Wyszukaj na forum

Forum


Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

 


Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.
 

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.


Z najwyższym szacunkiem i ogromnym żalem

(1)
2016-06-30 08:47 | P.K.
Pani Janino, przez całe lata była Pani stałym elementem mojego obywatelskiego, politycznego życia. Wyjaśniała mi Pani zawiłości polskiej polityki. Otwierała Pani przede mną obszary, o których często nie miałem pojęcia. Prowadziła mnie Pani przez ten skomplikowany, często niedobry świat polityki i polityków z taktem, profesjonalizmem, znajomością rzeczy, wielką kulturą osobistą, inteligencją i humorem.
Była Pani drogowskazem i odnośnikiem. Dzięki Pani miałem poczucie, że może być normalnie, moralnie, logicznie, zdroworozsądkowo i z zachowaniem reguł. Zarówno w dziennikarstwie, jak i w polityce.
Miała Pani świetne pióro. Celne, dowcipne, czasem zjadliwe. Zawsze profesjonalne.
Choć nigdy nie poznałem Pani osobiście (widywałem Panią często w teatrach i operze), to będzie mi Pani bardzo brakowało.
Swoim życiem, pracą, postawą zasłużyła Pani na najwyższy szacunek i dobrą, długą pamięć.
Będę Panią dobrze wspominał i zawsze pamiętał.
Dziękuję.