Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nauczyciele przed nową rewolucją

(7)
Trudno uwierzyć, że kiedyś ludzie wybierali pracę nauczyciela w przekonaniu, że zapewnia stabilizację. Właśnie nadchodzi kolejna rewolucja. Można powiedzieć, jak w dawnym dowcipie – wraca nowe.
 • 2016-08-30 18:41 | stok

  Nauczyciele przed nową rewolucją

  Nauczycielom dzieje się krzywda, ale jeszcze większa młodzieży i gospodarce. Wicepremier Morawiecki słusznie twierdzi, że tkwimy w 'pułapce średniego rozwoju'. Żeby z niej wyjść trzeba inżynierów, lekarzy i twórców postępu. Poprzednia władza ograniczyła nauczanie fizyki, biologii i chemii do jednej godziny w tygodniu. Trzeba to szybko zmienić. Politolodzy, księżą i dziennikarze nie zapewnią nowoczesnego rozwoju.
 • 2016-08-31 12:44 | konsensor

  Re:Nauczyciele przed nową rewolucją

  Ja to się załamuję widząc polskie szkolnictwo :( zero ładu, zero składu..
  Biedne te dzieciaki będą jak wejdą w dorosłość, szkoda mi ich. Nie odnajdą się w świecie.
 • 2016-08-31 14:19 | Bolesław Bonczol

  Re:Nauczyciele przed nową rewolucją

  Brak zasadniczej dyskusji na temat oświaty to jest istotną przyczyną tego chaosu.Wydaje mi się,że należałoby przyjrzeć się bliżej formie egzaminów.Na dany poziom nauczania przyjmuje się nie na podstawie egzaminu wstępnego a na podstawie egzaminu końcowego z poprzedniego poziomu,jak porównać pracę nauczyciela nad uczniem,co on zrobił ze słabym uczniem a co z dobrym?Porównać egzamin wstępny z egzaminem końcowym.Nibwy teraz też można,ale czy testy są miernikiem tego co uczeń umie?Aby zbadać więdzę,umiejętności itd.należałoby przetestować ucznia całą "Baterią testów: test jednego wyboru,test wielokrotnego wyboru,test uzuełniający itd.
 • 2016-08-31 15:23 | krzychos

  Szkoły na koszary

  W artykule pada kwestia budynków szkół, w które włożono 130mld złotych. Świetnie się składa! Ja przypominam sobie ze stanu wojennego, że wiele tego typu obiektów było przejmowanych jako koszary dla ZOMO. Teraz też będzie ZOMO, tylko pod inną nazwą. Chłopaki od Antoniego będą miały przynajmniej gdzie mieszkać, chlać i ..., zdala od żon i matek. Czyli wielkiej przygody czas!
 • 2016-09-02 12:02 | nastka

  Re:Nauczyciele przed nową rewolucją

  Współczuję nauczycielom, bo naprawdę nie mają czasu ani głowy, by zajmować się dziećmi i ich realnymi problemami. Jednocześnie współczuję też sobie jako rodzicowi, bo w nowym roku szkolnym rodzicielskie próby pomocy nauczycielowi i współpracy z nim, podejmowane przez rodziców, będą pewnie ignorowane tak samo jak w roku ubiegłym. Początek nowego roku to koszmar nie tylko dla nauczycieli i niektórych dzieci, ale też dla rodziców.
 • 2016-09-16 21:14 | takei-butei

  Re:Nauczyciele przed nową rewolucją

  Wszystko się w oświacie zmienia, ale jojczenie wiecznie takie samo.
 • 2016-09-17 00:56 | xswedc

  Re:Nauczyciele przed nową rewolucją

  2016-08-30 18:41 | stok

  "Poprzednia władza ograniczyła nauczanie fizyki, biologii i chemii do jednej godziny w tygodniu. Trzeba to szybko zmienić."

  Kto ma to zrobić? Już wiadomo, że nie obecna władza. Życzeniowe plecenie banialuków nie wystarczy. "Trzeba to szybko zmienić" jest formą bezosobową. Proponuję, aby wytypował Pan/Pani konkretnego wykonawcę. Powodzenia...