Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Dobra zmiana” w Watykanie. Komu podpadł były już ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej?

(9)
Być może ambasador Nowina-Konopka, w przeszłości oficjel prezydenta Wałęsy, a później polityk UD i współpracownik Mazowieckiego, już dawno figurował na czarnej liście.
 • 2016-05-20 09:27 | krebs06

  dobra zmiana w Watykanie

  Akurat w Watykanie nie ma znaczenia kto jest ambasadorem RP. Wszystkie rządy prześcigały się w serwilizmie wobec kościoła, na interes państwa nikt nie zważał i dalej nie zważa. To posada toczysta synekura bez praktycznego znaczenia
 • 2016-05-20 12:27 | neospasmin

  nieporozumenie

  Ambasador reprezentuje rzad danego kraju.
  Odpowiedz na pytanie czy p.Nowina-Konopka byl najwlasciwsza osoba do reprezentowania rzadu p.Szydlo wydaje mi sie zasadnicza dla rozwazan czy powinien zostac odwolany czy nie. Oczywiscie on taka osoba nie jest.
  Co wiecej; w mej opinii on sam powinien sie podac do dymisji zaraz po powstaniu rzadu p.Szydlo. Tego wymaga, wg mnie przyzwoitosc.
  Nie zrobil tego tak jak nie zrobil tego chocby ambasador RP w Waszyngtonie.

  I znow sytuacja ze swej istoty chora; rzad na zewnatrz reprezentuja jego przeciwnicy.

  Teraz co do nowego kandydata na te posade; jest oczywistym ze p.Kaczynski nie ma ludzi na wszystkie konieczne do obsadzenia stanowiska. Tak dzieje sie podczas kazdej rewolucji: wtedy to kucharka moze zostac premierem czy chocby kardynalem. :)

  Inaczej nizli autor, zyczylbym nowemu ambasadorowi powodzenia. Niezaleznie jakiego formatu jest osoba. Nie dlatego ze mam dobre serce, czy zyczliwosc dla ludzi, ale dlatego ze ten pan bedzie "gral w reprezentacji Polski".


  Kto tego nie rozumie, kto nie rozumie prawidlowosci rewolucji dokonywanej w imieniu tych dla ktorych III RP nie byla rajem, ten nic ze wspolczesnej Polski nie rozumie.

  marcin lazarowicz

 • 2016-05-20 13:40 | makaron530

  Re:„Dobra zmiana” w Watykanie.- Tania propaganda.

  Panie redaktorze, albo czytelników ma Pan za głupców, albo sam Pan jest niespełna rozumu. Posada ambasadora a Watykanie, to był i jeszcze długo będzie "nagrodą", tam nie potrzeba dyplomaty, ani nawet byle jakiego polityka, to wczasy całą kadencje z wyjątkiem kilku dni w roku, wczasy za które się nie płaci, przeciwnie, wczasowicz ma pensję. Gdyby to było napisane w kontekście likwidacji tej "ambasady", pełna zgoda, ale to, że kiedyś ten, później tamten, to czysta propaganda taniego propagandysty.
 • 2016-05-20 16:47 | krebs06

  Re:„Dobra zmiana” w Watykanie. Komu podpadł były już ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej?

  neospasmin
  ambasador reprezentuje państwo, a nie rząd. Dlatego powołuje go głowa państwa, u nas prezydent. Również listy uwierzytelniające odbiera głowa państwa.
  Warto wiedzieć o czym się pisze
 • 2016-05-20 18:39 | Laclos

  Re:„Dobra zmiana” w Watykanie. Komu podpadł były już ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej?

  @neospasmin

  Obawiam się, ze przeczy Pan sam sobie. Raz przyznaje Pan, ze gra "w polskiej druzynie" wymaga odpowiedzialności, raz oczekuje Pan od ambasadora Schnepfa "zabrania zabawek z piaskownicy" i powrotu do domu tylko dlatego, ze banda nieodpowiedzialnych ludzi przejęła droga zamachu stanu władze w Polsce. Otóż w takiej sytuacji tym bardziej polska dyplomacja ma obowiazek bronić tego, co jeszcze zostało. Oczywiście placówka w Watykanie jest całkowicie drugorzedna i pan Kotański z pewnoscią nie zaszkodzi tam polskim interesom.
 • 2016-05-20 21:21 | Mauro Rossi

  Dobra zmiana w Watykanie

  Nie wiem, czy nie wymaga Pan niemożliwego? Z jakiego powodu polityk nieistniejącej od dawana Partii Demokratycznej miałby pełnić teraz funkcje państwowe? Demokracja to przecież system przedstawicielski. Jeśli pan Nowina-Konopka jest teraz z czymś związany to z establishmentem, czyli "partią bez nazwy", która sądzi, że władza w Polsce jej się należy niezależnie od werdyktu wyborców. Wątpię też, aby Watykan był bardzo zachwycony panem Nowiną-Konopką, choć on sam po ludzku jest człowiekiem sympatycznym i inteligentnym.
 • 2016-05-21 18:21 | &

  Re:„Dobra zmiana” w Watykanie. Komu podpadł były już ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej?

  Czas na zmiane. Za duzo korupcji bylo w grupie polskiej. Papiez polski potajmnie zalozyl bank finansujacy opozycje w Polsce i w innych krajach. Przylapano tez naszego ksiedza jak jechal do Szwajcarji z walizka pieniedzy. Franciszek robi czystke i bardzo dobrze. Juz dawno powinno sie opodatkowac tych biznesmenow koscielnych. Placimy na nich podatki. Z jakiej racji ?
 • 2016-05-23 06:00 | neospasmin

  wiedziec o czym sie pisze

  p.Krebs:

  Nie doganiam: wg pana ambasador nie ma obowiazku reprezentowania swego rzadu wobec rzadu kraju ktory go przyjmuje?
  Kto jest jego pracodawca?
  Kto wydaje mu polecenia i wobec kogo jest on odpowiedzialny?
  Kto mu placi?

  Jesli juz to pan ustali to prosze sobie samemu odpowiedziec na pytanie jak czulby sie pan gdyby, w przypadku np.panskiej choroby, reprezentowala pana panska byla zona, nie ta obecna.

  Tak wlasnie jest gdy obecny rzad reprezentowany jest na zewnatrz przez osoby ktore sa tego rzadu przeciwnikami.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl
 • 2016-05-23 06:10 | neospasmin

  p.Laclos

  "Obawiam się, ze przeczy Pan sam sobie. Raz przyznaje Pan, ze gra "w polskiej druzynie" wymaga odpowiedzialności,"


  Moglby pan zacytowac, prosze, gdzie tak twierdze?  "raz oczekuje Pan od ambasadora Schnepfa "zabrania zabawek z piaskownicy" i powrotu do domu tylko dlatego, ze banda nieodpowiedzialnych ludzi przejęła droga zamachu stanu władze w Polsce."


  goraco namawiam do ponownego przeczytania mego komentarza: pisze w nim ze p.Schnepf jest ostatnia osoba do reprezentowania obecnego polskiego rzadu na zewnatrz.
  Nie dlatego ze cos robi zle czy dobrze, ale dlatego ze to nie jego rzad.
  Pisanie o zamachu stanu i bandzie stawia pod znakiem zapytania twierdzenie ze jest pan demokrata.


  "Otóż w takiej sytuacji tym bardziej polska dyplomacja ma obowiazek bronić tego, co jeszcze zostało. Oczywiście placówka w Watykanie jest całkowicie drugorzedna i pan Kotański z pewnoscią nie zaszkodzi tam polskim interesom."

  Polska dyplomacja jest niczym wiecej jak czescia polskiego rzadu. Sytuacja w ktorej prowadzilaby ona wlasna, opozycyjna wobec rzadu, polityke bylaby patologia, nie sadzi pan?

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl