Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Chiny i USA ratyfikowały porozumienia klimatyczne z Paryża. Uratujemy świat?

(6)
Chiny i USA podpisały porozumienie klimatyczne przyjęte podczas szczytu ONZ w Paryżu z 2015 r. Czy uda się wygrać walkę z globalnym ociepleniem?
 • 2016-09-06 03:00 | kruk

  Chiny i USA podpisaly porozumienie klimatyczne

  Proces polityczny moze nabrac jeszcze wiekszej dynamiki pod wplywem katastrof zywiolowych zwiazanych z globalnym ociepleniem.
 • 2016-09-06 11:32 | J.E. Baka

  Re:Chiny i USA ratyfikowały porozumienia klimatyczne z Paryża. Uratujemy świat?

  A jak na tym tle rysuje się stanowisko Polski?
 • 2016-09-06 22:15 | Kosal

  Re:Chiny i USA ratyfikowały porozumienia klimatyczne z Paryża. Uratujemy świat?

  Panie Bendyk,
  podaba mi sie pana sformulwanie: najwieksi truciciele. Jesli chodzi o Chiny to bym byl sklonny sie zgododzic. Poziom zanieczyszenia powietrza jest w Stanach mniejszy niz w Europie, chyba ze mowi pan o CO2. Jesli o CO2 chodzi to radzilbym byc oszczedniejszy w slowach bo kazdy oddech to trucizna. W ostatniej dekadzie Stany jako jedyny kraj na swiecie zredukowal wydzielanie CO2. Ani Europa a tym bardziej Azja togo nie uczynily. Podejzewam ze to nic nie ku zwmartwieniu wszystkich "envioronmentalist" bo w kolejce to trucia (wypuszczania wiecej CO2) ustawia sie cala Afryka, Indie, i Ameryka Lacinska, i Rosja. Zwariowani "zieloni" chcieli by a reszta swiata chodzila do wychodkow i uzywala lisci bananowych do podtarcia. Jednym slowem swiat czeka katastrofa.
  Dwadziescia lat temu czytalem ze lodowce w Himalajach znikna i ocean polnocny bedzie wolny od lodu, poziom oceanow podniesie sie o 3 do 10 metrow, biale niedzwiedzie wygina i katastrofy zywiolowe beda na pozadku dziennym. Lodowce nie znikly, pokrywa lodowa na polnocnym biegunie z uporem sie trzyma, niedziedzie polarne nie chce wymrzec, a ostatnie lata byly najspokojniejsze jesli chodzi o huragany i katastrof zywiolowych jak na lekarstwo.
  Moja konkluzja: Europa opanowana przez ekologiczne lewactwo zwalcza rozwoj gospodarczy jak moze i wyniki tego widac. Grecja z zapasci (25% bezrobocia), Wlochy , Hiszpania, Francja tez a oni gadaja o zmniejszeniu Co2.
  Jak widac jest to temat zastepczy dla Europy bo gdyby powaznie porozmawiac o gospodarce to Europa z powodu swojej polityki gospodaczej jest w okresie schylkowym. Pocieszenia nie ma tez dla Polski bo Kaczynski w swojej polityce gospodarczej jest takim samym lewakiem jak Wlosi czy Grecy. Wiem ze europejscy ekolodzy drzymaja kciuki za Hilaryy Clinton majac nadzieje ze Stany tez beda wariowac na punkcie Co2 i ze wprowdza podatek od Co2. Na szczescie Kongress do tego nigdy nie dopusci, a tak nawiesem mowiac to podpis Obamy nic nie jest warty w tej sprawie.
  Kosal

 • 2016-09-07 08:45 | vandermerwe

  Re:Chiny i USA ratyfikowały porozumienia klimatyczne z Paryża. Uratujemy świat?

  W calej dyskusji na temat ocieplenia i wydzielania dwutlenku wegla nikt slowem nie pisnie o obecnym modelu gospodarczym swiata. Wlasciwie nalezaloby zaczac wlasnie od tego. Przeciez najwieksze przedsiebiorstwa wydobywcze nie podwajaja wydobycia co +- 10 lat dla przyjemnosci, podobnie ma sie rzecz z innymi galeziami dzialanosci przemyslowej. Bezustanny nacisk na wzrost gospodarczy przeklada sie na rosnace zapotrzebowanie na surowce ( szeroko rozumiane), wzrost ilosci generowanych odpadow i emisji mniej lub bardziej szkodliwych substancji. Z technicznego punktu widzenia tzw ekologiczne metody niewiele zmienia, co natomiast uczynia to przesuna "niewygodne" efekty w inny "rejon". To tak jak z lokomotywa. Ta parowa dymila i kazdy to widzial, elektryczna tego nie robi i jest "czysta" ale dym i para zostaly przesuniete do elektrowni "za horyzontem".

  Pozdrawiam
 • 2016-09-09 20:09 | cccamel

  Re:Chiny i USA ratyfikowały porozumienia klimatyczne z Paryża. Uratujemy świat?

  Ostatnie podrygi Obamy. Bez znaczenia.

  Moim zdaniem lepiej żeby Amerykanie zdusili gospodarkę światową "globalnym ociepleniem" niż wojną, bo reset być musi tak czy inaczej. Więc popierajmy globalne ocieplenie!!!
 • 2016-09-11 10:08 | tyrek

  Re:Chiny i USA ratyfikowały porozumienia klimatyczne z Paryża. Uratujemy świat?

  Szanwny Panie Kosal,

  Odpowiedzialnymi za globalne ocieplenie sa kraje wysoko rozwiniete takie jak USA , EU , Japonia itp itd nie dlatego ze Chiny , Brazylia itp nie emituja najwiecej CO2 do atmosfery ale ze wzgledu na fakt ze produkcja tegoz CO2 odbywa sie w fabrykach bedacych wlasnascia kapitalu zachodniego w tychze krajach. Przyklad: jesli koncerrn australijski chce skladowac i utylizowac odpady w Malezji bo tam wyda mniej na ten proces i nie bedzie musial przestrzegac przepisow dot ochrony srodowiska jakie sa w Australii to uwaza Pan ze to jest sprawa malezyjczykow czy moze jednak w duzym stopniu Australii ? Zanim Pan wypowie sie jesli chodzi o problem globalnego ocieplenia i jego konsekwencji prosze sprawdzic co sadza na ten temat klimatolodzy czyli fachowcy (no chyba ze jest pan jednym z nich to wowczas chetnie dowiedzialbym sie od Pana na jakiej podstawie uwaza Pan ze problemy klimatyczne sa wymyslem lewicoewych politykow ). Poprosze o konkrety a nie belkot typu spisek lewicy.