Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wojciech Smarzowski o swoim najnowszym filmie „Wołyń”

(4)
Rozmowa z Wojciechem Smarzowskim o jego filmie „Wołyń”.
  • 2016-09-21 09:32 | jotesz

W samoobronie

W samoobronie na Wołyniu walczył mój ojciec i jego rodzina. Okolice Buczacza w województwie tarnopolskim. Jemu się udało, więc i ja mogłem się urodzić, a mogło być inaczej...

Jedna maleńka uwaga - morga nie morg czy mórg.
  • 2016-09-21 18:33 | Oleksandr

Re:Wojciech Smarzowski o swoim najnowszym filmie „Wołyń”

Ciekawie, że Dekałog Ukraińskiego Nacjonalisty czyli "Dekalog OUN" brzmi zupełnie inaczej i w ogóle nie mieści słów "zbrodni" albo "podstępem". I jak po tym pan Smarzowski chce prezentować ten film jako "uczciwy"?
  • 2016-09-24 22:22 | m.tula

Proszę zapoznać się z pierwotną wersją dekalogu Stepana Łenkawskiego:
    cytuję w ślad za:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog_ukraińskiego_nacjonalisty
    "7. Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy."
    8. Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu"
    Przypisy zródłowe na stronie.

• 2016-10-04 10:59 | mp/ww

Wczoraj widziałem „Wołyń” i nagroda pt. „Blask Andrieja” (mając w pamięci także debiut Andrieja)popłynęła gdzieś tam z mojego policzka do Pana Wojtka. Gdyby go czytać "po wierzchu" to w jego filmach zobaczymy jedynie jakiś przedziwny konglomerat zła, zawsze próbujący bezlitośnie pokonać w nas to, co najbardziej człowiecze. A to przecież zawsze nienatarczywa droga w stronę światła, „lepszego„domu”, niekiedy zwieńczona przecież tak, jak w przypadku „Róży”, no i teraz „Wołynia”. Gdy teraz myślę o tym wczorajszym pokazie (a słysząc gdzieś też wciąż pytania po pokazie niektórych mych koleżanek i kolegów z gatunku: „co Pan chciał przez ten film nam jeszcze powiedzieć” albo „może warto było zadzwonić do Jerzego Hoffmana?”) :) nie mogę wciąż pokonać wzruszenia, że... „jedynie dobro nie potrzebuje zmiany”... choć czasem to dobro daje o sobie znak „dopiero na moście już na drugą stronę rzeki”... a Tam nawet woźnica ma znajomą twarz... Dzięki! pa pa m