Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

(14)
PiS wie, że powinien za wszelką cenę ratować projekt zaostrzenia zakazu aborcji, gdyż jest to przyczółek jedności ruchu.
 • 2016-10-26 22:22 | Sebastian.Manka

  Schylek Kosciola

  Zycze Kosciolowi, zeby jeszcze szybciej tracil wiernych, biednial, tracil wladze i musial wyprzedawac majatek, w tym swiatynie. I oby otwierano w nich puby, kluby, teatry itp. przydatne miejsca. Amen.
 • 2016-10-26 22:51 | pragmatyk

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Kościół nie po to uczył się liczyć pieniądze, by jeszcze je zarabiać. Herezje i zezwierzęceniie biskupów są zakałą i klęską Polski. Tyle zła co Polsce wyrządził Wojtyła to na razie nie do policzenia. Wg takiego Nycza kobiety w krajach gdzie się dowolnie leczą z ciąż niechcianych np. Czechach to szmaty i śmiecie, a niestety jest odwrotnie to Polki niby katolickie to taliban kretyński z krzyżem hipokryzji na plecach.
 • 2016-10-27 02:19 | kruk

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Czy mozliwe, zeby Kosciol w Polsce zaczal zachowywac sie jak Kosciol we Francji? Tamten nie zwalczal prawa do aborcji wprowadzonego w 1975r. dzieki Simone Veil. Jezeli Kosciol tylko "nie popiera" prawa do aborcji, a nie wtraca sie w stanowienie prawa w tej czy innej dziedzinie, to juz jest postep w rozwoju spoleczenstwa obywatelskiego.
  Chce zaznaczyc, ze Kosciol ma pelne prawo czegos nie popierac. Nie powinien tylko niczego ludziom narzucac.
 • 2016-10-27 08:29 | AOlsztynski

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Może i nie poprze, bo trudno w tej sprawie iść na kompromis, ale mogę ręczyć iż w interesie rządzących nie jest teraz rozgrzewanie emocji w tej sprawie. Ciekawe ile jeszcze czasu ten temat będzie drążony?
 • 2016-10-27 08:59 | kocinka

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Oj naiwna Pani Redaktor, Pan Nycz kłamie i chce uśpić Polki i Polaków, bo to nie kościół jest od stanowienia prawa, itp, itd... To nie jest kościół nauczający, to jest kościół okradający Polskę na rzecz Watykanu i całkowita aborcja jest wpisana w źródło zysków. Kaczyński jasno powiedział - rodzić martwe i chować, a to kosztuje chrzest i pogrzeb. Proszę takich rzeczy nie pisać, bo staje Pani po stronie zła.
 • 2016-10-27 11:08 | Kropkozjad

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  To jest typowy przykład księżego gadania: nie wiadomo, o co chodzi, a do tych niekonkretnych odpowiedzi każdy może przyłożyć swoje ich rozumienie. Wypowiadanie się na tematy prokreacji i współżycia płciowego przez ludzi, którzy wyrzekli się życia płciowego, radości i trosk rodzicielstwa, jest nie tylko niemoralne ale także głupie. Klub Kawalerów Koloratkowych (tak ich nazwała sympatyczna blogowiczka POLITYKI), wypowiada się na ten temat jak ślepy o kolorach i głuchy o muzyce. Ale są ludzie ślepo i bezmyślnie wierzący im, co wywołuje wiele nieszczęść.
 • 2016-10-27 11:16 | z daleka

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Tadeusz Kościuszko, w swoim liście do księcia Adama Czartoryskiego, w 1814 roku napisall:

  Widzieliśmy rządy despotyczne, posługujące się religią, sądząc że będzie to najsilniejszym oparciem dla władzy, wówczas wyposażono w jak największe bogactwa kapłanów kosztem nędzy ludzkiej, przyznawano im oburzające przywileje, sadzając ich nawet obok tronu, słowem, tak dalece nie poskąpiono klerowi przywilejów, dóbr i bogactw, że z tego powodu połowa narodu cierpi i jęczy w biedzie, podczas gdy on wcale nie pracując, opływa we wszystko”. (…) kapłani zawsze będą korzystali z ciemnoty ludu, z jego przesądów i będą posługiwali się religią (bądźcie tego pewni) jak maską, pod którą kryje się hipokryzja i zbrodniczość ich poczynań”

  czy jest teraz innaczej?
 • 2016-10-27 12:21 | żyga

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Wyobrażcie -nie ma JP2.I Jego wpływu na Kardynała Wyszyńskie-go -,nawoływał do zaprzestania strajków-i mediacji Kardynała Glempa w sprawach okrągłostołowych i aborcji .?A był pan Głodż i pan Hoser.Chocholi taniec polega na tym ,że wraca się do odbudowy PRL ,ale w niektórych przypadkach musi się niszczyć tamte rozwiązania.I tylko geniusz z Nowogrodzkiej potrafi to rozwiązać ,bo ,jego powołanie do życia to dar boży dla Polski i dowód na istnienie Boga.
 • 2016-10-27 14:00 | Magadaskar

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Inaczej to zrozumiałam. Kościół nie będzie popierał "kompromisu w sprawie aborcji" bo będzie dążył do realizacji (rękami polityków oczywiście) całkowitego zakazu przerywania ciąży. Moim zdaniem naiwne jest przyjmowanie tezy o nagłym zwrocie w kierunku rozdziału państwa i kościoła, za dużo profitów wynika z przenikania się tych dwóch sfer, żeby tak łatwo rezygnować.
 • 2016-10-27 16:28 | gsj

  Re: kościół kończy...

  Wolna wola. Kościół ma do tego prawo.
  Winien jednak być konsekwentny, i przejąć na siebie wszystkie koszty pomocy dla rodziców, którzy zostali zmuszeni do opieki nad dzieckiem ,niezdolnym do życia na skutek ciężkich wad wrodzonych.
 • 2016-10-27 17:47 | artur702

  Niech Kościoły będą pełne, tylko tace puste.

  Nie dawajcie na tacę. Jak zbiednieją, pójdą po rozum do głowy. Tylko nie jestem pewien, czy go tam jeszcze zastaną.
 • 2016-10-27 19:44 | Caramba

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Niestety nie ma problemu.
  Kościół nie kończy z firmowaniem kaczyzmu nawet jeżeli oficjalnie się nie przyznaje.
  Czy ktoś wyobraża sobie pucz Pinocheta bez wcześniejszej umowy z kościołem?

  Czy myślicie państwo, że pomysły z :
  zabraniem koncesji TVN, to "fantasy" jak "Smoleńsk",
  tworzeniem bojówek "obrony terytorialnej", to żarty,
  mordowanie TK, to zabawa
  nowe (!) odszkodowania dla niektórych spowinowaconych z ofiarami katastrofy Tupolewa, to pikuś
  ... ?

  Kościół zostawia sobie furtkę wyjścia z tej umowy.
  I liczy korzyści.
 • 2016-10-28 04:03 | hippolit

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Nie tylko wstrzymalo dech w piersiach, ale calkiem zatkalo, tyle ze nie Nycz, a odczytanie tu tego, co naprawde powiedzial. Autorka widzi jakies swiatelko w tunelu, jak swego czasu Petru pomylil wylot z parowozem.
  Dla mnie te "zaprzestanie popierania kompromisu" jednoznacznie oznacza popieranie pelnego zakazu aborcji.
 • 2016-10-28 12:03 | ostjan

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Po wypowiedzi kardynała Nycza zastanawiam się jaką prawdę głosi Kościół. W uszach mam klasyfikacje dokonaną przez ks. Tischnera. "Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda" Którą głosi Kościół?.............