Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ukraina chce upamiętnić ofiary konfliktów ukraińsko-polskich. Polska czekała na tę deklarację

(9)
Przed kolejną rocznicą Wołynia ukraińscy politycy i duchowni apelują o pojednanie i wzywają do upamiętnienia ofiar przeszłości. Aby zło nigdy nie powróciło.
 • 2016-06-03 22:37 | Aspiryna

  czcza UPA do tej pory

  "Kilka tygodni temu szef ukraińskiego parlamentu Andrij Parubij zaapelował o powstrzymanie się od nienawistnych słów i gestów, bo te nie służą porozumieniu. A teraz apel byłych prezydentów i ukraińskich kościołów. „Prosimy o przebaczenie i tak samo przebaczamy zbrodnie i krzywdy wyrządzone nam” – napisali sygnatariusze. To ważne, Polacy również nie są bez winy i trzeba o tym mówić."


  `````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Polacy nie sa bez winy?

  P.S. Ukrainscy politycy dzisiaj (podkreslam - dzisiaj) czcza i wychwalaja UPA oraz
  dywizje SS 'Galizien". Czy tak nie jest?
 • 2016-06-04 00:17 | AnnaDalia

  Re:Ukraina chce upamiętnić ofiary konfliktów ukraińsko-polskich. Polska czekała na tę deklarację

  Bardzo ważny temat. Stosunek Polaków do Ukrainy wynika z:
  1.Bieżących uwarunkowań politycznych, takich jak poszerzanie UE i NATO, oraz w tym polskiej roli.
  2. Polskich ambicji mocarstwowych zwn. Międzymorzem.
  3. Zaszłości historycznych i polskich tradycji związanych z częścią ziem dzisiejszej Ukrainy.
  4. Konieczności dobrosąsiedzkich stosunków w celu rozwoju gospodarczego.

  Dzisiaj tysiące Ukraińców pracuje w Polsce, nieraz w dość trudnych warunkach życiowych. Rząd w Kijowie stara się tego nie widzieć i woli zbliżenie z Niemcami, a szczególnie z USA, jednocześnie buduje tradycje banderowskie jako bazę dla "ukrainizacji". Jest to legitymacja dzisiejszej pomajdanowskiej władzy, wrogiej Rosji i niechętnej Polsce, właśnie ze względu na dwuznaczność banderyzmu. Zwyczajni Ukraińcy nie chcą mieć wroga ani w Polsce, ani w Węgrach, ani w Rosji.
 • 2016-06-04 22:10 | woytek

  Re:Ukraina chce upamiętnić ofiary konfliktów. Polska czekała na tę deklarację

  Szkoda że byli polscy prezydenci przemawiając na marszu KODemokracji w dniu 4 czerwca nie wspomniali o marzeniu Polaków , aby ta demokracja zagościła u naszych sąsiadów z południowo-wschodniej granicy. List do Polaków napisany przez Ukraińców jest dobrym początkiem rozpoczynajacym drogę do stabilizowania Europy wschodniej. Globalizm miesza w tym kotle europejskim i doprowadza do konfliktów , które nigdy nie powinny mieć miejsca w Europie.
  Oby List Ukraińców do Polaków był początkiem nowej drogi. To co się dzieje w krajach na wschód od Polski jest najważniejszym problemem polskiej polityki.
  Rosja i Ukraina, dwie strony sztucznego konfliktu,to najważniejsi partnerzy Polski i ich wewnętrzne problemy nie powinny być powodem do aroganckiej próby brania na siebie roli sędziego w tym sporze dwóch narodów słowiańskich. Próba wmontowania Polski w ten spór jest niebezpieczna.
  Polska powinna dążyć do budowania przyjaźni narodów chrześcijańskich w czasach rzeczywistego żagrożenia bezpieczeństwa światowego konfliktami wewnętrznymi w państwach islamskich.
  Globalizm bawi się zapałkami, które rozdaje infantylnym politykom w krajach pozbawionych przez globalizm suwerenności. Ten list podpisali również politycy którzy byli narzędziem w rękach globalistów. Jednak od czegoś trzeba zacząć i każdy gest prowadzący do przyjaźni sąsiadów ogromnie cieszy skołatane serca obu narodów poddawanych eksperymentom globalnych cyników.
 • 2016-06-05 14:07 | turpin

  Pierwsza akcja UPA była skierowana przeciw Niemcom, ale skończyła się rzezią Polaków -

  - o czym ukraiński przekaz dotąd milczy. Ukraińcy niestety nie mają innych bohaterów. Strzelcy Siczowi to historia zbyt odległa w czasie, a i po prawdzie niczego szczególnego nie zdziałali. Nasi Bracia-Kozacy są młodym narodem i właśnie ząbkują. Ale idzie im to szybko, chyba szybciej, niż Polakom. My dopiero od niedawna mówimy o niektórych 'wyczynach' naszego podziemia, i to nie tylko 'narodowego', ale i AK oraz organizacji po-akowskich. Ciągle mało kto wie, że choć 'body count' na Wołyniu był zdecydowanie przechylony na naszą stronę, późniejsze wzajemne rzezie na Pogórzu Przemyskim - choć ilościowo skromniejsze - skończyły się większą ilością ofiar ukraińskich, niż polskich. I że UPA walczyła z Niemcami w sumie skuteczniej i energiczniej, niż AK.

  I oni i my musimy jeszcze sporo się nauczyć. Ale rzeczy idą w dobrym kierunku. Mamy tego samego wroga.
 • 2016-06-05 16:29 | AnnaDalia

  Re:Ukraina chce upamiętnić ofiary konfliktów ukraińsko-polskich. Polska czekała na tę deklarację

  W Ukrainie są legalne organizacje, a ich przedstawiciele w Wierchownej Radzie i nawet rządzącej koalicji, którzy budują ideologię na historii związanej z Banderą. Oni absolutnie nie podpiszą żadnych pokornych i zgodnych listów do Polakow. Owszem, oni mają też wroga w Rosji. Co do reszty Ukraińców, to oni wroga w Rosji nie widzą. Taka jest prawda i nie ma co dopisywać tego czego nie ma.
 • 2016-06-05 18:06 | Aspiryna

  Re:Ukraina chce upamiętnić ofiary konfliktów ukraińsko-polskich. Polska czekała na tę deklarację

  I że UPA walczyła z Niemcami w sumie skuteczniej i energiczniej, niż AK.

  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Czy moge prosic o jakies zrodlo (zrodla) powyzszej informacji?
 • 2016-06-05 21:33 | woytek

  Re: Polska czekała na tę deklarację

  @ turpin
  "I że UPA walczyła z Niemcami w sumie skuteczniej i energiczniej, niż AK."

  Mogłbyś Polaków poinformować o tej walce UPA z Niemcami.
  Mordy na Wołyniu są bezsensowne , bo politycznie i strategicznie nieuzasadnione, tak jak obecne potyczki z Rosją.
  W tamtym, tragicznym roku było wiadomo, że Niemcy przegrają II wojnę światową , więc na co liczyło UPA ? Co chciało osiągnąć ?
  Budowanie mitu na pomyłkach politycznych to część wspólnej historii.
 • 2016-06-06 20:14 | jakowalski

  Re:Ukraina chce upamiętnić ofiary konfliktów ukraińsko-polskich. Polska czekała na tę deklarację

  Turpin
  Wrogiem Polski jest Ukraina, która ma do nas pretensje terytorialne.
 • 2016-06-21 21:43 | Aspiryna

  Re:Ukraina chce upamiętnić ofiary konfliktów ukraińsko-polskich. Polska czekała na tę deklarację


  Dodaj jeden cytat:

  "Zofia Szwal, która ocalała z rzezi we wsi Orzeszyna, jest bardzo rozczarowana i zdziwiona treścią ukraińskiego listu. W rozmowie z WP podkreśla, że apel Ukraińców można bardzo różnie interpretować.

  - Zwrócili się do Polaków mówiąc, że przebaczają i proszę o przebaczenie. A ja pytam: Za co mam przepraszać? Czy mam przepraszać za to, że przeżyłam, bo mnie uratowano? Polaków mordowano tak, aby nie pozostawić żadnych świadków. Czy mam więc przepraszać za to, że żyję i tym świadkiem jestem? Najpierw trzeba powiedzieć prawdę: to nie był konflikt, to było ludobójstwo na Polakach - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską."