Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak mąż Pani Premier zarabia na Unii

(7)
Pieniądze na szkołę, której dyrektorem jest mąż Beaty Szydło, wyłożyły władze Oświęcimia i Unia Europejska. Dziś szkoła jest maszynką do zarabiania milionów złotych z unijnej kasy, kontrolowaną przez kilka prywatnych osób.
 • 2016-06-14 18:22 | Sobiepan

  Taka rodzinka

  , prawa, sprawiedliwa, głęboko wierząca...
 • 2016-06-14 20:18 | Aspiryna

  Re:Jak mąż Pani Premier zarabia na Unii

  Tacy to juz sa hipokryci rodem z PiS-u... publicznie opluwaja Unie Europejska i glosna krzycza o "niewtracaniu sie w polskie sprawy", a w tym samym czasie ciagna z Unii pieniadze i domagaja sie o wiecej!
 • 2016-06-15 05:52 | wg.

  Re:Jak mąż Pani Premier zarabia na Unii

  Kapitalnie rzetelna robota dziennikarska, duże gratulacje dla Autorów i Polityce za podjęcia tematu, hipokryzja pisowska unijna idzie wyraźnie za daleko.

  Zjawisko opisanego typu, "diploma mills", jest powszechnie znane w Stanach, ostatnio na tapecie jest były Trump University trochę niesprawiedliwie bo ludzie Trumpa ten ewidentnie szemrany ich interes prowadzili bez jakichkolwiek państwowych czy zewnętrznych dotacji, nie mówiąc już od jakiś generalnych "pójść na rękę" ze strony administracji jakiegokolwiek szczebla, generalnie szukali jeleni którzy sami sobie kursy u Trumpa fundowali finansując to osobistymi kartami kredytowymi. (Elitarny kurs kilkodniowy w tym uniwersytecie potrafił kosztować powyżej 30tys USD.)

  Także w porównaniu z Oświęcimem opisanym tutaj było to szachrajstwo na krystalicznym poziomie etycznym.

  Inne "diploma mills" a tych całe multum w Stanach, merytorycznie generalnie są tej samej klasy co ta oświęcimska generalnie żyją z federalnego programu gwarantowania pożyczek studenckich, co etycznie wątpliwe ale jakiekolwiek inne subwencje czy "pójścia na rękę", czy jakiekolwiek zewnętrzne dotacje ze strony administracji lokalnych czy stanowych typu 500m2 za czynsz 250zł w Stanach absolutnie nie wchodzą w rachubę. Stąd często bankrutują.
  ----
  Na koniec prosiłoby się również o podobne "rozpracowanie" Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jeśli ducha stanie. Bo jest to czy raczej wydaje się jest równie podejrzany "diploma mill", kosmetologia, ochroniarstwo, etc, tylko że jakimś cudem na prawach uczelni wyższej. Rzecz ta nie mogłaby chyba zaistnieć bez podobnej do oświęcimskiej przychylności rady miejskiej, budynki, konsponsorowanie, wynajmy, etc. Sprawa jest dośc podejrzana bo przewodniczący rady miejskiej Krakowa wyciąga z profesorowania na boku w tej uczelni ok 200 tys rocznie od samego jej założenia chyba, więcej niż rada mu płaci za prezydentowanie w Krakowie. A to jest ewidentnie sytuacja korumpogenna, absolutnie nie do pomyślenia w Stanach. Nie piszę to z jakiejś niechęci do samego Majchrowskiego, au contraire, gość wygląda na porządnego mompetentnego gospodarza miasta. Chodzi o zasadę. Rada miejska powinna wyraźnie zabronić jakichkolwiek dodatkowych fuch swoim urzędnikom, nawet jeśliby to wymagało podniesienia wynagrodzenia Majchowskiego do 400tys rocznie. Lepsze to niż obecna korumpogenna sytuacja. Czas najwyższy te sprawy wyczyścić w Polsce. Jarek please!
 • 2016-06-15 11:53 | znafca in spe

  Re:Jak mąż Pani Premier zarabia na Unii

  Moze cos na temat;
  Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
  Ta chyba nie do ruszenia ze wzgledu na katolicki charakter i zestaw osob z nim zwiazanych. Sam poczatek powstania tej uczelni jest niezwykle ciekawy.
 • 2016-06-15 16:36 | Aspiryna

  Re:Jak mąż Pani Premier zarabia na Unii

  Lepsze to niż obecna korumpogenna sytuacja. Czas najwyższy te sprawy wyczyścić w Polsce. Jarek please!
  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Czy sadzisz, ze mafijno-partyjnej strukturze pod nazwa PiS zalezy na "wyczyszczeniu
  tych spraw"? Przestudiuj sobie (powoli i dokladnie) zyciorysy PiSowskich przywodcow i informacje n.t. roznych "dziwnych" spraw w jakie bywali uwiklani!
 • 2016-06-16 10:02 | maxymus

  Re:Jak mąż Pani Premier zarabia na Unii

  Podwójna moralność każdej władzy, więc ten pan może od tylu lat działać w sposób szemrany. A że to mąż Pani Premier? Żaden wyjątek a potwierdza regułę. Chociaż nie pamiętam żeby mąż poprzedniej Premier - ona po rozwodzie, żona poprzedniego premiera nie brukała się czymś takim a jeszcze poprzedni premier nie miał żony. Na całe szczęście prezydentowe równo czyste i wspominane pozytywnie.
 • 2016-06-18 10:19 | snajperos

  Re:Jak mąż Pani Premier zarabia na Unii

  Pani Bianka jak zwykle wymiata dziennikarsko. Tak trzymac!