Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ukraińcy znów mają czarne podniebienia

(7)
W Polsce rośnie liczba przestępstw na tle narodowym, rasowym czy wyznaniowym. Niestety trudno tego nie powiązać z panującą u nas atmosferą polityczną. Ofiarami padają m.in. Ukraińcy.
 • 2016-05-14 16:41 | jakowalski

  Re:Ukraińcy znów mają czarne podniebienia

  Pan Andrzej Brzeziecki
  Przecież tzw. uchodźcy z Syrii, którzy przybyli do Europy, są też tylko emigrantami ekonomicznymi, jako że już w sąsiedniej Turcji otrzymali oni de facto azyl polityczny, a w Europie szukają oni tylko azylu ekonomicznego! Poza tym, to dlaczego Polacy mieli by czuć sympatię dla Ukraińców? Za rzeź Polaków na Wołyniu? Za pomniki stawiane terroryście Banderze na Ukrainie, tak że i w polskim przecież Lwowie? Za chęć oderwania od Polski Przemyśla i Ziemi Chełmskiej? Poza tym, to Ukraińscy odbierają pracę Polakom i obniżają poziom płac realnych w Polsce, jako że podejmują oni pracę za niższą zapłatę niż ta, na którą zgodził by się Polak. Co zaś do polskich wyższych uczelni – jest ich zwyczajnie za dużo przez co spadła ich jakość, a więc należy wykorzystać spadek liczby studentów na zamknięcie najgorszych z tych uczelni i na poprawę jakości nauczania w pozostałych. Ściąganie do nich Ukraińców tylko przedłuża agonię polskiego szkolnictwa wyższego i uniemożliwia dokonanie jego naprawy.
  Co zaś do Balcerowicza w rządzie Ukrainy - czyżby był on naszym rewanżem za rzeż Polaków na Wołyniu?
  LK
 • 2016-05-14 16:49 | krebs06

  Re:Ukraińcy znów mają czarne podniebienia

  Zdziwiłbym się gdyby ilość takich przestępstw nie rosła. Jest powszechne - urzędowe i medialne przyzwolenie na rasizm i ksenofobię. Po werbalnych atakach dochodzi do aktów przemocy. A nowy pełnomocnik rządu do spraw do spraw równości twierdzi, że odmowa obsługi osoby ciemnoskórej czy Żyda to normalne prawo wolności gospodarczej
 • 2016-05-14 22:34 | takei-butei

  Re:Ukraińcy znów mają czarne podniebienia

  To miła niespodzianka, że "Polityka" tak ostro i z goryczą i swoim publicyście Wojewódzkim, który pozwolił sobie na publiczne i niewybredne żartowanie z Ukrainek...
 • 2016-05-15 10:50 | *1705*

  Re:Ukraińcy znów mają czarne podniebienia

  «Wydawało się, że rewolucja godności i walka Ukraińców z rosyjską agresją przysporzą im sympatii nad Wisłą»
  Mam nagrane z polskiej tv tej rewolucje godnosci— zelazne prety, kostki z bruku, podpalanie policjantow , koktajle molotowa i strzelanie z broni palnej. Godnosc do potegi co najmniej trzeciej.
  Na demokratycznym zachodzie otworzono by do tych godnosciowych demonstrantow w minucie ogien z ostrej broni i nazwano by ich terorystami. W zaklamaniu przeskoczyliscie juz dawno propagande PRL-u.
 • 2016-05-15 12:02 | cccamel

  Re:Ukraińcy znów mają czarne podniebienia

  @takei-but... O ile pamiętam, to Wojewódzki żartował sobie z polskich "elit" zatrudniających Ukrainki, tyle tylko że zrobił to w sposób przewrotny, utrudniający pojęcie tego żartu dla prostych umysłów.

  @krebs - nie wiem o jakim przyzwoleniu piszesz, ale brak przyzwolenia na rasizm i ksenofobię niczego nie zmieni, póki ludziom będzie się kłamać na te tematy wbrew faktom i zdrowemu rozsądkowi. Polakom żyje się niełatwo i namawianie ich do przyjęcia na utrzymanie i osiedlanie w Polsce muzułmanów i Murzynów, zwłaszcza w świetle doniesień o ich zachowaniu w zachodniej Europie, musi polegać na czym innym niż zawstydzanie, wyzywanie od ksenofobów, ośmieszanie... Jak chcesz coś z kimś załatwić, to skuteczniej po dobroci. Wpieranie Polakom, że są złymi ludźmi nie jest dobrą taktyką.
 • 2016-05-16 10:37 | PAK4

  Re:Ukraińcy znów mają czarne podniebienia

  @ccamel & takei-butei:
  Po pierwsze, to nie Wojewódzki, a Figurski (razem prowadzili program).
  Po drugie, jak ccamel zauważył już, nie z Ukrainek, a z zatrudniających je Polaków.

  @ccamel:
  Co do niełatwego losu Polaków, doniesień medialnych i ksenofobii... Dla mnie to ma wspólne źródło -- małej empatii i ogólnej niechęci Polaków do siebie i do innych. Przecież materialnie Polska nie stoi tak źle, bardziej dokucza nieuprzejmość i nieumiejętność współpracy -- w urzędach, zakładach pracy, na ulicy. Doniesienia medialne? Ależ to samo -- ilekroć mogłem porównać co się dzieje, a co podają polskie media, to zawsze dostawaliśmy ksenofobiczny ekstrakt, czasem wręcz sztucznie dla mediów wymyślony.
 • 2016-05-16 21:07 | manjaa

  władze Ukrainy nie poprosiły o pomoc przedstawicieli „dobrej zmiany”

  A jakiego wysokiej klasy specjalistę z PiS mogliby niby poprosić?