Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Blogerka kłamczucha: udawała chorą i zarobiła miliony

(3)
Czy można zarobić na ciężkich chorobach? Blogerka z Australii udowadniała, że tak. Dopóki nie wyszło na jaw, że jej rak jest mistyfikacją.
 • 2016-08-26 02:15 | palum

  nie ma pomyłki?

  "Hipochondryk instrumentalnie traktuje objawy, potrafi nimi manipulować. Symuluje chorobę, aby coś szybko uzyskać: nocleg w szpitalu lub zwolnienie z pracy – tłumaczy profesor. W przypadku zespołu Münchhausena, który prawdopodobnie można stwierdzić u Belle Gibson, cierpienie jest autentyczne"

  Śmiem twierdzić, że dokładnie na odwrót.
 • 2016-08-29 21:08 | Paweł Walewski

  Re:Blogerka kłamczucha: udawała chorą i zarobiła miliony

  Szanowna/y Palum,
  Pomyłki nie ma. Ofiary zespołu Munchhausena autentycznie czują się "wciągnięci w swoją chorobę". Hipochondrycy często ją udają z pełną świadomością, że to udawanie przyniesie im jakąś korzyść. Przynajmniej tak to widzi nauka, a praktyka i codzienność może oczywiście w każdym przypadku być różna. Bo pewnie nie ma dwóch identycznych hipochondryków, jak i odcienie zespołu Munchhausena bywają różne. Diagnoza bohaterki artykułu, pani Belle, jest - proszę zwrócić uwagę - jedynie hipotetyczna.
 • 2016-08-30 16:15 | palum

  Re:Blogerka kłamczucha: udawała chorą i zarobiła miliony

  A mogę dostać konkretne cytaty, bibliografię czy tp.? O ile mi wiadomo, hipochondrycy potrafią wydać fortunę na kolejne, zbędne badania, prywatne wizyty u lekarzy i nie po L4, ale po diagnozę. I z df, ktore czytalam wynika, że ich cierpienie jest autentyczne. Rzeczywiście mają objawy danej choroby, tylko danej choroby nie.

  Nie upieram się przy swoim, ale jeśli dysponuje Pan innymi definicjami - jestem ich ciekawa. Pozdrawiam serdecznie.