Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zmierzch foliówki? Jej koniec ogłasza ministerstwo środowiska

(3)
Informacje o tym, że foliówki mają zniknąć z powszechnego użytku, ogłaszano już wiele razy. Jednak do tej pory to się nie udało.
 • 2016-09-23 12:56 | and.wegrzyn

  dobry kierunek

  Mieszkam w Irlandii od 10 lat i jest tu od dawna oplata 22c za kazda reklamowke. W przeciagu 3 miesiacy od jej wprowadzenia zuzycie spadlo o 90%. Mysle ze jest to dobry kierunek - bo nie zakazuje - jesli koniecznie musisz to wezmiesz. A Polak wyjatkowo nie lubi zakazow i bedzie kombinowal jak zwykle zeby pokazac jaki on zdolny i wykombinowal torby zeby swiatu pokazac. Wiekszosc ludzi w Irlandii nosi ze saba torby na zakupy i uzywa woreczkow do pakowania owocow czy warzyw (ich zuzycie nie jest limitowane), i przynosi to efekty. Nie widac plastikowych toreb walajacych sie wszedzie.
 • 2016-09-23 13:31 | TRad

  Re:Zmierzch foliówki? Jej koniec ogłasza ministerstwo środowiska

  Nakazać, zakazać, opodatkować, zabronić produkcji. Stefan Żółkiewski,"stalinizator kultury", założyciel "Polityki" uśmiecha się w zaświatach - jego ideologiczne prawnuki czają bazę.
 • 2016-09-26 10:03 | cccamel

  Re:Zmierzch foliówki? Jej koniec ogłasza ministerstwo środowiska

  TRad - masz rację, że wolny rynek jest najlepszym rozwiązaniem w większości przypadków, ale może istnieją wyjątki? Wyobrażam sobie, że wolny rynek doprowadzi do stanu, w którym najpierw będziemy musieli żyć dziesiątkami lat na stosie śmieci i foliowych torebek, jak to ma miejsce w wielu miastach afrykańskich czy azjatyckich, a dopiero kiedy ten stan dopiecze nam do żywego, wolni ludzie swymi powolnymi decyzjami zaczną coś z tym robić.

  Zauważ, że nie istnieje społeczeństwo bez nakazów i zakazów. Zasady są częścią życia. Największą wolność od owych zasad pewnie znajdziesz w Somalii czy Sudanie. Nikt cię nie trzyma za kark w kraju, w którym "ideologiczne prawnuki czają bazę". Jesteś wolnym człowiekiem. Pisz reportaże o tej wolności z dowolną liczbą torebek i minimalną liczbą zasad. Z chęcią poczytamy!