Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

(16)
Plan Modernizacji Technicznej armii, jaki znaliśmy, to już praktycznie historia. A nowego wciąż nie ma.
 • 2016-06-20 17:34 | axiom1

  Najlepsza obrona jest miec dobre stosunki z sasiadami.

  Nic to ne kosztuje, przeciwnie, to przynosi tylko zyski.

  Zamiast dawac soba szczuc i prowokowac, pelniac role warchola, dywersanta i wasala, zamiast narazac kraj na zniszcznie i miliony polakow na smierc, polityka pokoju i wspolpracy przyniesie wiele korzysci.

  Newet jezeli pieniadze na modrnizacje nie zostana wydane to i tak polski budzet zostanie rowalony po przez nieustanne prowokacje i koszt obcych wojsk na terenie Polski. Macierewicz osobiscie powinien poniesc za to odpowiedzialnosc.
 • 2016-06-20 18:24 | czaro

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  No coz, wedlug Antka raportu bylo tak:
  1. Za Po same przekrety w modernizacji
  2. Armia za PO nie byla w stanie walczyc.
  3. kilka miesiecy po przejeciu koryta , armia w cudowny sposob odzyskala zdolnosci bojowe
  Konkluzja. Wstrzymac jakakolwiek modernizacje, zwiekszyc ilosc modlitw, kapelanow i marszow w rocznice 10
  Zwolnic naczelne dowosztwo, zlikwidowac szkoly wojskowe, wypowiedziec uklad NATO

  Rosja to jednak madry narod, potrafili umiescic swoje krety na najwyzszych stanowiskach rzadowych w Polsce. Macierewicz i Kaczynski do spolki z Rydzykiem sa przykladami.
  Alleluja i do tylu.
 • 2016-06-20 18:27 | mzak

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  Bardzo dobrze, że zostanie! Rosjanie twierdzą, ze w ciągu dwóch dni są w stanie zająć Warszawę.Więc po co wydawać miliardy złotych na 2/kilku dniową wojnę? Rakieta za 40 mln zł. Wystrzelić? Oglądać? Pif- paf! Na agresorze nie zrobi większego wrażenia, kasy nie ma! Moim zdaniem zaplanowane wydatki należy podzielić następująco: 50 proc na program 500+. Wzrost populacji Polaków spowoduje, że nawet w wojnę coś zostanie na rozpłódek. Za 30 proc wzmocnić inne armie NATO, aby nie mówili, że bronią nas za darmo. Zawsze niemieckie F-16 polecą w patrolu nad Polską, jeśli zapłacimy za paliwo i dorzucimy do żołdu pilotów. 25 proc ze 130 mld na dyplomację międzynarodową. Są kraje, które mają armię symboliczną a wojny przechodzą bez większych strat. 5 proc na dałbym na wojskowe zabawki ministrowi MON. I zastanowić się czy nie pozostawić sił narodowych z osiedli, miast i wsi- jako podstawę obronną. Jaki kraj- taka armia. II wojna światowa pokazuje, że najlepiej w ostatecznym rozrachunku wyszły państwa nie walczące za wolność waszą i naszą bez sensu, co często zdarzało się Polakom.
 • 2016-06-20 20:19 | Aspiryna

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  Dobrej jakosci (i duzo tansze) smiglowce mozna zakupic w Rosji.
  Sa uzywane w wielu krajach wiec i o czesci nie jest trudno...
 • 2016-06-20 22:01 | lubat

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  @Aspiryna
  Popieram Twój postulat, ale to tak, jakbyśmy proponowali przyjęcie przez Jarka Kaczyńskiego stanowiska imama Częstochowy. To chyba nawet bardziej realne, niż kupno naprawdę dobrych i znacznie tańszych rosyjskich helikopterów.

  Jeśli by PiS rzeczywiście odstąpił od bezsensownego wydawania pieniędzy na zachodnie zabawki do zabijania, to kto wie, czy nie zyskał by w przyszłości mojego głosu?
 • 2016-06-20 22:23 | jakowalski

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  I dobrze!
 • 2016-06-20 23:38 | azur

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  Armia w ruinie, więc PiS wstrzymał jej modernizację. Logiczne?
 • 2016-06-21 07:36 | Morpheus_X

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  artykuł niestety pisany pod tezę.
  Na razie bardzo trudno ocenić jaki będzie wpływ Pisu na obronność. Zatrzymanie zakupu śmigłowców czy nie wydawanie miliardów na marynarkę wojenną to, moim zdaniem, dobre posunięcia. Dla nas liczą się przede wszystkim siły lądowe, bojowe wozy piechoty, modernizacja i doposażenie czołgów (Leopardów, Twardych i T-72 też), zwiększenie możliwości rozpoznawczych, obrona przeciwlotnicza, artyleria i lotnictwo bojowe. No i walka elektroniczna.
 • 2016-06-21 10:37 | Obserwatorium Katastrof

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  PiS zatrzyma także tempo wydawania pieniędzy unijnych, kierując do urzędów marszałkowskich zastępy speców z CBA.
  To oznacza wyłączenie z bieżącej pracy na co najmniej rok około 1/3 osób zatrudnionych do obsługi beneficjentów. Będą asystować tym specom i patrzeć im na ręce. Zwolnienie tempa wydawania funduszy okaże się zarzutem, że marszałkowie sobie nie radzą i przeniesieniem tego zadania do wojewodów.
  Nie jest ważne, ile na tym stracimy jako beneficjenci. Ważne, że PO-PSL dostaną po łapach, nawet jeżeli w papierach mają wszystko w porządku i przypadków korupcji te kontrole nie znajdą.
 • 2016-06-21 10:49 | Tanaka

  Panie Marku, pan się myli w stwierdzeniu:

  "Plan Modernizacji Technicznej armii, jaki znaliśmy, to już praktycznie historia. A nowego wciąż nie ma."
  Jak nie ma - jak jest ?!
  Plan Modernizacji przedstawił już, wielokrotnie, minister Macierewicz Antoni: więcej wiary chrześcijańskiej w wojsku i więcej Jezusa.
  W ostatnich dniach Poznań pozyskał Sprzęt Modernizacyjny.

  Należy zauważyć, że pzedstawiony i już wdrażany Plan Modernizacji jest znacznie tańszy od poprzedniego. Nieracjonalnie przypisane do MON środki fianse można więc wykorzystać na program "Mieszkanie 500+".
  Nie mniej ważne jest stwierdzenie,że Plan Modernizacyjny jest zarazem kluczowym osiągnęciem polskiej, suwerennej myśli innowacyjnej.
  Malkontenci, narzekający ciągle na tragicznie niski poziom innowacyjności w Polksce, czyli najgorszy Sort Polaków, spuszczają oczy ze wstydu.
 • 2016-06-21 12:37 | Tanaka

  @ 2016-06-20 20:19 | Aspiryna

  migłowce rosyjskie zostały, oczywiście, od razu wykluczone z możliwości bycia przedmiotem oferty dla polskiej armii.
  Jednocześnie, wymagania dla nowego śmiglowca zostały tak skonfigurowane, że widać po nich wyraźnie,iż smigłowce rosyjskie, zwłaszcza Mi-8 i jego liczne odmiany, są wzorem dla nowego zakupu, ze względu na niezaprzeczalną i unikalną konfigirację zalet.
  Najbliżej spełnienia idealnych wymagań znalazł sie europejski Caracal Airbusa - bo właśnie w największym stopniu przypominał cechami rosyjską platformę Mi-8.
  Jedną z głównych zalet Caracala jest jego duża pojemność, zbliżona do pojemności Mi-8. Dla wojsk aeromobilnych to kluczowa sprawa.
  Jeśli konkurencyjny śmigłowiec zabiera na pokład o połowę mniej żołnierzy/sprzętu, to do przewizienia danej puli trzeba o połowę więcej śmigłowców. Każde wyeliminowanie śligłowca z pracy jeszcze bardziej ogranicza mobilność wojsk aeromobilnych.

  Amerykański Black Hawk wyraźnie odstawał od tej konfiguracji, włosko-bytyjski AW-149 to w ogóle fantazja, niesprawdzona w dodatku w rzeczywistości choćby nieco przypominającej warunki wojskowe.

 • 2016-06-21 23:28 | woytek

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii.

  Najważnieszą siłą każdego narodu jest motywacja do trwania w jednej grupie połączonej obyczajami, językiem i religią.
  Ale z tym w Polsce jest niezbyt dobrze. Najważniejszą siłą każdej armii jest motywacja do walki. Tylko armie ochotnicze lub z poboru mogą reprezentować naród. Sprzęt jest ważny ale tylko wtedy kiedy jest produkowany w kraju i przynosi pracę oraz rozwój technologii. Obecna , obłudna propaganda jest poniżeniem narodu przez elity, które się alienują w zawrotnym tempie.
  Od tych banalnych prawd trzeba zacząć modernizację polskiej armii.
 • 2016-06-22 16:47 | Aspiryna

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  Sama "motywacja do walki" nie wystarczy, panie "woytku"!
  Czy mam podawac (wziete z historii) konkretne przyklady?
 • 2016-06-22 16:58 | mzak

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  Proponuję powrót do kos, postawionych na sztorc. Patriotyczne bo nawiązują do powstań niejakiego T. Kościuszki. Narodowe- bo jeszcze w Najjaśniejszej da się je znaleźć. Innowacyjne po polsku- czyli trudne do wdrożenia. Na palcach policzyłbym osoby, które taką kosę potrafią wyklepać właściwie oprawić o bojowym zastosowaniu nie mówiąc.
 • 2016-06-23 09:01 | azur

  Re:PiS zatrzymał modernizację polskiej armii. Miliardy złotych zostaną w kasie

  Człowiek niezrównoważony psychicznie kieruje polską armią, tak to wygląda.
 • 2016-07-02 13:00 | Bolanda Paletowa

  modernizacja armii bez przejzystych offestow

  jest marnowaniem kasy podatnika, brak obudowy infrastruktury podczas zakupu i po zakupie jak mialo miejsce do dzis jest rabunkowa defraduacja funduszy na obrone, zaden z zakupow nie ma zaplecza serwisowego jak i parku czesci zamiennych produkowanych czy to wlasnym czy licencyjnym sumptem, jesli juz, warto sie uczyc zakupow militarnych to prosze spojrzec na PRC wybudowaly potezny przemysl zbrojeniowy na umowach licencyjnych z Rosja, po latach nauki nieporadnie probuja swych technologii, wszak z coraz wiekszym sukcesem...........reasumujac: kupowanie drogich zabawek na pokaz to ostatnia durnota.........a na marginesie, zenujacy artykul.....potega uderzeniowa baltycka etc