Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

(11)
Dziś właściwie każdy z nas może być świadkiem lub nawet ofiarą napaści z jakiegokolwiek powodu. Ważne, by wiedzieć, jak powinniśmy zachować się w takiej sytuacji.
 • 2016-09-12 19:40 | piotr3005

  Nie do końca jest tak

  Co robić jak polityk krzyczy dorżnąć watahę" i nawołuje do agresji!!! władza nie reagowała bo bili przeciwników a teraz jak jest w opozycji to udziela dobrych rad. Zakłamanie polityków jest ogromne na zasadzie Kalego. Gdzie Pani wtedy była. Gdzie są Pani rady dla kobiet gwałconych, napadanych i molestowanych na zachodzie?? W Polsce w ub r. było około 5,5 tys. pobić, ludzie bili się i będą być to jest sprawa dla policji i sądu.
 • 2016-09-12 22:06 | Andrzej Falicz

  Chore państwo

  Należy przede wszystkim uzdrowić fundamenty naszego państwa od strony propagowanych wartości.

  Nieprzypadkowo właśnie platforma ma wielokrotnie większe niż PiS poparcie wśród społecznego marginesu w więzieniach i aresztach skąd biorą się i gdzie trafiają napastnicy, którzy zaatakowali profesora Kochanowskiego bo na pewno nie są to ludzie organizujących Międzynarodowe Dni Młodzieży Katolickiej z zaplecza wyborczego PiS.

  Państwo nie jest chore z powodu konserwatyzmu i wartości propagowanych przez PiS ale na skutek relatywizmu, pogardy dla innych, prywaty i bykejakosci jakie stoją za "nowoczesnym liberalnym " państwem III RP czekoladowego orła Komorowskiego.

  Na tym ma między innymi polegać konieczna dobra zmiana.
 • 2016-09-12 22:30 | Esmeralda1

  Re:Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

  To policja odbiera sms-y?
 • 2016-09-13 02:08 | kruk

  Re:Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

  @ piotr3005
  Rady pani Zagner moga rowniez docenic napadane kobiety. Co ty wiesz na temat wszystkich jej wypowiedzi, zeby ja oskarzac o podwojne standardy?
  Sprawa policji i sadow - pieknie. Tylko co robic, kiedy policja oslania napastnika oskarzajac ofiare o prowokacje? A wlasnie to sie u nas zaczelo. To wlasnie tak, jak ze zgwalcona kobieta - sama sobie winna, bo kuszaco ubrana.
 • 2016-09-13 08:07 | Archer100

  Re:Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

  To bardzo interesujace co pani pisze, pani Agnieszko.
  Przetlumacze pani artykul na niemiecki i wysle do mozliwie jak najwiekszej ilosci urzednikow i urzedniczek (zwalszcza urzedniczek) tamtejszych biur imigracyjnych i opieki spolecznej. Sa tam oni/one niemal codziennie swiadkami agresji w wydaniu murzynsko - arabskich hord nachodzczych.

  https://www.youtube.com/watch?v=PsdWoeUyWcE&feature=youtu.be

  Zycze milego dnia.
 • 2016-09-13 18:54 | AOlsztynski

  Re:Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

  „Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym”

  Moje pytanie: jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji nie na tle rasistowskim lub ksenofobicznym?

  Pan A. Falicz utrafił w sedno sprawy. Problem nie w „panoszeniu się” PiS, tylko zastanym, tworzonym przez lata systemie, gdzie rola państwa sprowadza się do ściągania podatków (od obywateli, już nie korporacji!).
  Ale gremia „postępowe” nie chcą widzieć ani słyszeć, tego co każdy średnio-inteligentny obywatel widzi. Ponadto, tkwią zamknięci w swojej ideologii.
  A za 3 lata znowu rozlegnie się płacz i zaskoczenie…
 • 2016-09-15 10:37 | cccamel

  Re:Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

  @kruku - usprawiedliwianie gwałtów prowokującym ubiorem zaczęło się równo w momencie, w którym kraj odwrócił się od wrażej "kumuny" i przywrócił wartości sanacyjne. Jakoś tak ćwierć wieku temu. W PRLu gwałty zwalczano zdecydowanie, były jednym z poważniejszych przestępstw. Potem spadły na dalekie miejsce, poza jazdę w stanie wskazującym a obecnie poniżej "mowy nienawiści".

  PS. Liczba wpisów, które nie były zgodne z linią Redakcji a więc się nie ukazały jest już całkiem spora. W świetle tego faktu artykuły Polityki, w których wspomina się o straszliwej komunie i obecnej wolności wyglądają nieco... ironicznie :)
 • 2018-02-06 10:16 | nikc

  Re:Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

  Jak zareagować na tle? Stworzyć Państwo, Państwo powinno założyć Policję Państwową, Policjanci powinni być kształceni w umiejętności rozpoznawania pojazdów takich jak tramwaj, autobus, miejsc takich jak deptaki, parki etc.. powinni też posiąsć umiejętność
  dostawania się do tych miejsc, zauważania zdarzeń i osób zagrażających porządkowi na tle i bez tła. Podejrzewanym o chęć spowodowania tego rodzaju zdarzeń powinni policjanci poświęcić odrobinę uwagi, żadnych represji, ot - zainteresowanie: zapytać, co tu robią jak się czują, co tam trzymają w papierowej torebeczce..., dobra rada: żeby może torebeczke wyrzuciki do najbliższego kosza, poszli do domu i odreagowali troche zamiast szukać okazji do dania w mordę na tle i bez... A jak już do zdarzeń dojdzie, policjanci winni reagować bezwględnie i w ciągu paru minut (dla niezorientowanych - żyjemy w XXI w., z jego cudami techniki, między innymi zakupionymi za miliony systemami monitoringu, które - jak się wydaje - przynajmniej w komunikacji miejskiej są, całkowicie bezużyteczne. Ktoś to kupił, ktoś zainstalował, ktoś tego nie używa, ktoś za to wziąl i bierze kasę.). W nowo założonym Państwie należy też powołać do życia media (nie mylić z 'mediami') - prasę, radio, tv, portale internetowe, ktore zamiast reklam i doniesień o wojnie polsko-izraelaskiej winny na pierwszych stronach zamiesczać relacje z interwoencji policyjnych, informacje o ich skutkach w postaci prawdziwych wyroków dla sprawców (w tym celu należy oczywiście utworzyć sądy) ... itd, itp... Długa jeszcze droga przed terytorium Polska.
 • 2018-02-07 15:00 | azur

  Re:Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

  Jak reagować? Zwiewać, gdzie pieprz rośnie.
 • 2018-02-15 12:05 | dandab

  Re:Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

  W Polsce ofiara ataku (bez wzgledu na przyczyne) moze sobie spokojnie umrzec gdy w tym czasi zgromadzeni beda dyskutowac nad tym ,czyja to byla wlascie wina, jaki to rzad zawinil i z jakimi sprawami boryka sie zachod.

  Och, ludzie...w was wogole czlowieczenstwa nie ma!
 • 2018-02-15 17:58 | jakowalski

  Re:Jak reagować, kiedy jesteś świadkiem agresji na tle rasistowskim lub ksenofobicznym

  Pozbyć się z Polski obcego nam Polakom elementu.