Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Anestezjolog zmarła po 4 dniach pracy bez przerwy. Wina lekarki czy systemu?

(7)
Obciążenie pracą w szpitalach przekracza normy i zdrowy rozsądek.
 • 2016-08-10 15:28 | PiotrWW

  Re:Anestezjolog zmarła po 4 dniach pracy bez przerwy. Wina lekarki czy systemu?

  Chciałabym prosić o wytłumaczenie mi, proste mu człowiekowi co interesującego wnosi do sprawy powyższy artykuł . Zajęcia polegające na przeczytaniu kilku różnych materiałów i zebraniu ich w postaci podsumowania to w moich czasach temat na lekcję języka polskiego w 8 klasie podstawówki. Czegoś więcej należy oczekiwać od profesjonalnego dziennikarza.
 • 2016-08-10 17:13 | Sana

  Za wartościowe teksty się płaci

  To jest krótka notka na stronie internetowej tygodnika. Chcesz czytać pogłębione analizy? Kup gazetę.
 • 2016-08-10 19:26 | Paweł Walewski

  Re:Anestezjolog zmarła po 4 dniach pracy bez przerwy. Wina lekarki czy systemu?

  Szanowny Panie Piotrze WW,
  Już odpowiadam na Pańską uwagę: komentarze, które są umieszczane na naszej stronie internetowej, odnoszą się na ogół do prezentowanych opinii lub wydarzeń dziejących się w danym dniu. Nieraz są nimi jednak informacje, które prezentują inne media i które zdaniem redakcji internetowej mogą wzbudzić zainteresowanie naszych czytelników. Zwłaszcza kiedy prezentowane przez autorów doniesień opinie bądź sugestie wymagają naszym zdaniem drobnego sprostowania. Tak jest w tym przypadku. Informacja o śmierci lekarki została w internecie przedstawiona jako wynik 4-dniowego przepracowania, w dodatku z winy dyrekcji szpitala. Nie wydaje mi się to tak oczywiste, czemu dałem wyraz w niniejszym komentarzu.
 • 2016-08-10 20:09 | AOlsztynski

  Re:Anestezjolog zmarła po 4 dniach pracy bez przerwy. Wina lekarki czy systemu?

  Do 25 października roku ubiegłego, wina byłaby lekarki...
 • 2016-08-10 21:27 | marekjw

  Re:Anestezjolog zmarła po 4 dniach pracy bez przerwy. Wina lekarki czy systemu?

  "zdziwienie, że szpital nie ma sobie nic do zarzucenia. Ale dziwić się nie ma czemu, bo jak wynika z relacji, pani doktor pełniła dyżury na podstawie zawartego kontraktu – sama była jednoosobową firmą, która bez przymusu zgadzała się na to, by pracować niezgodnie z zasadami bezpieczeństwa."
  Moim zdaniem nie do końca ma Pan rację. Ostatecznie ktoś z zarządu zatwierdza listy dyżurów, ktoś je weryfikuje. Zgoda, jeżeli jest to praca w różnych jednostkach sprawdzić to jest trudne. Ale w większości jednak jest.
  Dlaczego piszę o tym: wypowiedź dyrektora szpitala, którą słyszałem w R3, jak dla mnie, była skandaliczna. Wyliczanka ileż to godzin poświęciła zmarła "na pracę". I jeśli o mnie chodzi to jeżeli dyrektor jest lekarzem to....co najmniej dziwne. Albo inaczej: na miejscu kolegów z tego szpitala - złożenie wypowiedzeń z pracy! lub przestrzeganie norm pracy. Ciekawe co wtedy zrobi..."kolega".
 • 2016-08-11 19:51 | turpin

  Re:Anestezjolog zmarła po 4 dniach pracy bez przerwy. Wina lekarki czy systemu?

  Na razie nie wiadomo, dlaczego zmarła.
  Więc wstrzymajmy się z osądami, a Pan Redaktor niech odda wierszówkę na wypominki.
 • 2016-08-12 13:52 | Ml1000

  Re:Anestezjolog zmarła po 4 dniach pracy bez przerwy. Wina lekarki czy systemu?

  Artykuł bardzo potrzebny. Każdy musi sobie uświadomić, że lekarze nie mogą strajkować (odchodząc od łóżek) ani rzucać kamieniami jak górnicy co ośmiela rządzących do zwiększania ich obowiązków za coraz mniej (w przeliczeniu na pacjenta lub na wykonana procedurę). Znam lekarkę POZ, która po przyjęciu 70 pacjentów w sezonie zaziebien nie była w stanie przypomnieć sobie, gdzie zostawiła samochód (10-letnia Skoda). Mniej przyjąć nie mogła, bo NFZ odebrałby kontrakt..Zatrudnienie zaś drugiego lekarza nie pozwoliłoby na opłacenie czynszu za przychodnie (takie oto są kontrakty). Podobnie jest z dyzurami - i nie spodziewajmy się,ze ktoś wprowadzi zakaz samozatrudnienia w szpitalach (niektóre szpitale nie zatrudniają na umowy o pracę, no tną koszty). Gdyby tak zrobiono, to nie obsadzonoby 50% szpitalnych dyżurów i rząd ma tego świadomość - dlatego "rznie głupa" a inspekcja pracy udaje, że o tym nie wie...