Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

 


Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.
 

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.


Czytałam "od zawsze"

(1)
2016-06-29 23:02 | Julka1234
Miałam 17 lat, kiedy zaczęłam czytać Politykę, był rok 1990. Dziś dowiedziałam się, że Janina Paradowska zaczęła pracować w redakcji od 1991. A więc właściwie prawie wszystkie moje lata z Polityką to lata z Janiną Paradowską. Boże, ile razy wzdychałam, jaka ona jest genialna. Trafiała w punkt ze swoimi ocenami bieżącej polskiej polityki. To od jej komentarza zaczynałam lekturę tygodnika. Zawsze z ciekawością słuchałam jej poranka w Tokfm. Nie wiem, co jeszcze napisać. Niby nie ma ludzi niezastąpionych, ale Janina Paradowska była jedyna w swoim rodzaju. R.I.P.