Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zakaz handlu w niedzielę: Za czy przeciw? Pytamy Polaków o zdanie [WIDEO]

(7)
Niedziela jest przeznaczona dla rodziny, na pójście do Kościoła – uważają Polacy.
 • 2016-09-04 10:01 | znafca in spe

  Zakaz handlu w niedzielę: Za czy przeciw?

  Ciekawe ile osob straci prace gdy zakaz handlu zostanie uchwalone? A co z innymi pracujacymi zatrudnionymi w niedziele. Tez zakaz?
 • 2016-09-04 21:09 | Haszszu

  Re:Zakaz handlu w niedzielę: Za czy przeciw? Pytamy Polaków o zdanie [WIDEO]

  'Ludzie potrzebują przebywać z rodziną. My zrobimy zakupy w sobotę lub w piątek. Niedziela jest przeznaczona dla rodziny, na pójście do Kościoła'

  To jest powtórzenie argumentu wnioskodawców czyli ZZ 'Solidarność'. Argument fałszywy i podejrzewam, że z pełna świadomością fałszu. Nie chodzi o pracowników tylko o konsumentów, którzy zamiast do kościoła chodzą do sklepów. Rodzinie powinno się poświęcać każdy dzień a do kościoła chodzi się z potrzeb doświadczenia religijnego a te potrzeby nie powstają na pstryknięcie palcem i nie koniecznie w ściśle określonym czasie. Ktoś, kto wyobraża sobie, ze jeżeli pozbawi się ludzi możliwości chodzenia do sklepów w niedzielę, to z nudów będą chodzić do kościoła to traktuje religię i wiarę bardzo powierzchownie i powinien sam zastanowić się nad sobą, nie mówią już, że uchybia inteligencji.
 • 2016-09-04 21:36 | woytek

  Re:Zakaz handlu w niedzielę: Za czy przeciw?

  Zakaz sprzedaży w niedzielę musi być połączony z zakazem demonstracji politycznych w niedzielę, a także z zakazem bombardowań niewinnych ludzi w Afryce północnej, na Ukrainie i w Azji mniejszej. Jeżeli ta triada nie zostanie spełniona, to znaczy ,że panowie politycy znowu cosik kombinują z tym zakazem handlu w niedzielę, pozostawiając pozostałe "wolności" dla cynicznych polityków.
 • 2016-09-05 08:22 | janekwisniewski

  Re:Zakaz handlu w niedzielę: Za czy przeciw? Pytamy Polaków o zdanie [WIDEO]

  nie wiem komu solidarnosc chce zrobic dobrze. jesli pracownikom to wydaje sie ze robia cos przeciwnego - jeden weekendowy dzien bez obrotu musi sie odbic na poziomie zatrudnienia . wiec dla niektorych ludzi wolna niedziela przemieni sie w wolny tydzien.historia uczy nas zebysmy szczegolnie uwazali na altruistow , bo nie bez kozery mowi sie ze pieklo jest wybrukowane dobrymi intencjami. Bez wzgledu na jakikolwiek argument uwazam ze , jak nauczylo nas 50 lat komunizmu, panstwo nie powinno ingerowac w wolnosc-w tym wypadku gospodarcza-bo to sie konczy zle dla wszystkich. Argument chodzenia do kosciola jest krancowo zaprzanski , z wiadomych wzgledow. Tacy chrzescijanie a zapomnieli o Jezusie - oddaj cezarowi co cesarskie.
 • 2016-09-05 09:00 | ewa leonarda

  Re:Zakaz handlu w niedzielę: Za czy przeciw? Pytamy Polaków o zdanie [WIDEO]

  @wojtek - do postulatu zakazu bombardowań należy także dołączyć zakaz odbywania mszy w niedzielę, bo przecież trzeba być z rodziną a nie w kościele.
  A ponadto to nie lubię jak ktoś decyduje o tym, co mam robić.
  Nie każda sprzedawczyni pracuje w każdą niedzielę, bo przecież też mają swoje grafiki. Można też zatrudnić więcej studentów na niedzielę - na pewno chętnie sobie dorobią.

 • 2016-09-06 20:20 | Aspiryna

  Re:Zakaz handlu w niedzielę: Za czy przeciw? Pytamy Polaków o zdanie [WIDEO]

  Pozostaje tylko miec nadzieje, iz popierajacy zakaz handlu w niedziele M. "PowerPoint" Morawiecki stworzy nowe stanowiska pracy dla ludzi zwolnionych
  z handlu... takze i tych, ktorzy swoje dochody opieraja na handlu z Niemcami
  przyjezdzajacymi do Polski (glownie w niedziele).
 • 2016-09-06 20:22 | Aspiryna

  Re:Zakaz handlu w niedzielę: Za czy przeciw? Pytamy Polaków o zdanie [WIDEO]

  "nie wiem komu solidarnosc chce zrobic dobrze. jesli pracownikom to wydaje sie ze robia cos przeciwnego"

  Tak zwana "Solidarnosc" to juz - od dawna - li tylko partyjna przybudowka PiS-u!