Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane

(12)
Czyżby pojawiły się w Polsce zalążki instytucjonalnego już oporu przeciwko autorytarnej władzy?
 • 2016-04-26 16:10 | azur

  PiS zabrnął za daleko

  PiS, czyli Kaczyński, zabrnął za daleko. Teraz pytanie: czy Kaczyńskiemu opłaca się wypchnąć Polskę z UE i czy Polacy na to pozwolą?
 • 2016-04-26 16:33 | lukald

  Re:Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane

  Miło się czyta takie informacje. Być może za kilkadziesiąt lat będą to pokrzepiające fakty, pokazujące w oczach przyszłych pokoleń, że nie cała Polska chciała zrezygnować z Demokracji.
  Niestety w czasie obecnym niewiele to zmieni.
  Po reformie sądownictwa, która zbliża się bardzo szybko sędziowie będę mieli dwa wybory:
  a) będziecie "naszymi" sędziami
  b) będziecie wrogami Ludu i wrogami Państwa
  Podobnie jak to obserwujemy obecnie w prokuraturze, pewnie i wśród sędziów znajdą się odważni, którzy nie uklękną przez autorytarną władzą, inna część środowiska przejdzie ochoczo do "ludowego" wymiaru sprawiedliwości (patrz wypowiedzi wybranych przez PiS sędziów do TK), a reszta z czasem przywyknie do nowych standardów i oczekiwań, mając nadzieję, że tylko z rzadka będą zmuszeni postępować niegodnie (patrz postawa większości sędziów z czasów PRL).
 • 2016-04-26 17:03 | publicyst

  Re:Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane


  Polska się budzi.
  Cieszy!
 • 2016-04-26 17:09 | Slawomirski

  Re:Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane

  Sady musza byc politycznie neutralne w przeciwnym wypadku traca racje bytu.

  Slawomirski
 • 2016-04-26 17:54 | artur702

  Re:Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane

  Brawo sędziowie Sądu Najwyższego! Sprawiliście nam wielką satysfakcję, a dzisiejszy dzień jest pierwszym tak miłym dniem w czasach sprawowania rządu przez pisowskich barbarzyńców i przestępców. Dziękujemy Wam za prawość, bezkompromisowość i obywatelską, patriotyczną postawę. Brawo, brawo, brawo.
 • 2016-04-26 18:22 | mr.off

  Re:Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane

  Jeszcze Polska nie zginela, jesli cale srodowisko prawnicze - poczynajac od Trybunalu Konstytucyjnego i Sadu Najwyzszego, poprzez organizacje stowarzyszajace prawnikow, a konczac na wydzialach prawa uniwersytetow - broni Konstytucji RP przed barbarzyncami z IV RP Kaczynskiego.

  Majac za soba 'wolne miasta' jak Lodz, Warszawa, Poznan …

  Dziekuje!
 • 2016-04-26 20:18 | sprzeciw21

  Re:Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane

  29.04 godz. 10.20 sala 457, Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieście ul. Marszałkowska 82 wejście od Żurawiej odbędzie się rozprawa ws. zażalenia Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE na postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie (VI Ds 935/15) o odmowie śledztwa ws. przestępstwa popełnionego przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego poprzez wydanie wyroków w dniach 3 i 9 grudnia 2015 w składzie niezgodnym z prawem (sygn. akt II Kp 543/16).

  Zatem poznamy epilog tej sprawy, przypomnijmy 11 grudnia 2015 Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z wydaniem wyroków z dn. 3 i 9 grudnia 2015 w 5-osobowych składach a nie pełnych (niezgodnie z ustawą i niezgodnie z zarządzeniem samego prezesa TK). Kolejne zawiadomienia osób fizycznych wpłynęły w dniach następnych. 29 grudnia Prokuratura Okręgowa w Warszawie po rozpoznaniu zawiadomień odmówiła wszczęcia śledztwa. Prokuratura nawet nie zwróciła uwagi, iż zarządzenia prezesa TK z 1 i 7 grudnia ws. 5-osobowych składów nie figurowały pierwotnie w metryce akt spraw w Trybunale, co może budzić podejrzenie wykreowania ich na potrzeby postępowania prokuratorskiego. Stowarzyszenie w terminie wniosło do Prokuratury zażalenie na to postanowienie, która przekazała sprawę do Sądu Okręgowego, a ten z kolei wyznaczył rozprawę na 29 luty 2016 (sygn. akt VIII Kp 103/16), o czym poinformowano Stowarzyszenie 28 stycznia. 1 lutego 2016 Sąd okręgowy wydał jednak postanowienie stwierdzającą swoją niewłaściwość i przekazującą do rozpoznania Sądowi Rejonowemu Warszawa Śródmieście.
 • 2016-04-27 00:25 | Aspiryna

  Re:Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane

  "Sędziowie Sądu Najwyższego to zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek komentując uchwałę SN zapowiedziała, że projekt nowelizujący ustawę o TK zostanie jak najszybciej złożony w Sejmie, tak by zakończyć "szerzącą się anarchię, która tak naprawdę służy podgrzewaniu atmosfery konfliktu wokół TK"."

  Buta, pycha i usta pelne klamstw... oto oblicze PiS-owskich aparatczykow.
  Skad oni czerpia wzorce???
 • 2016-04-27 09:05 | zynek

  Re:Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane

  wedle zasady IM GORZEJ, tym lepiej. Brawo!
  Oby tak dalej a za chwile wrocimy do starego dobrego "Polska Nierzadem stoi" i w koncu zajma sie nami nasi starzy "przyjaciele" i usuna ten zropialy wrzod z mapy.
  Oby tak dalej...
 • 2016-04-27 12:27 | Andrzej Falicz

  Re:Sąd Najwyższy lamie prawo..

  SN wlasnie potwierdzil,ze TK zlamal prawo spotykajac by uwalic ustawe PiS bez obowiazkowego kworum.

  Wedlug SN domniemana konstytucyjnosc obowiazuje do momentu orzeczenia TK.

  Rzeplinski mial wiec prawny obowiazek zwolac TK wedlug obowiazujacego prawa danego jednoznacznie Sejmowi przez konstytucje.
  Prawo uchwala bowiem Sejm a nie sady.

  Również konstytucja narzuca jednoznacznie publikacje w Monitorze Rzadowy jako warunek konieczny obowiazywania orzeczen Trybunalu.

  SN nawoluje do lamania Konstytucji i potwierdza jej lamanie przez Rzeplinskiego
 • 2016-04-27 23:52 | Aspiryna

  Re:Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane

  "Prawo uchwala bowiem Sejm a nie sady."

  ...tyle, ze TK ma prawo zanegowac prawa
  niezgodne z Konstytucja RP.

  P.S. A PiS-owscy aparatczycy jawnie i wyraznie lamia
  prawo nie dopuszczajac do publikacji
  wyrokow TK. Tak, tak panie "ekspercie" (Falicz)!
 • 2016-04-28 17:19 | Aspiryna

  Re:Sąd Najwyższy będzie respektował wyroki TK. Nawet nieopublikowane

  Coz... pan "Falicz" (podobnie jak niejaki Zbyszek Z.) posiada większą wiedzę i kompetencje prawnicze niż jacyś "kolesie" - sędziowie Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, cała ta Komisja Wenecka, jakieś wydziały prawa licznych uczelni, te wszystkie organizacje pozarządowe, Rzecznik Praw Obywatelskich (niepotrzebny nikomu, bo przecież naród sam wie, co dla niego dobre), itd., itp.!

  Cały tekst: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,19990707,sejmik-bedzie-respektowal-uchwaly-tk-wojewoda-grozi.html#ixzz478975GM9