA czy to IPN a przyznasz chyba, że nie ma nic gorszego a czego do tej pory skrzętnie unikano - jak tworzenie ,,swojego" wojska?
 • 2016-04-21 14:15 | trip

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Analiza kosztow tej"operacji" jest niepotrzebna-wystarczy rozeslac zalaczone zdjecie ministra po wrogich armiach,a wszyscy rzuca sie do ucieczki w panice.
 • 2016-04-21 17:21 | Aspiryna

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  "Ale jak traktuje przeciwnika jak scierke do buta (...)"

  Czy to tak jak wszystkich prawdziwych i urojonych
  przeciwnikow traktuje Nad-Prezes Kaczynski?
  A prezes to partia. W koncu PiS to partia od
  poczatku do konca wodzowska!
 • 2016-04-21 18:32 | Negortin

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  @rationalis-from-bloodlands:

  "Od 10 lat o PISie mowi sie ze to idioci i prostaki..."

  A nie są?? Przez ostatnie 10 lat dali niezliczone dowody potwierdzające
  tę hipotezę. Słoma z butów i dym z uszu wychodzi cały czas.
  Niedługo wasz prezydentuś będzie jeździł do Ougadougou, bo w Mińsku
  nie będą z nim chcieli rozmawiać.
 • 2016-04-21 21:11 | jakowalski

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Slawczan
  I. Generalnie, to po co nam armia? Mielimy ją w roku 1939 i co nam ona dała? Praktycznie nic, jako że od początku nie mielimy szans w konflikcie z Niemcami i Rosją. Sojusze z zachodnimi „sojusznikami” okazały się wtedy, po raz kolejny, fiaskiem. Wniosek? Nie marnować pieniędzy na wojsko, a przeznaczyć je na opiekę zdrowotną, opiekę społeczną i edukację oraz na infrastrukturę.
  II. Słabość polskiej przedwojennej armii wynikała z wielu powodów, a najważniejsze z nich to:
  1. Niedostateczne uzbrojenie, w większości przestarzałe, co wynikało głównie ze słabości polskiej gospodarki.
  2. Niewłaściwy dobór kadr oficerskich – oparty, jak znów dziś, na kryteriach ideologiczno-religijnych, a nie merytorycznych, co spowodowało, że polska armia była nieumiejętnie dowodzona w czasie kampanii wrześniowej.
  3. Przestarzała doktryna wojenna, oparta na doświadczeniach piłsudczyków, czyli postanowienie na przestarzałą już wtedy kawalerię, a niedocenienie roli wojsk pancernych, artylerii i lotnictwa.
  4. Marna jakość rekruta, a szczególnie niski poziom wykształcenia i marna kondycja fizyczna, co wynikało z powszechnej wtedy w Polsce biedy a nawet i nędzy.
  Niestety, ale podobną sytuacje mamy znów dziś.
  Pozdrawiam
 • 2016-04-22 14:40 | woytek

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię.

  Początek powrotu do normalności to armia z poboru. Armia "najemników" utrzymywana z pieniędzy podatnika a broniąca interesów globalnych elit finansowych to podstawowy grzech demokracji. Miliony młodych ludzi bezrobotnych, deprawowanych przez młodociane gangi pozostają bez nawyków podstawowej dyscypliny jaką była armia z poboru.
  Elity finansowe i globalni okupanci jednak nie chcą armii z poboru , im jest potrzebna armia do interwencji zagranicznych. Powiększanie armii płatnej przez podatnika jest realizowaniem zamówienia globalistów na "legię cudzoziemską" przeznaczoną do obrony interesów ponadnarodowych instytucji finansowych i globalnych awanturników.
 • 2016-04-22 16:17 | jakowalski

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Woytek
  Armia z poboru oznacza dziś, że na ulice miast Polski i Europy wyjdą tysiące, jak nie miliony młodych bezrobotnych, przeszkolonych w sztuce walki i zabijania. Jeśli tylko dostana oni broń do reki, to będą wiedzieć, jaki z niej zrobić użytek. Stąd też na tzw. Zachodzie odchodzi się od idei armii obywatelskiej, czyli z poboru, na rzecz tępych, płatnych zawodowych najemników.
 • 2016-04-22 18:37 | Aspiryna

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  "Początek powrotu do normalności to armia z poboru"

  Fantastyczna wrecz teoria! Od dawna, nikt na swiecie nie posluguje sie pilotami "z poboru", operatorami dronow "z poboru", fachowcami od tzw. wojny elektronicznej "z poboru". Zawodowcy robia to duzo lepiej i sluza znacznie dluzej.
  A piechoty (nawet tej "zmotoryzowanej") nie potrzeba tak wiele...
 • 2016-04-22 18:40 | Aspiryna

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  "Armia z poboru oznacza dziś, że na ulice miast Polski i Europy wyjdą tysiące, jak nie miliony młodych bezrobotnych, przeszkolonych w sztuce walki i zabijania. Jeśli tylko dostana oni broń do reki, to będą wiedzieć, jaki z niej zrobić użytek."

  W takim kraju jak USA to nie byl glowny powod do likwidacji "armii z poboru", bo i tak wiekszosc ludzi umie poslugiwac sie bronia i takowa posiada w domu!
 • 2016-04-22 21:16 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Wzorem Rokity wcielić zakonnych w kamasze na podobieństwo krzyżaków z okazji 1050 lecia. Ponowić wojnę krzyżową z opcją przeciwko wyznawcom cyrylicy bo łacina to pierwszy sort.Tak sobie myślę dlaczego według PiS prawosławni przestali być dziećmi Boga i na jego podobieństwo wszak to nie jest drugi sort jak sugeruje Kaczyński.Ryzykując inwigilację nie wyprę się ruskich pierogów w imię solidarności z prawosławnymi Słowianami i innymi na Wschodzie,których ludobójstwo krzyżackie miało oblicza germańskiego katolicyzmu Gott mit uns ! W ramach Drang nach Osten ! Dlaczego w Polsce PiS nie lubi Cyryla i Metodego przecież nie znali Putina. Tak sobie myślę końcowo.
 • 2016-04-23 10:45 | josif2

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  ale kombinujecie...
  Armaty zamiast masla...
 • 2016-04-23 12:03 | jakowalski

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  A o to na co przed wojną szły pieniądze przeznaczone w budżecie na obronność:
  http://www.domosfera.pl/wnetrza/7,94387,19942372,modernistyczna-willa-projektu-bohdana-lacherta-w-podkowie-lesnej.html#MTstream
 • 2016-04-23 12:10 | jakowalski

  Re:Antoni Macierewicz chce powiększyć armię. Ciekawe, jak za to zapłaci

  Aspiryna
  1. W USA są w rezerwie całe dywizjony samolotów myśliwskich i bombowych obsługiwane przez pilotów-rezerwistów, w cywilu na ogół zawodowych pilotów zatrudnionych przez różne linie lotnicze.
  2. Tyle, że co innego jest mieć broń, a co innego umieć się nią posługiwać. W USA chłodziło zaś głównie o to, że żołnierze z poboru są mniej skłoni wykonywać rozkazy niezgodne z zasadami prowadzenia wojny, na przykład atakować cele cywilne.
 • 2016-04-24 11:12 | jakowalski

  Panie Ministrze Macierewicz

  Nowa wersja mobilnego systemu rakietowego Rosji zwiększy zasięg jego rażenia o 200 km. Oznacza to, że S-500 na Białorusi i w obwodzie kaliningradzkim będą mogły kontrolować niebo nad całym obszarem Polski. System S-500 będzie mógł zestrzeliwać wrogie samoloty i śmigłowce, ale także rakiety w zasięgu 600 km. Jakiekolwiek operacje lotnicze na wschodniej flance NATO będą w przypadku konfliktu praktycznie niemożliwe. Jak podkreśla rmf24.pl, w tej chwili Polska i kraje bałtyckie nie mają żadnej broni mogącej zneutralizować rosyjskie rakiety ziemia-powietrze. W skrócie:
  1.Rosyjski system S-500 będzie miał zasięg 600 km.
  2. Będzie on w stanie zestrzeliwać samoloty, śmigłowce i rakiety przeciwnika.
  3. System ten zneutralizuje amerykańską tarczę antyrakietową, a więc nie ma sensu jest sprowadzanie do Polski.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19968989,rosyjski-system-rakietowy-bedzie-kontrolowal-cale-niebo-nad.html#MTstream