Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

(16)
Nie chodzi o to, by wybrać kobietę, tylko o to, by wybrać dobrego prezydenta.
 • 2016-06-08 13:57 | woytek

  prezydentura pani Clinton to będzie kontynuacja "politycznego LGBT"

  Bez turbulencji , jak to nazwał pan redaktor , świat nie wyjdzie ze spirali obłędu w jaki globalizm wpadł. Pani Clinton jest tylko gwarancją kontynuacji pomyłek, które robiła jako seretarz stanu. Ci sami doradcy i lobbyści pozostaną u jej boku. Miejmy nadzieję , że wygra Trump .
 • 2016-06-08 14:05 | jakowalski

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę?

  I co z tego, skoro ona nie ma kwalifikacji do tego, aby być dobrym prezydentem.
 • 2016-06-08 18:21 | jacek2

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  Noooo pisowski Duda ten to ma kwalifikacje na przeydenta...!!!!!
 • 2016-06-09 04:02 | kruk

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  Kobieta, pani Clinton, ma wreszcie szanse wygrac ale nie dlatego, ze jest kobieta, tylko dlatego, ze moze uratowac swiat przed szalonym egolatra. Trump teraz oczywiscie nieco tonuje wypowiedzi i buduje sobie nieco lepszy wizerunek, bo inaczej nie mialby szansy na wygrana. Jednak styl jego kampanii na nominacje i rzeczy, ktore wyborcom obiecywal, niczego dobrego nie wroza, przyjmujac nawet, ze wielu swoich obietnic nie bedzie mogl dotrzymac chocby ze wzgledu na ograniczenia stawiane prezydentowi USA przez konstytucje. Ciekawe ilu teraz politykow gada o wstawaniu z kolan i przywracaniu swojemu krajowi wielkosci.
 • 2016-06-09 08:07 | azur

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  Hillary ma swoje lata, już za późno na prezydenturę.
 • 2016-06-09 08:24 | mickor

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  Wiadomość to przykra, ponieważ Clinton ma spore szanse by wybory przegrać i oddać prezydenckie zabawki w ręce nieobliczalnego Trumpa. Clinton w wyborach zawsze zaczyna z ogromną przewagą i albo traci ją zbyt wolno by przegrać, albo... przegrywa. Tym razem jej przewaga to parę punktów procentowych. Nie czarujmy się - prezydent Trump to korupcja na sterydach, to globalizm z domieszką imperializmu, to dolar bez gwarancji stabilności, niepewność o arsenał atomowy, jeszcze bardziej krwawa łaźnia na bliskim wschodzie i gwarancja nowych konfliktów.
 • 2016-06-09 16:46 | maciekplacek

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  Sz.P. Szostkiewicz.
  Lady Macbeth (Hillary) nie jest pierwsza kobieta chetna do wymiany firanek w Oval Office, jest pierwsza z nominacji (presumptive) z Democratic Party. Pierwsza byla Victoria Woodhull, ale nie jedyna. Fenomen Bernie Sanders to odruch niecheci do Hillary ale i do "same old, same old" w Waszyngtonie. Bernie jest dokladnie takim samym "Washington insider" jak Hillary z ta roznica, ze nie wywoluje tak skrajnych emocji co Hillary. D.Trump to typowy New Yorker, tj. big loud mouth, ktoremu nikt "BS" nie sprzeda. Czy jest materialem na prezydenta ? Jezeli poczytamy troche historii to sie bardzo szybko okaze, ze w porownaniu np. z LBJ czy Nixonem, D.Trump to pussycat.

  mickor "the Nostradamus" ma swoja laundry list D.Trump’a, cyt:
  "korupcja na sterydach, dolar niestabilny, globalizm, imperialism, niepewnosc o arsenal nuklearny," etc. Brakuje tylko tsunami i plag egipskich. Skad taka precyzja mickorze i tyle emocji ? Czy ty to wszystko wyczytales, ktos w TV powiedzial, czy tak najzwyczajniej jestes wyborca amerykanskim od wielu dekad, pracujesz tu, placisz podatki, wysylasz dzieci do szkol, etc., tj. masz proverbial ear to the ground. Pozwol, ze zwatpie.

  kruk ma inna teorie, cyt.: " ...pani Clinton, ma wreszcie szanse wygrac ale nie dlatego, ze jest kobieta, tylko dlatego, ze moze uratowac swiat przed szalonym egolatra."
  Lady Macbeth to the rescue: Whitewater, Troopergate, Hillarycare, Travelgate scandal, Vince Foster death, itp., itd. Jej tenure jako Sec. of State to zagwarantuje: Benghazi, State Department email, Syria, Libya, "reset" z Rosja, the Clinton Foundation etc.
  Perhaps Mr. kruk the whole thing is the other way round.
  Maybe D.Trump to the rescue.
 • 2016-06-09 18:28 | Negortin

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  @azur:

  Hilarcia w październiku skończy 69 lat.
  Trumpek we wtorek skończy 70.
  Kto jest za stary na prezydenta?

 • 2016-06-09 20:11 | zyta2003

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  H. Clinton jest dokladnie o rok mlodsza od Trumpa, ale on taki jurny chlop to sie mu lat nie liczy. Ma ona szanse przegrac, ma duze szanse wygrac. Pilka ciagle w grze, ciekawe na ile pomoze jej B. Sanders i jego nazwijmy to druzyna. O porownywaniu kwalifikacji z ewentualnym rywalem z GOP-u nawet nie chce sie pisac. Poza tym ona nie jest tepym narcyzem, chociaz w oszustwach na rynku developerskim i innych przegralaby z tym rasista. Jest inteligentna, duzo sie nauczyla od B. Sandersa, co moze zaowocowac. Doswiadczenia europejskie wprawdzie z nieporownywalnie mniejszej skali, dowodza, ze wybor kobiety nie jest zlym wynalazkiem.
 • 2016-06-10 03:39 | alamakotalive

  To będzie Hillayarious!

  Hillary jest kandydatem establishment. Większośc, nawet wśród Democrats, nie ma do niej zaufania. Jeśli zdobędzie nominację, to nie głosami większości głosujących, ale głosami większości "super delegates" ponieważ Demokraci, walczący jak lwy o prawo głosu dla potencjalnych zwolenników w wyborach prezydenckich, we własnych primary wolę zwykłych wyborców lekceważą.

  Co nie ulega wątpliwości, to:
  1. Trump może nawet i ma na celu odbudowę potęgi i znaczenia U.S.A.
  2. Hillary, nie zależnie od tego co mówi, ma przedewszystkim na celu zaspokojenie własnego ego.
  3. Zadufany w sobie Trump nie zastanawia się nad tym co mówi.
  4. Chorobliwie ambitna Hillary raz po raz balansuje na pograniczu prawa.
  5. Trump to w najgorszym wypadku 4-ro letnia katastrofa, Hillary 8-mio letnia.
 • 2016-06-10 04:35 | alamakotalive

  Doświadczona Hillary

  "Nie kwestionuję rozleglego doświadczenia Hillary. Kwestionuję jej zdolność podejmowania właściwych decyzji"
  Bernie Sanders

  Znajomość realii politycznych i społecznych U.S.A nie wydaje się być silną stroną co poniektórych autorów wcześniejszych komentarzy.

  Ciekawe, czy piszący te komentarze zdają sobie sprawę choćby z tego, że nie kto inny jak Hillary spowodował zamęt w krajach Afryki północnej, nie mówiąc już o Syrii? Że nie kto inny stworzył warunki do powstania ISIS? Że nie kto inny spowodował tyle ludzkiego nieszczęścia w imię bezdennej ambicji?

  Działalność Hillary czy to jako prawnika w Arkanzas, czy to jako specjalnego pełnomocnika do spraw służby zdrowia ("Two for the price of one") w pierwszej administracji Billa, czy to w roli The First Lady w stosunku do molestowanych przez męża kobiet, czy wreszcie jako Sekretarza Stanu to nieprzerwane pasmo skandali i niepowodzeń. W tym względzie luminarze od Bieruta po Jaruzelskiego też mieli "rozległe doświadczenie". • 2016-06-10 04:41 | kruk

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  @ maciekplacek
  Tak, Trump "will make America great again". Odgrazanie sie budowa muru na granicy z Meksykiem (za pieniadze Meksyku), zerwaniem umow handlowych, od ktorych zalezy zycie milionow ludzi (w tym Amerykanow), oslabieniem NATO i zmuszaniem wierzycieli Ameryki do darowania jej czesci dlugow (Ameryka niczym Argentyna) to rzeczywiscie powrot do wielkosci. Trump nie tylko jest oszalalym egolatra ale durniem, ktory mysli, ze wielkim mocarstwem mozna rzadzic jak biznesem nieruchomosci. On sie wielokrotnie ratowal figura
  prawna bankructwa, zeby zmuszac swoich wierzycieli do darowania mu czesci dlugow. Teraz mysli, ze to samo zrobi z dlugami rzadu. Przypuszczajac nawet, ze gada tak tylko do ciemych mas, wierzyc w jego kompetencje jest rzecza ryzykowna.
  Hillary Clinton mozna wiele wypomniec, nie mozna jednak odmawiac jej
  znajomosci swiata i przytomnosci umyslu.
  Nawet Ci republikanie, ktorzy Trumpa poparli, glosza teraz publicznie zastrzezenia do jego wyskokow. Rozumieja np., ze podwazanie wyrokow sadowych prowadzi kraj na manowce. Ciekawe ile jeszcze razy beda musieli sie odcinac od jego blunders (jak to sie tlumaczy na polski?). Trump juz przyrzekl, ze zrobi sie taki "presidential", ze ludziom sie to znudzi i beda tesknic za jego dotychczasowa wymownoscia.
 • 2016-06-10 11:40 | kaesjot

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  2016-06-08 18:21 | jacek2
  Prezydent USA znacznie większy zakres uprawnień a do tego jego decyzje waza na losach świata.
  Mógł być prezydentem Polski pomocnik elektryka po OHP-ie to może nim być dr prawa.
 • 2016-06-11 18:54 | jakowalski

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  Jacek
  Polska nie jest, w odróżnieniu od USA, mocarstwem nuklearnym.
 • 2016-06-18 11:01 | jpkx1984

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  Przełom to byłby, gdyby wygrał Sanders.
 • 2016-08-08 20:08 | stardustBO

  Re:Po raz pierwszy w historii USA kobieta stanie do walki o prezydenturę? To za mało na przełom

  Absolutna bzdura panie redaktorze. Pierwsza kobieta, ktora uzyskala nominacje na kandydatke do prezydentury byla Victoria Woodhull startujaca z ramienia partii "Equal Rights". A bylo to w 1872 roku.