Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

(24)
W Kijowie nagle odwołano pokaz filmu Smarzowskiego. Ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy twierdzi, że film może wywołać niepokoje społeczne. I dlatego projekcja została zdjęta.
 • 2016-10-17 16:45 | Newerherdow

  Czas "dobrej zmiany".

  To oczywiście bardzo źle, że nie doszło do pokazu, ale z drugiej strony trudno się dziwić. Film ma premierę w dobie "dobrej zmiany", gdy wewnątrzpolskie demony wyglądają z każdego przekazu, który wychodzi od nas w świat. Jak inaczej Ukraińcy mogą postrzegać dziś film Smarzowskiego, jeśli nie właśnie jako dolewanie oliwy do ognia, wywlekanie resentymentów, rozdrapywanie ran?
  Z tak drażliwym filmem trzeba było poczekać, aż choćby w Polsce nastroje się uspokoją.
  Bez względu na faktyczne intencje twórców ten film dziś będzie postrzegany wyłącznie politycznie.
 • 2016-10-17 17:39 | naltar

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Niepokoje społeczne... to znaczy co, pójdą spalić polski konsulat?
  btw, chyba każdy reżyser mógłby życzyć sobie TAKIEJ reklamy. Smutne.
 • 2016-10-17 18:02 | Klopfer

  „Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość"

  Ależ wręcz odwrotnie!
  To bardzo dobra wiadomość, ponieważ jeżeli zabroniono (nawet) tego pokazu w Kijowie, "który miał się odbyć w Ośrodku Kultury Polskiej, miał być projekcją zamkniętą, dla wąskiego grona osób, dziennikarzy, krytyków, polityków, ludzi nauki i sztuki. Dla swego rodzaju elity, która film odbiera jak dzieło, akt twórczy, wypowiedź autorską reżysera.", to udowadnia to niezbicie ostatnim sceptykom (sceptyczkom, nieprawdaż Pani Wilczak?), kto tak naprawdę rządzi dzisiejszą Ukrainą, oraz jakimi motywami się kierują i metodami posługują owi władcy.

  "14 października w Kijowie hucznie obchodzono rocznicę powstania UPA. Demonstracje zgromadziły kilka tysięcy osób, zwolenników tradycji nacjonalizmu, ale także prawicowców, którzy widzą UPA jako narodowo-wyzwoleńczy ruch."

  Otóż to, proszę zobaczyć (w "przeklętym" necie tego pełno) pod jakimi banderami (nomen est omen) te tłumy maszerują, jakie hasła i nazwiska wykrzykują!

  Aha, " Ukraina jest wprawdzie w stanie wojny z Rosją, ...",
  naprawdę, proszę się nie gniewać, ale to po prostu bzdura, żeby - przez grzeczność - nie napisać kłamstwo!
 • 2016-10-17 19:32 | Aspiryna

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Ukraina wciaz celebruje zbrodniarzy... to nie sa nasi przyjaciele!

 • 2016-10-17 19:42 | Maddogowo

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  W tej układance brakuje mi pewnego elementu. A co, jeśli władza nie uległa w tej sprawie ulicy? Jeśli myśli podobnie, choć oficjalnie nie wypada?
 • 2016-10-17 23:35 | woytek

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  To jest zła wiadomość dla wszystkich Europejczyków i dla Żydów, którzy przez wiele wieków byli również ofiarami pogromów w tym rejonie świata.
  Każda wiadomość o chorobie , odrzucona przez osobę chorą jest złą wiadomością , ponieważ zminiejsza szanse wyjścia z choroby. Narody europejskie tonęły we krwi i to musi dojść do świadomości obywateli zamieszkałych w Europie.
  Ani Ukraina , ani Polska nie jest wolna od ciężaru tych zbrodni. Niech naród ukraiński weźmie sprawy we własne ręce i uwolni się od ciężarów przeszłości i obecnych ciężarów maminipulacji, jaki na tym narodzie słowiańskim wykonują globalni gracze. To globaliści chcą wykorzystać nacjonalizm ukraiński do swoich własnych celów. Czas na refleksję.
 • 2016-10-17 23:57 | Laclos

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Przecież nastroje pod tym względem na Ukrainie nie były dla nikogo tajemnicą. Po co wiec była ta prowokacja? Żeby jeszcze bardziej skłócić Polaków i Ukraińców? A Putin tylko zaciera rece...
 • 2016-10-18 00:23 | suwer

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  A czego do cholery można się było spodziewać? Że nas zaczną z płaczem całować? Czy ktokolwiek chce, żeby mu przypominano, że był zbrodniarzem, nawet, jeśli to najszczersza prawda? I nic tu nie pomoże dodawanie, że ja robiłem to samo, bo miałem święte prawo do odwetu. O święta naiwności! O wieczna polska głupoto!
 • 2016-10-18 01:11 | z daleka

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Ruscy jak Rosjan okresla Lud Bozy, ci ktorzy zamordowali naszych oficerow w Katyniu, ktorych smierc, podobnie jak i zestrzelonego Prezydenta iV RP pod Smolnskiem mamy pomscic jak czesto mozna to przeczytac na transparentach puscili film "Katyn" na swoim oficjalnym kanale TV, natomiast nasi bracia i sojusznicy z ktorymi bedziemy budowac super-smiglowiec wojenny dali nam poteznego kopa w d...dajac do zrozumienia, ze przyjaznic to owszem mozemy sie, ale "nie prawilnych" filmow nie beda im Lachy puszczac pod nosem- ot i cala filozofia.
 • 2016-10-18 01:50 | Patagon

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Mogla Pani walczyc o nominowani filmu Wolyn do Oscarow, to co zrobili Ukraincy to poklosie decyzji o nominowaniu filmu Wajdy. Zrobionego ladnie i poprawnie, ale juz banalnego. Czas Wajdy minal.
 • 2016-10-18 01:57 | Jan Bohynski

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Nawiazujac do ostatniego zdania z tekstu - A ja mam nadzieje, ze wladza w Polsce ulegnie naciskowi ulicy i bede to uwazal za te naprawde " dobra zmiane ". Czekam na to. Co do filmu " Wolyn " to prawda, ze trzeba miec odwage zeby go obejrzec, a jeszcze wieksza, zeby sie z nim zmierzyc. Czy zmierza sie z nim nasi sasiedzi ? Jezeli wladza zdecyduje za nich, to sie nie zmierza, u siebie, ale obejrza film w Polsce, bo jest ich u nas wielu i mysle, ze czuja sie u nas dobrze. Opowiedza znajomym i rodzinie w kraju. JB.
 • 2016-10-18 08:09 | azur

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Ukraińcy wolą dalej chować głowę w piasek.
 • 2016-10-18 12:27 | kostek_2004

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Pokaz filmu w Kijowie w rocznicę powstania UPA był po prostu polską prowokacją. Wyobraźmy sobie np. pokaz w Warszawie filmu o polskich zbrodniach na wypędzanych Niemcach, gwałtach , rozdzielaniu rodziców i dzieci, zatapianiu dziesiątka tysięcy w morzu nakręcony przez niemieckich twórców. I to pokaz w rocznicę Powstania Warszawskiego.
 • 2016-10-18 12:32 | MarianZ

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  No na pewno, nie dziwi mnie ten zakaz, ale to taki na zasadzie dziecka, które zamknie oczy i myśli, że go nikt nie widzi. Ech, to ważny film, jeden z ważniejszych w dorobku Smarzowskiego. A rozmawiać na ten temat może wreszcie czas najwyższy.
 • 2016-10-18 14:10 | baryba

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Mój przyjaciel powiedział, że jakimś wyjściem z tej sytuacji byłoby, gdyby Ukraińcy zrobili o Wołyniu swój film. Może podołałby temu zadaniu reżyser niezwykłego filmu "Plemię", Myrosław Słaboszpycki?
 • 2016-10-18 20:26 | Aspiryna

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  A czego do cholery można się było spodziewać? Że nas zaczną z płaczem całować? Czy ktokolwiek chce, żeby mu przypominano, że był zbrodniarzem, nawet, jeśli to najszczersza prawda?
  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  A szczegolnie w czasach kiedy zbrodniarzy i nazistow zaczyna sie (na Ukrainie)
  czcic, czy wrecz gloryfikowac!
 • 2016-10-18 20:28 | Aspiryna

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Wyobraźmy sobie np. pokaz w Warszawie filmu o polskich zbrodniach na wypędzanych Niemcach, gwałtach , rozdzielaniu rodziców i dzieci, zatapianiu dziesiątka tysięcy w morzu nakręcony przez niemieckich twórców

  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Czy moglbys podac ("kostku") jakies fakty/zrodla na temat owego "zatapiania dziesiatka (czy chciales napisac "dziesiatkow"?) tysiecy w morzu"?
  Czy - calkiem po prostu - zmyslasz??
 • 2016-10-18 22:31 | Itar

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  "Kiedy władza ulega naciskowi ulicy to znaczy, że jest słaba i niepewna."
  Czyżby to był przytyk do "czarnych marszów" naszych pań... A może KOD-u?
 • 2016-10-18 23:24 | naltar

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  a propos dziesiatek / dziesiatkow tysiecy zatapianych... Goya + Gustlaff + Gen von Steuben, w sumie mozna by dobic do 20 tysiecy ofiar (nie zapominając, że wśród tysięcy kobiet, dzieci i innych cywilów było co najmniej kilka tysięcy żołnierzy (nie)zwyciężonej III Rzeszy.
  No, ale łączenie "polskich zbrodniach na wypędzanych Niemcach, gwałtach , rozdzielaniu rodziców i dzieci" z "zatapianiu dziesiątka tysięcy w morzu" jest całkowicie absurdalne. Równie dobrze można by połączyć z bombardowaniem Drezna (czemu nie, w końcu ma taki sam związek, czyli żaden).
  I porównywanie polskich reakcji, z pewnością nieprzychylnych, na niemiecki film o tragedii uchodzców niemieckich w 1944/45 roku (było już kilka, powstaną pewnie inne) z reakcją ukraińską na "Wołyń" jest zupełnie bez sensu. Można by porównywać ukraińskie reakcje na "Wołyń" z polskimi reakcjami na "Nasze matki, nasi ojcowie), które były dość histeryczne, gdyby nie to, że ta niemiecka produkcja przedstawiła mocno karykaturalny obraz sytuacji w okupowanej Polsce, a wygląda na to, że "Wołyń" nie zawiera większych przekłamań historycznych, tyle że "prawda w oczy kole".
 • 2016-10-18 23:27 | naltar

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Mam jeszcze jeden, spóźniony komentarz: nie podoba mi się "medialno-klikalny" tytuł („Wołyń” zakazany na Ukrainie). Z tekstu (i innych wiadomości prasowych) nie wynika, że został ZAKAZANY. Oczywiście, może być tak, że "prośba" ukraińskich władz, jest taką samą prośbą, jak prośba milicjanta w PRL-u dobrotliwie głaszczącego pałkę i łagodnie upominająca "obywatelu, rozejść się...". Ale tego nie wiem, bo tekst tego nie wyjaśnia. Dlatego, chwilowo, zakładam, że tytuł to click-bait :(
 • 2016-10-19 15:28 | Kropkozjad

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Podzielając opinię Klopfera, (2016-10-17, 18:02), że to dobra wiadomość dodaję, że także pożyteczna. Warto przypomnieć, że film KATYŃ był wyświetlany w Rosji bez żadnych ograniczeń. To była pierwsza ważna wiadomość, dobra i pożyteczna. Może wreszcie polscy politycy różnej maści, konfrontując te obie, pożyteczne wiadomości, zrozumieją, że obecne państwo ukraińskie nie jest przyjacielem Polski, a Rosja nie jest naszym wrogiem, mimo że Polska jest członkiem NATO, sojuszu tylko propagandowo obronnego.
  To prawda, że Polska międzywojenna nienależycie traktowała mniejszości narodowe, ale trzeba też uświadomić sobie, że w Polsce przedrozbiorowej Ukraiński lud był gnębiony nie przez "polskich panów", ale przez lojalną wobec Korony arystokrację ukraińską, która wymuszała posłuszeństwo ludu ukraińskiego krwawym terrorem. A za ten terror obecnie nacjonaliści ukraińscy obarczają Polaków. Polska arystokracja w podobny sposób wymuszała posłuszeństwo ludu polskiego. Taki był wtedy feudalizm europejski. Nie można usprawiedliwiać zbrodni UPA , tym co na Ukrainie działo się w późnym średniowieczu.
 • 2016-10-19 20:15 | iannn

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  autorka tych artykulow demonicznie bierze przyklad z faszystowskiego panstwa ukrainskiego jest cenzorka bioraca rowniez przyklad ze stalinowskich cenzorow . Jaka autorka taka ukraina.
 • 2016-10-19 21:50 | kostek_2004

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Aspiryna:MS Wilhelm Gusloff - 10000 osóbna pokładzie.
 • 2016-11-27 13:00 | chrząszcz gnojnik

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  'demokracja' na Ukrainie po zwucięstwie "rewolucji" na Majdania...
  „Nieznani sprawcy” używają metod, jakie stosują przestępcy i skrytobójcy. Po wydarzeniach 20.02.2014 Na Majdanie i przejęciu władzy przez nacjonalistów, na Ukrainie doszło do serii „samobójstw” oraz zabójstw członków Partii Regionów, opozycyjnych dziennikarzy, polityków, prawników, ludzi niewygodnych. Także do aktów terroru i sabotażu. Poniżej tylko najważniejsze…
  1. = 5 stycznia 2015 r zabity został jeden z dowódców rebeliantów Alieksiej Biednow pseudonim "Batman".
  2. =26 stycznia 2015, z broni myśliwskiej „zastrzelił się” b. wiceprezes kolei państwowych Mykoła Serhijenko. Był on kojarzony z premierem z czasów Janukowycza, Mykołą Azarowem.
  3. =29 stycznia 2015 „powiesił się” mer Melitopola w obwodzie zaporoskim, członek Partii Regionów Serhij Walter.
  4. =26 lutego 2015 także przez powieszenie, „samobójstwo” popełnił zastępca milicji w Melitopolu, Ołeksandr Bordiuh. Obaj pojawiali się w śledztwach dotyczących machinacji finanso¬wych.
  5. =28 lutego 2015, Najgłośniejsza była śmierć Mychajło Czeczetowa, jednego z rzeczników tego ugrupowania, który w lutym „wyskoczył” 17. piętra swego mieszkania w Kijowie. Był podejrzewany o sfałszowanie wyników głosowania nad tzw. ustawami dyktatorskimi, które przyjęto w styczniu 2014 r. i przez które nasiliły się ówczesne protesty.
  6. =9 marca 2015 „samobójstwo” popełnił inny były deputowany Partii Regionów Stanisław Melnyk. Ten związany z Donieckiem i oligarchą Rinatem Achmetowem polityk i biznesmen za¬strzelił sę z broni myśliwskiej. W styczniu ub. roku on także poparł ustawy dyktatorskie.
  7. =12 marca 2015 W Zaporożu „zastrzelił się” były szef tamtejszej administracji obwodowej, członek rady politycznej Partii Regionów i b. deputowany do parlamentu Ołeksandr Pekłu¬szenko. Niebawem miał stanąć przed sądem, oskarżony o wydanie decyzji o rozpędzeniu demonstracji antyrządowej poprzedniej zimy. Przeciwko uczestnikom protestów w Zaporożu do pomocy milicji wysłano grupy chuliganów, czyli tituszków.
  8. =22 marca 2015 w Rosji „tragicznie zginął” młodszy syn Janukowycza, który także nosił imię Wiktor. Zmarł po tym, gdy pod samochodem, którym kierował, załamał się lód na jeziorze Bajkał. Wraz z nim w pojeździe było pięć osób; wszystkie zdołały się uratować.
  9. =16.04.2015 W Kijowie zastrzelono dziennikarza i publicystę Ołesia Buzynę. Był on znany ze swoich antyukraińskich poglądów.Do zabójstwa doszło w dzień, na podwórku niemal w samym centrum miasta. Zabójcy strzelali z samochodu.
  10. =23 maja 2015, zamordowany został Aleksiej Mozgowoj, dowódca oddziału separatystów „Widmo” w Ługańsku. A.M. jechał jeepem w towarzystwie swojej rzeczniczki, dwóch ochroniarzy i naczelnika swojej osobistej służby bezpieczeństwa. Samochód został ostrzelany, m.in. z karabinu maszynowego. Wszyscy pasażerowie i kierowca zginęli.
  11. =Listopad 2015 r. „Nieznani sprawcy” wysadzili w powietrze dwie linie dostarczające prąd na półwysep krymski, pozbawiając cały półwysep prądu.
  12. =13 grudnia 2015 W Ługańskiej Republice Ludowej w zamachu bombowym zginął dowódca 6. Pułku Kozackiego, ataman Paweł Driomow. Samochód, którym jechał, został wysadzony w powietrze
  13. =10.03.2016 „zaginął” adwokat rosyjskiego żołnierza GRU Jurij Grabowski. Jego ciało znaleziono „przy trasie kijowskiej”, zakopane w ziemi. Prokuratura i Policja twierdzą, że „porwanie prawnika to dzieło rosyjskich służb specjalnych”. W jaki sposób służby znalazły zakopane ciało, w obszarze o promieniu kilkudziesięciu kilometrów, bez wskazania go przez sprawcę/ów!? Sprawców oczywiście nie znaleziono!
  14. =2015-04-16 Ukraina: Nie żyje Ołeh Kałasznikow - były deputowany Partii Regionów. Zastrzelono go w Kijowie
  15. =20.07.16. W centrum Kijowa miała miejsce eksplozja samochodu, w wyniku której zginął znany dziennikarz Pavel Seremeth. Samochód należał do szefowej "Ukraińskiej Prawdy" Aleny Prituły. Z informacji pozyskanych przez "Ukraińską Prawdę" ze źródeł policyjnych wynika, że w samochodzie zadziałał ładunek wybuchowy.
  16. =06.08.2016. W Ługańsku doszło do wybuchu, zniszczony został samochód „przywódcy Ługańskiej Republiki Ludowej" Ihora Płotnickiego". Dwie osoby zostały ranne i przewieziono je do szpitala. Jedną z nich był premier Ługańskiej Republiki, Igor Płotnicki. Stan Płotnickiego jest ciężki.
  17. =10.08.2016 Rosja oskarża Ukrainę o wtargnięcie na Krym. Ukraińskie grupy dywersyjne usiłowały dostać się na Krym. W starciach z nimi zginęło dwóch rosyjskich żołnierzy. Władimir Putin oskarża Ukrainę o to, że "przeszła do praktyki terroru".
  18. =16 października 2016 "Motorola" nie żyje. Arseni Pawłow padł ofiarą eksplozji, która miała miejsce w windzie w domu, w którym mieszkał.
  A wszystko zaczęło się tak…
  https://www.youtube.com/watch?v=0vmIWcnhnAM