Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Patrioci” zakłócili procesję Ukraińców. Jednorazowy wyskok czy przygnębiająca norma?

(8)
W Przemyślu grupa „patriotów” zakłóciła procesję zorganizowaną przez Ukraińców z okazji święta pamięci narodowej.
 • 2016-06-29 17:00 | manjaa

  "W Polsce na poziomie państwowym i samorządowym nie upamiętniamy ludzi, którzy mają na rękach krew niewinnej ludności cywilnej”

  Czyżby Łupaszka nie miał na rękach żadnej niewinnej krwi?
 • 2016-06-29 19:40 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:„Patrioci” zakłócili procesję Ukraińców. Jednorazowy wyskok czy przygnębiająca norma?

  Czym tzw.wyklęci różnią się od banderowców skoro też mordowali ludność cywilną.Tak sobie myślę,że to jedna banda.
 • 2016-06-29 22:04 | Henryk

  Re:„Patrioci” zakłócili procesję Ukraińców. Jednorazowy wyskok czy przygnębiająca norma?

  Ciekawi mnie z czym związane jest to święto, które Ukraińcy obchodzili w Przemyślu?Zbliża się kolejna rocznica rzezi wołyńskiej , a Ukraińcy nie chcą uznać jej za ludobójstwo , w rozmowie P.Tymy z ks. Isakowiczem -Zalewskim na pytanie Isakowicza ,czy rzezie Polaków na Wołyniu to ludobójstwo ten odpowiedział,że nie!! Przywoływanie jakichś,, bratobójczych walk ,, to jakieś nieporozumienie!!Jestem po lekturze opracowań Ewy i Władysława Siemaszków,St. Żurka ,Joanny Wieliczko -Szarkowej: ,,Wołyń we krwi,, -to tytuł adekwatny do tego jakich okrucieństw dopuszczali się Ukraińcy -banderowcy na Polakach .Aktualnie banderowcom, Banderze, Szuchewyczowi i innym rezunom stawiane są pomniki.Jak na ironię kiedy nasz Prezydent Komorowski był Kijowie to parlament ukraiński przyznał rezunom prawa kombatanckie! Niektórzy publicyści mówią że, z Niemcami ułożyliśmy poprawnie stosunki , ale Niemcy nie stawiają Hitlerowi pomników i odrzucili nazizm!!
 • 2016-06-30 01:44 | murwiga

  Re:„Patrioci” zakłócili procesję Ukraińców. Jednorazowy wyskok czy przygnębiająca norma?

  Dlaczego prawdziwym polskim patriotom brakuje na głowie włosów ?
 • 2016-06-30 02:31 | lotna

  Re:„Patrioci” zakłócili procesję Ukraińców. Jednorazowy wyskok czy przygnębiająca norma?

  Pisanie o tych pracach nad porozumieniem już po prostu mdli. Jak można się z kimś porozumieć jeśli ktoś nie chce porozumienia albo rozumie to w specyficzny sposób o czym świadczą treści tych pełnych obłudnej troski listów.Jeśli ktoś orientuje się w temacie chociaż trochę to musiały one wywołać w nim delikatnie mówiąc niesmak.Listy w których nie ma chęci porozumienia ,jest natomiast dużo chęci zduszenia tematu.Co znamienne zawsze zbiera się im na te przebaczenia gdy tylko robi się gorąco wokół tematu bo na codzień są kłamstwa,fałszowanie historii,heroizacja zbrodniarzy, ukraiński Mein Kampf czyli Nacjonalizm Doncowa jest podręcznikiem akademickim,młode pokolenie wychowuje się w duchu zbrodniczej ideologii dopuszczającej eksterminacje innych nacji jeśli wymaga tego dobro sprawy.Podobną ściemą jak te listy są te wszystkie gremia historyków, którzy dyskutowali ale nie tylko nie posunęliśmy się do przodu ale jesteśmy dalej niż byliśmy.Seminaria Polska-Ukraina trudne pytania zerwali Ukraińcy oskarżając na koniec Polaków o bycie agentami Kremla.Jak można porozumieć się z kimś kto nie tylko nawet że nie próbuje zrozumieć wrażliwości drugiej strony to wręcz ostentacyjnie ją lekceważy(tablica na polskiej szkole we Lwowie poświęcona Szuchewyczowi,który wydał rozkaz do przeprowadzenia ludobójstwa Polaków) co przekłada się także na lekceważenie Polski jako państwa,żeby wspomnieć tylko trwające do dziś embargo na mięso. Trzeba w końcu przyjąć do wiadomości ,że polityka ciągłych ustępstw i tzw szanowania uczuć banderowskich poniosła klęskę.Rację ma poseł Dworczyk ,że kontynuowanie tego szybko doprowadzi do zbudowania muru niechęci we wzajemnych relacjach. Jeśli chcemy temu zapobiec jest na to ostatnia chwila. Musimy bez oglądania się na tzw wrażliwość nacjonalistów ukraińskich stanowczo prezentować swój punt widzenia.
 • 2016-06-30 20:40 | Kostia

  Re:„Patrioci” zakłócili procesję Ukraińców. Jednorazowy wyskok czy przygnębiająca norma?

  Akurat pochodzę z Przemyśla i temat jest mi dosyć bliski. Wiele można by było pisać, a p. Tyma nie jest dla mnie żadnym autorytetem, w kreowaniu przyjaznych stosunków polskich z mniejszością ukraińską, wobec której władze centralne szły i idą na wiele ustępstw nie otrzymując nic w zamian (o sytuacji Polaków, choćby w pobliskim Lwowie nie wspominając). Niestety w materiale tym brakuje zdjęć z wielu poprzednich pochodów mniejszości ukraińskiej w Przemyślu. Niesionych podczas nich flag banderowskich, mundurów UPA ubieranych przez "weteranów walk narodowowyzwoleńczych" (co to oznacza w dawnej Galicji Wschodniej, każdy tu wie, bo Wołyń to tylko ułamek popełnionych wtedy zbrodni). Odgrażanie się o ukraińskości Przemyśla, powrocie do kijowskiej macierzy (teraz przycichło, bo jednak Polska lepsza od Ukrainy z Putinem). Polecam także wycieczkę do Lwowa, gdzie pod Operą można posłuchać pieśni UPA o "rizaniu Lachów", tak w biały dzień, a tłum kołysze się i dobrze bawi zagryzając pierożkami horiłkę. I czemu to służy? Na pewno nie pojednaniu. Gorzka refleksja: jak się krzewi nienawiść to się ją zbiera i nie zrzucałbym tego na ideologię Wyklętych, bo to jednak zjawisko całkiem nowe w Przemyślu. Ludzie wiele lat musieli znosić upowskich przebierańców, którym władze centralne zezwalały na ekscesy jątrzące rany. Oczywiście inaczej to wygląda z perspektywy stolicy.
 • 2016-07-01 14:32 | jakowalski

  Re:„Patrioci” zakłócili procesję Ukraińców. Jednorazowy wyskok czy przygnębiająca norma?

  100% racji, Kostia!
 • 2016-07-01 18:07 | Kostia

  Re:„Patrioci” zakłócili procesję Ukraińców. Jednorazowy wyskok czy przygnębiająca norma?

  i tak, żeby nie być gołosłownym:
  https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_1354970745&feature=iv&src_vid=dTG9AAXSqRI&v=GeEW77je09o