Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

 


Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.
 

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.


Czuję się osierocony.

(1)
2016-06-29 22:36 | vado vado
Czuję się dziś osierocony. "Politykę" zaczynałem zawsze od komentarza Pani Janiny albo od Tyma. Paradowskiej punkt widzenia na scenę polityczną powodował u mnie swego rodzaju poczucie ulgi wynikające ze świadomości, że ktoś inny myśli tak jak ja. W tym poczuciu wspólnoty poglądów było jednak coś więcej. Pomyśleć coś to jedno, a ubrać w odpowiednie słowa tak, żeby dotknąć istoty rzeczy to drugie. Fraza Paradowskiej była taka jak ona w oczach czytelnika, którym jestem: inteligentna, prawdziwa, celna, obiektywna, bezkompromisowa, ironiczna i poważna zarazem. Ostatnio częściej zastanawiałem się czy jest tak, że to Paradowska opisuje świat w sposób, który jest mi bliższy czy raczej jestem jej wychowankiem przyzwyczajonym do postrzegania i analizy faktów w ten określony sposób. Nie wiem, jaka jest odpowiedź na to pytanie, ale wiem, że mój najważniejszy przewodnik po świecie polityki odszedł. Będzie mi Pani bardzo brakowało!