Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stracone pokolenie polskiego biznesu

(5)
Z panamskich papierów wyskoczył nieco już zapomniany Marek Profus. To dobry przykład, jak zmarnowaliśmy pierwsze pokolenie polskiego biznesu.
 • 2016-04-26 23:05 | Gram64

  Podatki

  Pozwolę sobie skomentować jeden fragment skądinąd ciekawego artykułu: "Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że podatki to zło wcielone. Haracz, który zły fiskus zbiera i pożytkuje w niewiadomym celu. Nawet największe tuzy polskiego biznesu powtarzały mit o rzekomo wysokich obciążeniach podatkowych. Nieważne, że nigdy nie miał właściwie nic wspólnego z prawdą. Bo Polska pod względem ogólnej relacji podatków do PKB i (zwłaszcza) obciążeń dla najbogatszych (krańcowa stawka PIT, podatki majątkowe) jest na tle reszty Europy raczej podatkowym rajem niż piekłem (pisaliśmy o tym w POLITYCE 23/15)"
  Jestem na tyle rozsądnym i wykształconym człowiekiem rocznik 1964, że wiem, że podatki były, są i będą, bo wiele jest dziedzin życia których sprywatyzowac się nie da lub nie powinno. Nie jestem przeciwny podatkom jako takim ale zawsze będę przeciwny MARNOTRAWIENIU naszych wspólnych, ciężko wypracowanych dóbr, przez polityków patrzących przez pryzmat końca własnego nosa i długości kadencji albo niekompetentnych urzędasów (bo nie Urzędników) wyrzucających w błoto nie ich przecież pieniądze. Przestańcie marnować podatki to będą chętniej płacone (albo raczej - mniej chętnie unikane). Ot i cała prawda.
  PS: dotyczy to również tzw Obywateli, którzy nie mają prawa wykorzystywać luk w Prawie (niestety kiepskim bo pisanym "na kolanie") czyli oszukiwać innych wspołobywateli jeśli wiedzą że dana regulacja ich nie dotyczy (przykłady wyłudzeń z 500+ przez samotnych rodziców z jednym dzieckiem). Póki będziemy się okradać i oszukiwać nawzajem póty nie będzie lepiej.
 • 2016-04-27 19:50 | Aspiryna

  Re:Stracone pokolenie polskiego biznesu

  "...dotyczy to również tzw Obywateli, którzy nie mają prawa wykorzystywać luk w Prawie"

  A niby dlaczego "nie maja prawa" wykorzystywac luk prawnych? W imie "wyzszych idealow"??

  P.S. To nie od przecietnego obywatela zalezy stan prawodawstwa w Polsce.
  Moze nalezy zastanowic sie nad tym co robic, by nie tworzyc prawa
  "na kolanie" i nie zatwierdzac o polnocy, bez zadnych uprzednich
  konsultacji!
 • 2016-04-27 20:03 | jakowalski

  Re:Stracone pokolenie polskiego biznesu?

  Nie oszukujmy się – własną ciężką uczciwą pracą można się „dorobić” tylko choroby zawodowej a nie majątku.
 • 2017-01-19 15:10 | QawierM

  Re:Stracone pokolenie polskiego biznesu

  niestety w naszym kraju "dobre plecy" są jedyną przesłanką osiągnięcia sukcesu
 • 2017-01-21 10:54 | jakowalski

  Re:Stracone pokolenie polskiego biznesu

  QawierM
  Otóż to.