Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

(19)
Minister Ziobro wysłuchał papieża Franciszka o uchodźcach i zaraz po jego wyjeździe z Polski wrócił do pisowskiej polityki straszenia islamem w kraju, w którym praktycznie nie ma islamu.
 • 2016-08-09 14:21 | Mauro Rossi

  Islamskie dzielnice w Europie to bajka?

  Rok 2014, portal "arcyziobrysty" :) Tomasza Lisa Natemat pisze: "Islamskie patrole, strefy zakazane dla białych, wszechobecne gangi. Marsylia – muzułmańska stolica Europy".

  125357,islamskie-patrole-strefy-zakazane-dla-bialych-wszechobecne-gangi-marsylia-muzulmanska-stolica-europy

  Tak, ale to było w 2014 roku. Rok później wraz z polityką herzlich willkommen pani Merkel, córki pastora jak Pan pisze (co prawda pastora z NRD), "islamskie dzielnice" zniknęły z postępowych mediów. Po chwili ciszy media te zaczęły zaprzeczać, że coś takiego w ogóle istnieje. Pana Redaktora głos kolejnym przykładem takiej negacji. Czysty Orwell Panie Redaktorze. A przypomnieć, co pan Jacek Pałasiński dramatycznym głosem opowiadał w TVN o dzielnicach islamskich w Szwecji? Internet wszystko pamięta i dla niektórych jest to prawdziwie nieszczęście.
 • 2016-08-09 16:04 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Kiedyś w Rzymie podobnie mówiono o chrześcijanach jako drugim sorcie.Chociaż uchodzcy to też dzieci Boga i na jego podobieństwo.Ziobro katolik przez zastraszanie ciemnego ludu szuka sposobów aby nie "rozcieńczyć" katolicyzmu w Polsce bo to grozi utratą elektoratu dumnie nazywanego suwerenem.Pod przemożnym patronatem parafialnego proboszcza na poziomie Rydzyka.Jednoczenie Ziobro wymyśla świeckie kary dla przestępców choć wie ,że 90 procent to katolicy.Czy nie lepiej nawracać w duchu 10 przykazań dobrym słowem szukając przyczyn patologii.Tak sobie myślę,że chrzest w Polsce nie prowadzi jak wykazują statystyki do kryształowości w przyszłości bo piętno grzechu od urodzenia jak mawiają biskupi nie jest usuwalne.
 • 2016-08-09 16:46 | makaron530

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Ja znam inne fakty i nie chodzi tu o islam, chodzi o zachowania, o obyczaje i wrodzoną cechę "mi się należy" ludzi pochodzenia arabskiego. By pisać o nich, trzeba pierwej z nim przeżyć kilka latek. Ja to zaliczyłem i pewność mam na 100%, co się zaczyna potwierdzać, oni narzucają swoje obyczaje i reguły, oni nigdy nie przyjmą innych.
  Z islamem nic to nie ma wspólnego, bo z murzynami też miałem dłuższy kontakt i choć muzułmanie, to jednak normalni ludzie szanujący tych u których goszczą.
 • 2016-08-09 16:55 | janadam48

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Prezes Wszystkich Prezesów bawi na urlopie a nawet u Orbana więc od razu widać wzmożoną aktywność jego ministrów. Bez przekazu dnia nieszczęśnicy zaczęli mówić z głowy czyli z niczego. Za chwil kilka tłumaczyć nam będą że to nie tak. Wkrótce też okaże się że mamy pięć miliardów zł. nadwyżki a nie brakującej kwoty na sztandarówą łapówkę pozwalającą wygrać wybory.
 • 2016-08-09 16:57 | Aspiryna

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  A pan, panie "Rossi" znow nie na temat (jak to najczesciej robia PiS-owscy agitatorzy)? Mowa bowiem nie o Francji (ktora sprowadzala robotnikow ze
  swoich muzulmanskich kolonii juz ponad sto lat temu), czy Niemczech
  (dokad robotnikow z Turcji zaczeto sprowadzac na poczatku lat
  piecdziesiatych ubieglego wieku), a o Polsce. Polska traktowana
  byla i jest raczej jako "kraj tranzytowy". Prawie nikt nie chce
  sie tu osiedlac na stale!
 • 2016-08-09 18:12 | Jacek, NH

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  "Granice ze szlabanami i po pierwszym strzale w powietrze, następny między oczy intruza. I nie ma w tej wizji żadnego szaleństwa, żadnego obłędu, tak funkcjonowała Europa od tysiącleci, gdy była potęgą i rozmazała kozich synów pod Wiedniem."
 • 2016-08-09 20:24 | zly

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Panie Szostkiewicz,ma Pan racje ze w Europie jest juz wiele dzielnic islamskich.I wszystkie,co do jednej,sa brudnymi gettami,gdzie nikt nie skala rak uczciwa praca,gdzie zadna, nawet miejscowa, kobieta nie odwazy sie wyjsc na spacer bez leku przed ukamieniowaniem, gdzie karetki jezdza tylko z obstawa policji.Prosze tez nie obrazac Wietnamczykow. Zaden Wietnamczyk nie domaga sie zasilkow i dozywotniego utrzymania przez 'niewiernych'.
 • 2016-08-09 21:32 | MartinHansen

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Islamizacja Zachodniej Europy,która ostatnio bardzo przyspieszyła(wersja turbo to Niemcy) prędzej czy później zahaczy też o Polskę. Tego sie nie da już powstrzymać, bez względu na to co powiedzą Ziobro i spółka...Nie widzę tylko powodu aby proces, który niszczy Europe bagatelizować naiwnymi twierdzeniami, ze "u nas to niemożliwe"
 • 2016-08-09 21:38 | kmil1550

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Bo taka jest prawda PiSu i taka jest prawda dla jego wyborców. U papieża Franciszka udawanie potulnego baranka, a u siebie straszenie i demagogia.


 • 2016-08-09 22:51 | Aspiryna

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Bo taka jest prawda PiSu i taka jest prawda dla jego wyborców. U papieża Franciszka udawanie potulnego baranka, a u siebie straszenie i demagogia.

  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Wiekszosc wyborcow PiS-u to ludzie, dla ktorych chrzescijanstwo
  to tylko puste slowa... nic wiecej.
 • 2016-08-10 00:11 | piotrgryko

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Ale dlaczego tak redaktorowi zalezy na tych muzulmanach Polsce? Jaki jest powod??? Zalozmy nawet, ze tak jak twierdza "teoretycy swiata" (wlaczajac w to redaktora), nic zlego sie nie stanie po przyjeciu "nachodzcow" do Polski. Ale do czego oni sa tu potrzebni? Jezeli to taka fascynacja redaktora, to mocno sugeruje wyjazd na bardzo bliski Bliski Wschod. Bo ja i ogromna wiekszosc spoleczenstwa, po prostu nie chce ich tutaj. OK?

  Niemcy nie przyjely miliona uchodzcow, tylko milion (w wiekszosci roszczeniowych) imigrantow ekonomicznych. Oczywisty, powszechnie znany fakt. To wiedza wszyscy tylko nie "teoretycy swiata". Na prawde nie mam czasu pisac na tym forum. Wlasnie zarywam noc. No ale nie "wyrabiam".

  "Wróciłem właśnie z Zakopanego. W tłumie na Krupówkach można było zauważyć kilka rodzin muzułmańskich. Spacerowały z wózkami z małymi dziećmi, oglądały witryny sklepowe. " Ogladaja. Dopoki jest ich w danej populacji promil, oni tylko ogladaja. I sa nawet sympatyczni. Tak jak napisalem, jesli tak sie oni podobaja, prosze pojechac sobie w kierunku poludniowo-wschodnim. 3000 km ONLY.

  Panie redaktorze, oczywiscie prosze wybaczyc moje bledy gramatyczne :)
 • 2016-08-10 09:39 | ZachodniaPL

  @Aspiryna

  Co to znaczy, że imigranci nie chcą się osiedlać w Polsce ? A dlaczego nie chcą ? Właśnie dlatego, że w PL nie ma takich socjali jak na zachodzie Europy. Oni idą tu po kasę i łatwe życie a nie uciekają przed wojną itp. itd. Powiedzmy sobie wprost to są amatorzy łatwego życia na koszt społeczeństw europejskich.
  Dania była swego czasu jednym z ulubionych kierunków "uchodźców', po wybuchu kryzysu migracyjnego w zeszłym roku Duńczycy zaostrzyli przepisy socjalne i dziwnym trafem "uchodźcy" zaczęli omijać ten kraj kierując się w znaczącej większości do Szwecji.
  W Polsce (Śrem, woj. wielkopolskie) proboszcz przyjął do siebie uchodźców, dostali wszystko - dach nad głową, art. do codziennego życia, życzliwość mieszkańców itp. Niestety goście wytrzymali w PL chyba tylko dwie noce. Spakowali się i poszli do Niemiec "bo tam zasiłki, a Polsce nie da się żyć".
  Tak na prawdę żeby imigranci chcieli żyć w naszym kraju trzeba by dać im socjal taki jak w Niemczech czy Szwecji. Doszło by zatem do bezprecedensowej sytuacji, że trzeba by PŁACIĆ uchodźcom uciekającym przed wojną żeby zostali w naszym kraju.
 • 2016-08-10 12:13 | zly

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  @ZachodniaPL
  W numerze 38/2015 (odsylam do archiwum) czytalem oslupiajacy artykul,w ktorym redaktorka oswiadczyla,ze 'uchodzcow' nalezy zachecac do pozostawania w Polsce, min. poprzez zwiekszenie zasilkow oraz budowanie meczetow..Jedno zdanie utkwilo mi w pamieci: 'Polska musi skorzystac z ich obecnosci'..W jaki sposob,tego juz redaktorka nie napisala..
  Podobnie redaktor Szostkiewicz od dluzszego czasu jest zwolennikiem islamizacji Polski w imie 'tolerancji'. Szkoda,ze w imie tejze 'tolerancji' obraza inne mniejszosci,ktore akurat z polskim spoleczenstwem integruja sie bardzo dobrze.Wietnamczycy sa na bakier z prawem i sa niebezpieczni dla otoczenia?Slyszal pan o grupach Wietnamczykow wloczacych sie po miescie i gwalcacych kobiety,a pozniej podkladajacych bomby?Nie?No wlasnie,ja tez nie..
 • 2016-08-10 14:00 | exte

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Pisze Pan o faktach. Z islamem jest pewien kłopot,gdy chcemy go zestawiać z innymi dużymi systemami religijnymi. Zarówno nauczanie, jak i przykład osobisty Jezusa, Buddy i innych nauczycieli nie zawiera masowych mordów, gwałtów, niewolenia, ani nie nakazuje nienawiści do innowierców. Choć prawdopodobnie większość muzulmanów to pocziwi i życzliwi ludzie, chcący żyć w spokoju, to źródła islamu są jakie są. I takimi pozostaną. Oznacza to, że zawsze będą pojawiać się radykałowie, którzy zechcą pojść śladem proroka.
 • 2016-08-10 14:03 | q602

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  Mamy wiec prosty sposob aby dogonic Niemcy, Szwecje i kilka innych krajow: otworzyc szeroko drzwi dla naszych "pokojowych" braci:
  https://en.wikipedia.org/wiki/No-go_area.
  Brak slow i rece opadaja...
 • 2016-08-10 14:50 | _sens

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  @Aspiryna jak zwykle...mieszka w Izraelu a tak bardzo troszczy sie o naszą Polskę.
 • 2016-08-10 17:08 | Aspiryna

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  "Podobnie redaktor Szostkiewicz od dluzszego czasu jest zwolennikiem islamizacji Polski w imie 'tolerancji'."

  Polska nigdy nie byla (i nie jest) krajem pelnym "tolerancji".
  To wciaz mentalny skansen na dalekim skraju Europy!
 • 2016-08-10 20:11 | AOlsztynski

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  W celu zdiagnozowania problemu, nie wystarczy się przejść po Krupówkach. Proszę pojechać do dzielnicy arabskiej w Londynie lub Sztokholmie, pomieszkać parę dni i opisać nam wrażenia :)
 • 2016-08-10 22:29 | zly

  Re:Ziobro straszy „dzielnicami islamskimi”. A jakie są fakty?

  @Aspiryna
  Juz lepiej zyc w skansenie niz w kalifacie!