Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Minister Ziobro odsuwa sędzię. Tę samą, która wcześniej ukarała go w prywatnej sprawie

(10)
Dopóki minister sprawiedliwości wiarygodnie nie uzasadni swej decyzji, dopóty będzie go można podejrzewać o zwykłą zemstę i prywatę.
 • 2016-10-05 08:41 | mr.off

  Zibi Ziobro to Kacza Wolka IV RP, a nie cywilizacja chrzescijanska (RZECZPOSPOLITA)

  Z wszystkimi tego konsekwencjami.

  'Czarny poniedzialek' pokazal, ze rezim ciemniakow Kaczynskiego nie tyczy Polski i Polakow ino 18% Polakow, ktorzy dali sie politrukom Pana Prezesa przekrecic.

  Gdy wziac pod uwage Brexit (gdzie ponad 50% Brytoli dala sie przekrecic D.Cameronowi) i obled w USA, gdzie prawie polowa Ameryki optuje za politycznym deklem D.Trump'em, nie ma co panikowac.

  MYSLEC ZAS TRZA, OBYWATELE !!!

 • 2016-10-05 09:09 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Minister Ziobro odsuwa sędzię. Tę samą, która wcześniej ukarała go w prywatnej sprawie

  U katolików grzeszników od urodzenia to normalne choć w ramach chrztu powinni nadstawić drugi policzek.Wszak władza sądownicza jak każda od Boga pochodzi.Tak sobie myślę dlaczego w rocznicę chrztu i po wyjeżdzie papieża mamy tyle niegodziwość polityków na co dzień z Bogiem na ustach. Czy chrzest prowadzi do pomroczności politycznej i społecznej i jest wrogiem państwa świeckiego ?
 • 2016-10-05 09:44 | AndG

  I tak trzymać - pora zrobić w tym sędziowskim grajdole porządek

  W moim przekonaniu, nadeszła pora na ograniczenie immunitetów sędziowskich i prokuratorskich, oraz eliminowanie z w/w grona osób, dla których Konstytucja i akty prawne są niczym innym, jak świstkami zadrukowanego papieru, a oni uważają się za kastę nadludzi, którzy w imieniu RP serwują wyroki w oparciu o własne "widzimisię".
  By nie być gołosłownym i podać Panu Ministrowi twarde argumenty, proszę o zapoznanie się z moim wnioskiem skierowanym do Ministra Sprawiedliwości sygn. BKA-II-052-4026/16/2 , który jak sądzę został zamieciony pod dywan, a na pewno doszuka się Pan w nim wielu argumentów na potwierdzenie tezy, że orzekanie w sprawach przez niektórych sędziów nie ma nic wspólnego z prawem, a odwoływanie się do kolejnych instancji w wielu przypadkach nie ma żadnego sensu, bo decyzje kolegi niższej instancji, chociaż byłyby podjęte wbrew prawu, dowodom, zeznaniom świadków ... są dla kolego "po fachu" w sądzie wyższej instancji jak tabu.
  Na w/w przykładzie zauważy Pan Minister, że sędziowie potrafią łamać konstytucję, ustawy, nie liczyć się z wykładniami prawa przedstawionymi przez Sąd Najwyższy, potrafią lekceważyć zebrane dowody, tolerować udowodnione kłamstwa strony pozwanej i jej świadka, a na dodatek, by usankcjonować wyrok, potrafią oprzeć go na nieprawdzie, którą sami stworzyli i na rzekomych słowach strony pozwanej, które nie tylko że nie zostały wypowiedziane, a wręcz przeciwnie - potwierdzały moje zarzuty. Odwołania do wyższych instancji nie miały sensu, bo kruk, niezależnie na jak wysokiej gałęzi siedzi, koledze po fachu krzywdy nie zrobi. Nawet w Sądzie Najwyższym postawili sito, przez które nie prześlizną się nie tylko bezzasadne, ale i "niewygodne" wnioski o kasację. Fakty, które zostały przedstawione w w/w wniosku świadczą nie tylko o ewidentnej stronniczości, ale wręcz o możliwości ....
  Reszty, dla własnego dobra wolę nie dopowiadać.
  Mam nadzieję, że dla dobra naszego kraju i jego obywateli, nie zabraknie Panu Ministrowi determinacji i doprowadzi Pan do sytuacji, że sędziowie będą odpowiadać za wydane przez siebie niezgodne z prawem wyroki nie tylko przed "kolesiami".
 • 2016-10-05 09:47 | sztubak

  Re:Minister Ziobro odsuwa sędzię. Tę samą, która wcześniej ukarała go w prywatnej sprawie

  Bardzo delikatnie Pan to ujął.

  Walks like a duck, quacks like a duck then it is a duck.

  Zbieżność z Prezesem przypadkowa.
 • 2016-10-05 10:12 | azur

  Re:Minister Ziobro odsuwa sędzię. Tę samą, która wcześniej ukarała go w prywatnej sprawie

  Prywatna zemsta Ziobry. No cóż, mamy niedouczonego prawnika i marnego człowieka na stanowisku ministra i naczelnego prokuratora. Prezes pewnie się cieszy i zaciera rączki.
 • 2016-10-05 10:49 | Skydive62

  Re:Minister Ziobro odsuwa sędzię. Tę samą, która wcześniej ukarała go w prywatnej sprawie

  od czasu łaskawego przywrócenia do łask Zbigniew Ziobro przestał mówić a zaczął przemawiać, nie chodzi też lecz kroczy, chętnie z ręką w kieszeni. Tylko grzywka ciągle ta sama...
 • 2016-10-05 14:28 | turkmen

  Re:Minister Ziobro odsuwa sędzię. Tę samą, która wcześniej ukarała go w prywatnej sprawie

  ..gdyby tak polozyc na wadze sprawiedliwosci glowe pana ministra Ziobro to waga nie drgnie ,tam poprostu nic nie ma ....mam prawo do wolnosci slowa i krytyki wladzy ,prawda panie prezesie !!!
 • 2016-10-06 08:47 | ziuta91

  Czy na sali jest prawnik ? Jezeli minister (z definicji polityk z nadania partii rzadzacej) moze odwolywac sedziow..

  ... to trojpodzial wladzy a tym samem niezalezna wlasza sadowa w Polsce nie istnieje.
  I z czyms takim wpuscili nas do EU ?
 • 2016-10-06 16:01 | Martin L

  Re:Minister Ziobro odsuwa sędzię. Tę samą, która wcześniej ukarała go w prywatnej sprawie

  AndG To co pan napisal, totalne bzdury. Orwell nazywal "czarna prawda" pomieszanie trochu prawdy z falszem, taka propaganda kazego rezymu totalitarnego, mozna wmowic i usprawiedliwic wszystko, chocby ze wielkiego glodu na Ukrainie nie bylo.

  Osobiscie bylem zangazoway w pewna sprawe. Osoby juz podeszlym mocno wieku padly ofiara instytucionalnego dyskryminowania ze wzgledu na wiek. Mam szacunek dla tych ludzi, juz niestaty nie zyjacych. Wiele sie od nich nauczylem. Ostatecznie RPO pani prof. Lipinka przyznala nam racje. Moja osobista satysfakcja bylo to wywiedzie telewizyjnym zwocila uwage na problemy ktore nas spodkaly. Skierowala w zwiasku z tym pytanie do TK o zgodnosc z konstytucja pewnych procedur prawnych. Tak sie postepuje w systemie demokratycznym.

  Kazdy kto bedzie mal proces sadowy z oligarcha z PISu od razu jest przegrany pan Ziobro zadba o to, zwalnajac sedziego. Innymi slowy zastanawiam sie czy pisowski dzialacz zaplaci mnie wystawiona fakture.? Zastraszanie sedziow, typowa dzialalnosc mafijna.
 • 2016-10-06 21:53 | Aspiryna

  Re:Minister Ziobro odsuwa sędzię. Tę samą, która wcześniej ukarała go w prywatnej sprawie

  W moim przekonaniu, nadeszła pora na ograniczenie immunitetów sędziowskich i prokuratorskich, oraz eliminowanie z w/w grona osób, dla których Konstytucja i akty prawne są niczym innym, jak świstkami zadrukowanego papieru...

  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  "Swistkami zadrukowanego papieru"... czy to mowa o obecnym niby-prezydencie RP?
  Jego nazwisko jest Duda.