Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

(21)
Tak się dzisiaj rozmawia o homoseksualizmie u cioci na imieninach, u teścia na grillu – z przesyconą hipokryzją mieszanką współczucia i paternalizmu.
 • 2016-09-20 14:32 | snakeinweb

  Rozsądek i pragmatyzm

  Dla mnie słowa Petru (w całości) są raczej wyrazem zdroworozsądkowego myślenia i pragmatyzmu. Uważam, że jest brakiem smaku i obyczajności obnoszenie się swoją seksualnością publicznie. Dotyczy to nie tylko homoseksualistów, ale i heteroseksualistów, sadomasochistów, onanistów, ludzi celibatu i wszystkich innych.

  Po prostu nie jest przyjęte w Polsce epatowanie publiczne swoimi sprawami łóżkowymi i wywołuje to słuszne zgorszenie.
 • 2016-09-20 14:48 | EwaAnnaBarbara

  Petru o osobach homosexualnych.......

  Wiele zmienilo sie na swiecie. W wielu krajach legalnie mozna poslubic kobiete, albo mezczyzne. Nie wszedzie, ale liczba liberalnych panstw rosnie. W Polsce nadal stoimy w IXX wieku. Okres zdecydowanie wczesniejszy niz obecnego Papieza Franciszka. No I co? Czy oznacza to, ze Papiez sie na tym nie zna, z czym zreszta ja sie zgadzam, ale przywodca nowoczesnej liberalnej partii powinien uwazac co I jak mowi. Co to znaczy, ze sie homoseksualisci afiszuja? Czy maja zejsc do katakumb? Wypozyczac na godziny osobe plci przeciwnej do paradowania z, jako heteroseksualista. Leczyc to mozna podobnie jak rude wlosy, albo sklonnosc do nabywania piegow w silnym swietle slonecznym. Dlaczego nie rownac do oswieconych, postepowych, otwartych?
 • 2016-09-20 14:50 | leniuch102

  to nie jest kwestia bycia homo czy hetero.

  to nie jest kwestia bycia homo czy hetero, tylko kultury osobistej. Lub jej braku. W naszym kręgu cywilizacyjnym nie opowiada się publicznie o preferencjach seksualnych, porannym stolcu, czy śmierci domowego kota np.
  Smutne, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć.
 • 2016-09-20 14:55 | Withold

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  Wydaje mi się, że to Pani nadinterpretuje słowa Petru podpierając się tekstem "u cioci na imieninach". Petru chodziło raczej o to co zdarzyło się w telewizji. Przychodząc do kogoś czy przedstawiając się nie muszę po podaniu swojego imienia nazwiska dodatkowo informować o swojej orientacji seksualnej, ale jeżeli rozmowa lub wypadki w jakiś sposób o to zahaczą to mogę spokojnie o swojej orientacji, nawet heteroseksualnej :) zebranych poinformować nie robiąc i nie musieć robić z tego sensacji.
 • 2016-09-20 14:56 | esteer

  Obnosić się

  Pani Redaktor!
  Po pierwsze zaznaczę, że szanuję osoby o odmiennej orientacji seksualnej, uważam że powinny być wolne od nienawiści na tym tle. Uważam że powinny mieć prawo do swobodnego wyrażania siebie, zawierania związków partnerskich etc.

  Po drugie - zauważam, że wiele osób kojarzy ruchy LGBT jako 'propagujące homoseksualizm', nie odróżniając ich aktywności od walki o tolerancję i dostęp do równych praw i swoje słuszne miejsce w społeczeństwie.

  Po trzecie - niektórzy aktywiści wspierający ruchy LGBT nie odróżniają ataków ksenofobii od wołania o przyzwoite zachowanie, które nie wynika z uprzedzeń do osób o innej orientacji lecz wynika z obyczajów i kultury. Ludziom, nawet przychylnie nastawionym do homoseksualistów czy transseksualistów zwyczajnie nie podoba się, że np. podczas marszów równości niektórzy epatują zachowaniami seksualnymi, być może niesłusznie myląc je z promocją takiego stylu życia (za co częściową odpowiedzialność ponoszą sami zainteresowani). Gdyby to były zachowania heteroseksualne, podczas parady miłości "hetero" być może protestowali by tak samo przeciwko obnoszeniu się i 'seksualizacji' zachowania.

  Znajduje to później odzwierciedlenie w potocznym języku ludzi, którzy z jednej strony chcą pokazać swoje pozytywne nastawienie i przyjazny stosunek do gejów czy lesbijek, jednak nie koniecznie chcą być świadkami, powiedzmy, okazywania sobie fizycznych przejawów miłości na ulicy. Co się tyczy wszystkich obywateli.

  Sądzę więc że Pan Petru wypowiadając się chciał zaakcentować, że też nie jest zwolennikiem upubliczniania intymności, raczej niż uderzyć w mniejszości seksualne. Czasami mam wrażenie, że polityczna poprawność już w ogóle nie dopuszcza przestrzeni na niuanse językowe, ludzką niedoskonałość i niedoskonałość języka - bo ważniejsze staje się zrobienie sensacji i ubranie tego w tęczowy sztandar pod bastylią niewrażliwości. • 2016-09-20 16:11 | Archer100

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  "Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?"
  A co w tym niezwyklego?
  Ja jestem hetero i nie obnosze sie z tym.
  Kraj normalnieje po tym platformerskim otumanieniu i wszystko.
 • 2016-09-20 17:53 | Ryszard Kubaszko

  Dwa plus dwa to cztery!

  Choćby sejm dziesięć razy uchwalił, że dwa plus dwa to pięć. Na nic lewackie zaklęcia!
 • 2016-09-20 19:11 | ewa leonarda

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  dokładnie tak, jak w ostatnim zdaniu!
  Czekam aż będziemy nowoczesnym krajem, gdzie każdy sobie żyje jak chce, pod warunkiem, że nie szkodzi innym. Wolność myśli, poglądów i przekonań.
  Panie Petru, nowoczesność to także nowoczesność w poglądach!
 • 2016-09-20 21:38 | mowisieprawde

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  "Nie obnosic sie z tym..."

  Jezeli chce sie z kims spotkac, pytam go , czy che i moze.. To moja prywatna sprawa.
  Nie musze, dlugimi minutami, calowac sie na przystankach,dworcach i innych centralnych punktach miasta.. przepraszam po co?
  Jezeli chce poruszyc spoleczenstwo,albowiem nie zgadzam sie na cos,co moim zdaniem krzywdzi innych,wchodze na piedestal. Odwaznie, ze swiadomoscia konsekwencji. Nie obnosze sie.Chce zrocic uage na cos , lub Kogos, kto ma to samo prawo prawo do zycia , co ja.Co kazdy z nas. Tyle.
 • 2016-09-20 22:15 | m_malgorzata

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  I tak dobrze, że nie wspomniał nic o tym, że wszystko ok. ale nie zgadza się na parady gejów ;)
  A na poważnie - nie wiem dlaczego wielu Polaków w rozmowach o prawach osób homoseksualnych zaczyna mówić o "paradach gejów" - choć póki co nie słyszę, żeby ktokolwiek się tego domagał. Podobnie jest z prawami kobiet. Organizacje feministyczne napominają o adekwatne traktowanie kobiet o konkretnych kwalifikacjach zawodowych, a przeciwnicy lub konformiści wyjeżdżają z problemem kobiet bez kwalifikacji. Dwa różne tematy, dwa różne problemy. Ważne, żeby zwracać na to uwagę bo inaczej pozwalamy na zamazywanie problemów i infantylizację bardzo poważnych spraw, ktroych skutki wbrew pozorom dotykają nas wszystkich - mężczyzn oraz osoby heteroseksualne ;)
  No i niestety to już druga odsłona pana Petru, która sprawia, że odbieram tej partii swoje poparcie.
  Nie ruszymy z miejsca bujając się kolejne 20 lat na linie spuszczonej nam przez biskupów ;)
  Poza tym - to banał - ale Polska potrzebuje odważnych polityków. Nieszablonowych. Ludzi, którym chce się coś osiągnąć i stworzyć jakąś nową jakość. To nie tylko nasz problem.
  Wygrają ci, którzy zrozumieją to pierwsi. Polacy nie popierają żadnego konserwatyzmu, a zwłaszcza zacofania przebierającego się w konserwatyzm. Potrzebujemy dobrych pomysłów i dobrych zmian ;) (nie tylko w hasłach wartych tyle co pasja do gry w kręgle pani Szydło ;)).
  ""
 • 2016-09-20 23:55 | kruk

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  Pan Petru powinien byl sie ograniczyc do stwierdzenia, ze homoseksualista nie musi zyc w ukryciu. Slowa o "nieobnoszeniu sie" byly tchorzliwym i zupelnie niepotrzebnym uklonem w strone naszych homofobow. Powstaje od razu pytanie co pan Petru uznaje za obnoszenie sie. Jego wypowiedz praktycznie znaczy: niech sie homoseksualisci nie ukrywaja ale tez niech nie beda widoczni. To ma byc zajeciem stanowiska.
 • 2016-09-21 02:38 | zly

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  @esteer

  Parady urzadza sie raz do roku.W Londynie,gdzie obecnie mieszkam, podczas takiej parady faktycznie epatuje sie najrozniejszymi dziwactwami i golizna,ale dlatego ze jest to KARNAWAL.Ludzie na taka parade ida sie pogapic i posmiac,natomiast nikt z uczestnikow nie chodzi tak ubrany po ulicy, podobnie jak brazylijskie tancerki nie chodza po ulicach Rio z odslonietymi piersiami poza wyznaczonym dniem karnawalu.Po prostu raz w roku wszystkie normy przestaja obowiazywac.Niestety,w Polsce nie ma tradycji swietowania,seksualnosc gorszy,a 'obnosic sie' mozna wylacznie z zaloba..
 • 2016-09-21 12:53 | Haszszu

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  Nie zauważyłem, aby w Polsce, homoseksualiści 'obnosili' się ze swoją orientacją seksualna, natomiast zauważyłem, że protestują przeciwko dyskryminacji z powodów właśnie tej orientacji. Jeżeli Petru myli 'obnoszenie' z 'protestem', to to jest intelektualny problem Petru i solidny powód do przemyślenia znaczenia hipokryzji w własnym życiu.
 • 2016-09-21 15:18 | kuradomowa1

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  @kruk

  pelna zgoda, ze szef nowoczesnej powinien ograniczyc swoj wywod. prze swoja glupote daje pozywke homofobom. w jakim paranoicznym kraju zyjemy.czasami mam wrazenie, ze sredniowiecze bylo bardziej swiatlym okresem niz terazniejsze czasy w polsce.
 • 2016-09-21 18:31 | AOlsztynski

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  Tym razem p. Ryszard powiedział coś mądrego. Bo między dyskryminacją a promocją jest całe continuum zachowań. Homoseksualiści byli, są i będą. Dyskryminować nie należy. Ale czy trzeba się z tym obnosić?
 • 2016-09-22 03:58 | zly

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  @AOlsztynski
  A co uwazasz za 'obnoszenie sie'?
 • 2016-09-22 19:13 | AOlsztynski

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  @zły

  Spytaj p. Petru co miał na myśli. Może parady w centrach miast osobników w półnegliżu, jaskrawo wymalowanych (czy w inny sposób zwracających na siebie uwagę)? Albo w każdym wywiadzie zaznaczających: jestem gejem, żądam specjalnych praw itp.?
 • 2016-09-23 05:13 | Andrzej Falicz

  Petru szef "nowoczesnej" partii?

  No moze nie jest nowoczesny swiatopogladowo ale za to jako ekonomista potrafi rozliczyc partyjne dofinansowanie z budzetu...
 • 2016-09-24 05:17 | zly

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  @AOlsztynski
  Jak juz zaznaczylem w poprzednim wpisie,parady odbywaja sie raz w roku,przy czym przynajmniej w Polsce nie widuje sie na nich osob w polneglizu.Nie spotkalem sie ani w Wielkiej Brytanii ani w Polsce z osobami zadajacymi 'specjalnych praw',zwlaszcza w wywiadach.
 • 2016-09-24 17:42 | ojman

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  Wysłać go na obowiązkowe badanie prostaty, do jakiegoś specjalisty co ma sztywne i sprytne palce - może gdy się podleczy, umysł mu się rozjaśni i zajmie się ważniejszymi tematami
 • 2016-10-03 00:27 | Slawomirski

  Re:Petru o osobach homoseksualnych: Nie muszą się z tym obnosić. I to mówi szef nowoczesnej partii?

  Petru polski inteligient.