Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kolejna wolta FBI na chwilę przed wyborami w USA. To uderza w samą demokrację

(7)
Jak by mało było kłopotów z tegorocznymi wyborami prezydenckimi w USA, pod sam koniec doszedł jeszcze jeden: z FBI.
 • 2016-11-07 16:22 | azur

  Demokracja amerykańska

  Przypomnieć trzeba zabójstwo Kennedy'ego, jego brata Roberta i pastora Martina Luthera Kinga, a z dawniejszych zdarzeń zamordowanie kilku prezydentów, w tym Abrahama Lincolna, i zamach na prezydenta Roosevelta, w którym zginął burmistrz Chicago. Pogróżki Donalda Trumpa pod adresem Hillary Clinton wpisują się w ten obraz demokracji w Ameryce.
 • 2016-11-07 16:46 | woytek

  Re:Kolejna wolta na chwilę przed wyborami w USA.

  To są najszybciej na świecie czytający kontrolerzy email . Setki tysięcy wpisów przeczytać ze zrozumieniem i wydać opinię o ich "prywatności" to rekord świata.
  Sekretarz stanu nie ma żadnej prywatności , ani czasu na prywatną korespondencję. Chyba , że decyzje polityczne podejmuje za niego inna osoba ?
  Polityczny biznes rodziny Clinton przejdzie do historii politycznej demokracji.
 • 2016-11-07 17:31 | MartinHansen

  Re:Kolejna wolta FBI na chwilę przed wyborami w USA. To uderza w samą demokrację

  Przez chwile wyglądało to tak jakby szef FBI pozazdrościł swojemu słynnemu poprzednikowi. J.E Hoover, który jak głosi dość prawdopodobna plotka zbierał haki na wszystkich amerykańskich prezydentów pełnił swoja funkcje aż do śmierci. Czyżby Comey chciał dać do zrozumienia p. Clinton,że jest w posiadaniu kompromitujących dokumentów i może w każdej chwili je wykorzystać? Chyba się jednak przeliczył i powoli pakuje już swoje rzeczy...No chyba,żeby Trump...lepiej nie kończyć tego zdania..
 • 2016-11-07 21:18 | Klusia11

  Re:Kolejna wolta FBI na chwilę przed wyborami w USA. To uderza w samą demokrację

  Dlaczego sztab był w szoku? Bo jeszcze latem FBI informowało, że maile pani Clinton nie zawierały treści zagrażających bezpieczeństwu państwa. Naprawde(????)
  ...."Mr. Comey rebuked Mrs. Clinton as being “extremely careless” in using a private email address and server. He raised questions about her judgment, contradicted statements she has made about her email practices, said it was possible that hostile foreign governments had gained access to her account, and declared that a person still employed by the government — Mrs. Clinton left the State Department in 2013 — could have faced disciplinary action for doing what she did.
  [ utrata pracy i utrate dostepu to "tajnych informacji- trudno byc prezydentem w takiej sytuacji]
  ...Of 30,000 emails Mrs. Clinton handed over to the State Department, 110 contained information that was classified at the time she sent or received them.
  ......... The F.B.I. discovered “several thousand” work-related emails that were not in the original trove of 30,000 turned over by Mrs. Clinton to the State Department. Three of those contained information that agencies have concluded was classified
  (Ministertwo spraw zagranicznych ma obowiazek zarchizowania wszystkich sluzbowych e-mail/dokumentow, nie tylko niektorych z nich, niszczenie dokumentow sluzbowych jest karalne).

  I teraz w listopadzie:
  ...... There were some classified emails found, but law enforcement officials stressed the issue is not the classified information so much as proving intent. The sources would not specify if the the classified messages were new or duplicates of ones already reviewed, nor would would officials say how many there were and what levels at which they were classified.
  "Keep in mind we are focused on intent," the official said. "We know there are classified materials, but that doesn't change the conclusion reached back in July."

  Czyli Hillary RC dziala bardzo nieodpowiedzialnie, narazala kraj na wyciek tajnych informacji, nie przejmowala sie tym kto mial do nich dostep, zle je przesylala/archiwizowala i przechowywala.........
  Ale w tej "niedbalosci" nie doszukano sie, ze ona robila to specjalnie tylko jej tak wyszlo przypadkiem....................
  I ze bedzie to bardzo trudno udowodnic w sadzie przed lawa przysieglych ze skazujacym wyrokiem
 • 2016-11-08 10:43 | Andrzej Falicz

  Obrzydlieosc i farsa - To uderza w samą demokrację

  Jest oczywiste,że przerażony amerykański establiszment nie cofnie się przed niczym.
  Taka demokracja to de facto fikcja.

  35 000 emeilii sprawdzane przez rok nowe 650 tysięcy w parę tygodni...jeden na sekundę!?
  by pod naciskiem właścicieli USA
  " niezależne i niezawisle" FBI wycofalo się dwa dni przed wyborami...

  Jakże bardzo to przypomina rozpaczliwa próbę TK pod prezesem Rzeplinskim ratowania establiszlmentu III RP przez wpychanie kolanem w czerwcu 2015 swoich...niezależnych i "apolitycznych" sędziów.
  I dziwić się,że ludzie są wkurzeni.
 • 2016-11-08 12:45 | axiom1

  Re:Kolejna wolta FBI na chwilę przed wyborami w USA. To uderza w samą demokrację

  Aha, to policja jest winna ze sciga zbrodnie a nie zbrodniarz.
 • 2016-11-08 23:55 | Slawczan

  Re:Kolejna wolta FBI na chwilę przed wyborami w USA. To uderza w samą demokrację

  Przypominam kto i jak odeslal Wl. Cimoszewicza na polityczny out (nie to zebym po nim plakal).
  Jak ktos ma mozliwosci to z nich korzysta (w tym czy innym celu) - problem w tym co tak naprawde wie szef FBI czyli co bylo w mailach...Nawet jezeli pani Clinton wygra to ,,bedzie wiedziala, ze ON wie".